انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/02

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه ( http:// radiosputnik.ria.ru http://ria.ru/world/,) می باشند.

تيتر خبر:
تعیین کمترین سن استفاده کننده از ماسک در سازمان بهداشت جهانی
متن خبر:
بر اساس اطلاعیه خبری منتشر شده در سایت ВОЗ، سازمان بهداشت جهانی و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (ЮНИСЕФ)، به کودکان زیر پنج سال توصیه نمی‌کنند که به دلیل بیماری همه‌گیر کووید-19 از ماسک استفاده کنند.
در توصیه‌ها گفته شده است که کودکان پنج ساله و کوچک‌تر از آن ضرورتی به پوشیدن ماسک ندارند. این امر مبتنی بر ایمنی و منافع کلی کودکان و همچنین بر توان استفاده از ماسک به شیوه صحیح با کمترین میزان کمک می‌باشد.
طبق توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی (ВОЗ) و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (ЮНИСЕФ)، اگر کودکان در محدوده سنی 6 تا 11 سال باشند، تصمیم‌گیری برای استفاده از ماسک نیازمند در نظر گرفتن پاره‌ای از عوامل است. صحبت درباره میزان انتشار ویروس در محل زندگی کودک ، توانایی او در استفاده صحیح و ایمن از ماسک، مراقبت لازم از جانب بزرگسالان اطراف او، تأثیر احتمالی پوشیدن ماسک بر روی آموزش و رشد روانی-اجتماعی کودک و همچنین دسترسی به ماسک‌های محافظ، امکان تغییر و شستشوی آن‌ها می‌باشد.
طبق گفته این سازمان‌ها، کودکان 12 ساله و بزرگ‌تر، هم سطح با بزرگسالان باید از ماسک استفاده کنند.
در توصیه‌نامه آمده است که: “WHO و UNICEF توصیه می‌کنند که کودکان 12 ساله و بزرگتر، باید تحت همان شرایطی که بزرگسالان بخصوص زمانی که نمی‌توانند حداقل یک متر فاصله را با انسان‌های دیگر تضمین کنند یا در مناطق شیوع یا انتشار گسترده ویروس هستند، از ماسک استفاده کنند”.
در 11 مارس، سازمان جهانی بهداشت، شیوع عفونت جدید کروناویروس (اپیدمی کووید-19) را اعلام کرد. بر اساس آخرین اطلاعات WHO، بیش از 22.8 میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و متجاوز از 795 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: https://.ria.ru/

درگیری مسافران هواپیمای آمریکایی بر سر پوشیدن ماسک در پرواز
متن خبر:
بنا بر گزارش Travel Pulse، بین مسافران هواپیمای آمریکایی درگیری بر سر پوشیدن ماسک ایجاد شد. این درگیری قبل از برخاستن هواپیما آغاز شد که توسط کارین راس فیلمبرداری شد.
او نوشت:”هیچ چیز مانند آتشی که امروز شعله‌ور شد، یادآور باشگاه مبارزه نیست “. به نظر می‌رسد که دو تن از توریست‌ها بر سر سیاست‌های این شرکت هواپیمایی در ارتباط با تجهیزات و امکانات حفاظت شخصی بحث و مجادله کرده‌اند. ظاهراً، یکی از این توریست‌ها، شرایط را رعایت نکرده است.
نماینده مهمانداران در این باره توضیح داد که این مسافر از پوشیدن ماسک در پرواز امتناع کرده است. به همین علت از او در خواست شده که هواپیما را ترک کند. این مسافر خشمگین شده و نظم پرواز را برهم زده که موجب درگیری و نزاع با دیگر مسافران شده است.

منبع خبر(لينك): https://ria.ru/world

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *