انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/08

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت  خبری کشور روسیه (http://ria.ru/world/) می باشند.

در دومای دولتی روسیه، خواستار اجازه ورود به دانشجویان خارجی شدند

متن خبر: ماکسیم زایتسف، نایب رئیس کمیته آموزش و علوم دومای دولتی، پیامی مبنی بر درخواست اجازه ورود به دانشجویان خارجی به روسیه، به والری فالکوف رئیس وزارت علوم و معارف ارسال کرد.

در ماه مارس، دولت به منظور پیش گیری از نفوذ عفونت کروناویروس جدید به سرزمین روسیه، ورود شهروندان خارجی و اشخاص بدون تابعیت روسیه را به کشور محدود کرد.

در ماه ژوئیه، کابینه وزیران فدراسیون روسیه به شهروندان خارجی که باید تحت درمان در سازمان های پزشکی روسیه قرار بگیرند و افرادی که دارای خویشاوند نزدیک، قیم یا سرپرستی که نیازمند مراقبت و نگهداری هستند، اجازه ورود صادر کرد. با این حال در این فهرست، نامی از دانشجویان خارجی که در موسسات آموزش عالی روسیه تحصیل میکنند، وارد نشده بود. آنها میتوانند مطابق همان ضوابطی که برای دیگر خارجی ها در نظر گرفته شده است، به روسیه وارد شوند.

در نامه ای (که در ریانواستی موجود است) گفته شده است: “از شما درخواست میکنم که به همراه شورای هماهنگی دولت، امکان حل مسئله مجوز ورود دانشجویان خارجی به فدراسیون روسیه، به منظور تحقق فرآیند کامل و مستمر آموزش از جانب دانشگاه های روسیه را بررسی کنید” .

همانطور که نماینده آژانس خبری شرح داد: وی شمار زیادی درخواست از سوی دانشجویان خارجی، به ویژه دانشجویان با تابعیت کشورهای مشترک المنافع (СНГ)، دریافت میکند.

این عضو پارلمان در نامه خود خاطر نشان کرد:”دانشجویان خارجی مجبور به ادامه تحصیل بصورت از راه دور می شوند که به میزان قابل توجهی، کیفیت دانش ارائه شده در رشته های نظری را کاهش می دهد، برگزاری کلاس های عملی را غیرممکن می کند و بار اضافی برای کادر آموزشی به دلیل نیاز به ارائه برنامه آموزشی دوباره،  در فرم راه دور، ایجاد میکند.

 منبع: https://ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *