انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

محمودزاده: به دیپلماسی خلاق و هوشمند با روسیه نیاز داریم

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه گفت که پس از کرونا که چین در انزوا قرار می‌گیرد و تعامل با کشورهایی مثل روسیه افزایش می یابد، نیاز است تا با این کشور هوشمندانه‌تر و گسترده‌تر در زمینه‌های مختلف در بستر فرهنگ و دیپلماسی عمومی پیش رویم.

به گزارش ایسنا، محمودزاده روز شنبه در نشست هم‌اندیشی انجمن دوستی ایران و روسیه اظهار کرد: در انجمن‌های دوستی ظرفیت‌های خوبی وجود دارند برای فعالیت‌ها در بستر فرهنگ و دیپلماسی عمومی.
وی گفت: در شرایط کرونایی که فعالیت‌های دیجیتالی به یک اصل تبدیل شده انجمن دوستی هم به این سمت رفته است و تلاش کردیم ظرفیت‌های دو کشور را در این زمینه بیشتر برای همکاری‌های آینده بشناسیم و معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه انجمن‌های دوستی قدرت خلق اندیشه و تفکر را برای توسعه دیپلماسی عمومی فراهم می‌کنند افزود: ما هم با نگاه آینده پژوهانه تمایل داریم روابط‌مان را با روسیه گسترش دهیم. بر اساس اطلاعاتی که از روسیه و با تلاش دوستان داریم تلاش داریم در مسیر بهبود روابط فرهنگی تالیف یک کتاب روسیه شناسی یا اطلس روسیه را داشته باشیم. تولید یک فیلم سینمایی برای توسعه فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی نیز در دستور کار می‌تواند باشد.
محمودزاده گفت: با توجه به شرایط کرونایی نشست‌ها و نمایشگاه‌ها و غیره را بر بستر دیجیتال قرار دادیم و امیدواریم این کار را گسترش دهیم. ما به دیپلماسی خلاق و هوشمند با کشورها از جمله روسیه نیاز داریم و توسعه فرهنگ در این بستر بسیار کارگشاست. انجمن دوستی با همه دانشجویان و متفکران به دنبال ایجاد یک اتاق فکر است. شناسایی علایق دو کشور برای همکاری در زمینه های مختلف و توسعه پیوست فرهنگی و اقتصادی از جمله این موارد است.
مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه اظهار کرد: روس ها کریدور اوراسیا را تعریف کردند و ایران یکی از اعضای آن بود. الان روس ها سه کریدور دیگر با عراق، افغانستان و هند را دارند برنامه ریزی می کنند و آینده روابط ایران و روسیه بیش از پیش می تواند در این چارچوب شکوفا شود.
وی با تاکید بر تمرکز تجارت روسیه با کشورهای منطقه از جمله هند و ترکیه گفت: آینده پس از کرونا چین را در انزوا قرار می دهد و تعامل با کشورهایی مثل روسیه افزایش می یابد و نیاز است تا با روسیه هوشمندانه تر و گسترده تر پیش رویم. منبع: ایسنا

سخنرانی دکتر امیر محمودزاده
رئیس انجمن دوستی ایران و روسیه، دکتر امیر محمودزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *