انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه ( http:// radiosputnik.ria.ru http://ria.ru/world/,) می باشند.

رسانه‌های جمعی (СМИ) از احتمال از سرگیری پروازهای روسیه به هفت کشور خبر دادند
متن خبر:
مذاکره مقامات روسیه درباره لغو ممنوعیت پروازها به هفت کشور دیگر: فرانسه، مجارستان، مالت، قبرس، اردن، مصر(فقط قاهره) و چین (فقط شانگهای). در این باره “ایزویستیا” با استناد به منابع شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها گزارش می‌دهند.
بر اساس اطلاعات این نشریه، در 18 آگوست در جلسه ستاد عملیاتی ناوگان هوایی فدرال و روسپاتربنادزور(خدمات فدرال در نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسان)، دستور کار بر روی گشایش مواصلات هوایی با کشورهای مذکور صادر شد.
تصمیم‌گیری در مورد مسئله ذکر شده همان‌طور که انتظار آن می‌رفت تا پایان هفته گذشته انجام شده بود، اما اعلام نشد، اکنون انتظار می‌رود که نتیجه‌گیری در این مورد بر اساس نتایجی جلسه آینده ستاد عملیاتی که در 25 آگوست برگزار خواهد شد، انجام شود.
ضمناً یک منبع “ایزویستیا” در یکی از شرکت‌های هواپیمایی روسیه پیشنهاد داد که پروازها به فرانسه، مجارستان و مالت، همانند مورد سوئیس، تنها برای مسافران دارای مجوز اقامت، کار و همچنین برای بازدید از مؤسسات پزشکی ترتیب داده خواهد شد.
دولت روسیه از 27 مارس، پروازهای منظم و چاتر به خارج از کشور را به علت اپیدمی کروناویروس به حالت تعلیق درآورده بود. شرایط لغو پرواز تنها برای پروازهای صادراتی، همچنین باری، پستی، اورژانسی(بیمار) و برخی پروازهای دیگر منتفی شد.
روسیه از اول آگوست، مواصلات هوایی خود را با بریتانیا، ترکیه و تانزانیا از سرگرفت. از این تاریخ، پروازها به این شهرهای ترکیه: آنکارا و استانبول آغاز شد و از 10 آگوست، پروازهای عقب افتاده به تفریحگاه آنتالیا، بدروم و دالامان، انجام شد. همچنین از اول آگوست روسیه و آبخازستان محدودیت عبور و مرور در مرزها را برداشتند و از 15 آگوست روسیه ارتباطات هوایی خود با سوئیس را از سرگرفت. علاوه بر این، ورود به قزاقستان و مونته نگرو برای روس‌ها باز است، و در آینده نزدیک لهستان ممکن است اجازه ورود روس‌ها به این کشور را صادر کند.
منبع : https://.ria.ru/

اظهارات سفیر روسیه در مورد پروازهای خروجی از ایالات متحده آمریکا
متن خبر:
آناتولی آنتُناف، سفیر روسیه در واشنگتن، اظهار داشت که از شروع اپیدمی در این کشور، بیش از 7 هزار نفر توسط پروازهای خروجی ایالات متحده آمریکا به کشور بازگشتند. همان‌طور که این دیپلمات در فیس بوک خاطر نشان کرده است، در روز قبل 411 نفر که در میان آن‌ها 11 کودک هم به چشم می‌خورد، توسط پرواز خروجی، از نیویورک به روسیه بازگشتند.
ریانواستی به نقل از آنتُناف می‌گوید: ” ما به تهیه لیست “انسان دوستانه” از مسافران به منظور کمک به شهروندانی که از آسیب پذیرترین دسته‌های جامعه هستند،ادامه می‌دهیم. امروز در پرواز، 31 فرد روس داریم که به علل شرایط فوری، نیازمند بازگشت سریع به وطن بودند. مقدم بر همه، معلولین و افراد سالخورده بودند”.
مقامات روسیه از 27 مارس، با توجه به شرایط شیوع اپیدمی کروناویروس، تصمیم به لغو مواصلات هوایی منظم و چارتر با دیگر کشورها گرفتند.

منبع: https://riaosputnik.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *