انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/04

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه (http://ria.ru/world/) می باشند.

کریمه به عنوان منطقه‌ای در روسیه با بیشترین مشکلات آب
متن خبر:
دیمیتری کیریلف، رئیس آژانس فدرال منابع آب (Росводресурсов)، به ریانواستی گفت: کریمه به عنوان منطقه‌ای از روسیه با بیشترین میزان هدر رفت آب به هنگام رساندن به دست مصرف کننده است، و این امر با کمبود آب در شبه جزیره در ارتباط است.
کریلف گفت:”به طور کلی چنین آمار نگران کننده‌ای مانند کریمه، در هیچ جای دیگری وجود ندارد. میزان هدر رفت آب در مسیر رسیدن به دست مصرف کننده به 80% می‌رسد. میانگین سطح چنین شاخصی در مناطق روسیه به 20 تا 30 % می‌رسد”.
وی چنین هدر رفت آب در “کسری آب” را غیرقابل قبول دانست. این مقام دولتی خاطر نشان کرد “مسئله اصلی اکتشاف آب نیست، بلکه مسئله دقیقاً در مورد اتصالات درست و مقرون به صرفه به لحاظ اقتصادی و بهسازی استفاده از منابع آبی است”.
کیریلف تصریح کرد که حتی در کریمه حجم آب‌های استخراجی از منابع زیرزمینی نزدیک به 44% از ذخایر مصوب است. پیشتر، اوکراین تا 85% از نیازهای آب شیرین کریمه را از طریق کانال کریمه شمالی که از دنپر می‌گذرد، تأمین می‌کرد. اما پس از الحاق مجدد کریمه به روسیه، آب‌رسانی از طریق کانال به جمهوری کریمه به‌صورت یک جانبه به‌طور کامل قطع شد.
مسئله آب‌رسانی از محل مخازن آب زیرزمینی حل‌وفصل شد، که طی یک سال اخیر به علت کاهش بارندگی ، و همچنین حفر چاه و استخراج آب از منابع زیرزمینی به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است.
منبع: https://.ria.ru/

بازگشایی مرزهای قبرس بر روی برخی از شهروندان روسیه
متن خبر:
بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در وزارت بهداشت محلی: قبرس از 28 آگوست پذیرش برخی از گروه‌های روسی را آغاز خواهد کرد.
این سازمان کشورها را بر اساس شرایط همه‌گیری کروناویروس به سه گروه تقسیم می‌کند: A,B و C. روسیه از روز جمعه در گروه سوم قرار گرفته است. این بدان معناست که ورود برای شهروندانی که دارای اقامت دائم در جزیره هستند، اعضای خانواده آن‌ها، دیپلمات‌ها و همچنین آن کسانی که دارای نوعی از اقامت هستند یا مجوز ویژه از مقامات را دارند، مجاز می‌باشد.
به محض ورود به قبرس، انجام تست کرونا برای روس‌ها الزامی خواهد بود. راه جایگزین این است که نسخه منفی ابتلا به کرونا ویروس را که حداکثر سه روز قبل از پرواز صادر شده است، ارائه دهند.
همچنین ورودی‌ها بار دیگر به مدت دو هفته در جزیره قرنطینه خواهند شد. قبل از اتمام این دو هفته ضروری است که دوباره تست ابتلا را انجام دهند .
ساکنان کشورهای گروه B نیز، پس از ورود به قبرس، باید گواهی عدم ابتلا به عفونت کروناویروس را ارائه دهند، با این حال قرنطینه اجباری دو هفته‌ای برای این دسته در نظر گرفته نشده است. شهروندان کشورهای گروه A، به هیچ وجه ملزوم به ارائه گواهی نیستند.
به دلیل بیماری همه‌گیر کروناویروس، دولت روسیه از 27 مارس، پروازهای منظم و چارتر خود به خارج از کشور را به حالت تعلیق درآورده بود. تنها برای پروازهای صادراتی، باری، پستی، موارد اورژانسی (بیماری) و برخی پروازهای دیگر استثنا قائل شد.
روسیه از اول آگوست ارتباطات هوایی خود را با بریتانیا، ترکیه و تانزانیا از سر گرفت، محدودیت‌های مرزی با آبخازستان را لغو کرد. همچنین پروازهایی به این شهرهای ترکیه: آنکارا و استانبول آغاز کرد و از 10 آگوست پروازهای عقب افتاده به8 تفریحگاه آنتالیا، بدروم و دالامان از سرگرفته شد. از 15 آگوست، روسیه مواصلات هوایی خود با سوئیس را از سر گرفت. علاوه بر آن، ورود برای روس‌ها به قرقیزستان و مونته نگرو باز است و لهستان امکان دارد در آینده‌ای نزدیک این اجازه را صادر کند.

منبع: https://ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *