انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/01

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت‌های خبری کشور روسیه ( http:// radiosputnik.ria.ru http://ria.ru/world/,) می‌باشند.

ونزوئلا می‌خواهد در تولید واکسن روسی ضدویروس کووید-19 شرکت کند

ونزوئلا به روسیه، چین و کوبا پیشنهاد داد که در تولید واکسن آن‌ها بر علیه کروناویروس شرکت کنند و به طور جداگانه به روسیه که همچنان در حال آزمایش بالینی واکسن است پیشنهاد مشارکت داد ، که اظهارات مقامات کشور آمریکای لاتین را دنبال می‌کند.
دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور کشور، هنگام جلسه کمیسیون ریاست جمهوری در زمینه مبارزه با کرونا ویروس گفت: “ما قبلاً ارتباط برقرار کردیم و آمادگی خود را در تحقیقات و ارائه پلتفرم‌های خود در زمینه تولید واکسن به روسیه و چین پیشنهاد داده‌ایم و اکنون در حال گفتگو با کوبا هستیم”.
کارلوس آلوارادو، وزیر بهداشت ونزوئلا، متقابلاً خاطر نشان کرد که مهم‌ترین واکسن‌ها در فاز سوم، در حال حاضر واکسن‌هایی از کشور چین، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و روسیه هستند.
وی گفت: ” ما با اکثر آن‌ها در ارتباط هستیم. در مورد روسیه، ما با وزارت بهداشت فدراسیون روسیه به منظور ایجاد اتحاد در زمینه تولید واکسن، بحث و تبادل نظر کردیم…. ما پیشنهاد شرکت در فاز سوم این طرح را ارائه دادیم، ونزوئلا 500 نفر داوطلب را برای انجام این تحقیق معرفی کرده است”.
وی همچنین افزود: ” طرفین در مورد امکان مطالعه و بررسی تولید مشترک واکسن و انتقال فن‌آوری به توافق رسیدند”.
وزارت بهداشت روسیه، پیشتر اولین واکسن پیشگیری از کووید-19 را که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروب شناسی آکادمی گامالِیا که مشترکا با صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، تهیه‌شده بود، در جهان به ثبت رسانده بود. کریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اظهار داشت که صندوق از بیش از 20 کشور جهان، تقاضای خرید یک میلیارد دوز واکسن داخلی ضد کروناویروس دریافت کرده‌اند. ضمناً وی خاطر نشان کرد که، روسیه در زمینه تولید واکسن در پنج کشوری که دارنده توان و قدرت هستند به توافق رسیده است و آنها اجازه تولید 500 میلیون دوز در سال را دارند.

منبع : https://.ria.ru/

خبر دوم: پیش‌بینی زمان پایان همه‌گیری کروناویروس در سازمان بهداشت سراسری روسیه

بشریت می‌تواند حدوداً ظرف دو سال بر عفونت کروناویروس غلبه کند. این عقیده توسط تدروس آدهانوم گربیسوس، دبیر کل سازمان بهداشت جهانی بیان شد.
وی گفت: “در اوضاع کنونی، تکنولوژی‌های بیشتری وجود دارد. با ارتباطات زیاد، ویروس سریع‌تر گسترش می‌یابد، اما نزد ما تکنولوژی توقف آن وجود دارد”.
گربیسوس خاطر نشان کرد که اپیدمی آنفولانزای اسپانیایی که بشریت در سال 1918 با آن مواج شد، دو سال به طول انجامید، اما سازمان بهداشت سراسری روسیه در مورد کوووید-19 امید مقابله سریع‌تر را دارد. ماریا وان کِرکخوا رئیس گروه فنی واحد بیماری‌های اضطراری سازمان بهداشت سراسری روسیه به نوبه خود بیان کرد که این سازمان گروه کاری به منظور تعیین جهش کووید-19 را ایجاد کرده است.
این اپیدمی طولانی خواهد بود
در اوایل ماه آگوست (اوت)، کمیته اضطراری سازمان بهداشت سراسری روسیه تائید کرد که اپیدمی ادامه‌دار کووید-19 ، یک وضعیت اضطراری در زمینه سلامت اجتماعی است که دربردارنده اهمیت بین‌المللی است و متذکر شد که برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت.
کمیته اظهار سپاسگزاری و امتنان را از سازمان بهداشت سراسری روسیه (ВОЗ) و شرکا به علت تلاش آن‌ها در زمینه مبارزه با اپیدمی کووید-19 و خاطر نشان کرد مدت طولانی ادامه دار این اپیدمی مورد انتظار است و سپس به اهمیت تلاش‌های مداوم جامعه و همچنین به اقدامات ملی، منطقه‌ای و جهانی در زمینه مبارزه با بیماری اشاره کرد”. کمیته همچنین اذعان کرد که جوانان نقش فعالی در پیش‌گیری از شیوع بیماری دارند.
زمان واکسیناسیون
مایکل رایان، مدیر برنامه‌های وزارت بهداشت سراسری روسیه در شرایط اضطراری، در اواخر ماه ژوئیه اظهار داشت که مردم زودتر از نیمه ابتدایی سال 2021 واکسن کروناویروس را دریافت نخواهند کرد.
بنا بر گفته رایان، علیرغم پیشرفت در برنامه، ضروری است که در مورد زمان دریافت دارو واقع بینانه عمل کنیم. وی همچنین خاطر نشان کرد که وزارت بهداشت عمومی سراسری روسیه بر روی تأمین همگانی دسترسی به واکسن کار می‌کند.
رایان گفت:” واکسن‌های این اپیدمی نه برای ثروتمندان است و نه برای فقرا، بلکه برای همه است”.
اپیدمی
شیوع سریع پنومونی کووید-19، ایجاد شده توسط کروناویروس نوع جدید، برای اولین بار در دسامبر سال 2019 در ووهان چین ثبت شد. در 11 مارس، سازمان بهداشت عمومی سراسری روسیه (ВОЗ) اعلام همه‌گیری کرد.
در جهان، شمار مبتلایان از مرز 22.5 میلیون نفر گذشت، تقریباً 800 هزار نفر کشته شدند.
جمعاً از شروع اپیدمی در روسیه 976 946 مورد کروناویروس در 85 منطقه شناسایی شدند. در طول کل دوره 189 16 مرگ و میر ثبت شده است و 330 761 نفر بهبود یافته‌اند.

منبع: https://ria.ru/world

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *