انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه (http://ria.ru/world) می باشند.

توصیه های وزیر بهداشت به روس ها در مورد آموزش کودکان برای رفتن به مدرسه

متن خبر: سرویس خبری وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد: خطر ابتلا به کووید-19 همچنان وجود دارد، به همین علت والدین باید توجه زیادی را به آموزش کودکان برای رفتن به مدرسه معطوف کنند؛ به صحبت درباره خطر ابتلا به کروناویروس، اهمیت اقدامات پیش گیرانه و همچنین نظارت بر رعایت بهداشت شخصی بپردازند.
در خبر آمده است: “بسیاری از والدین، در آستانه سال جدید تحصیلی، از شنیدن این خبر که آموزش حضوری در مدارس روسیه از سرگرفته شده است، خوشحال شدند. با این حال، نباید فراموش کرد که خطر ابتلا به عفونت کروناویروس جدید کووید-19 همچنان پابرجاست. درست به همین علت است که والدین باید با توجه زیادی کودکان را برای ورود به مدرسه آماده کنند”.
سرویس مطبوعاتی توضیح داد: توضیح چگونگی ابتلای کودکان به کروناویروس و همچنین اهمیت رعایت اقدامات پیشگیرانه برای کودکان ضروری است. علاوه بر آن، به نمایش گذاشتن پایبندی به اقدامات پیشگیرانه شخصی برای مثال: پوشیدن ماسک و دستکش، شستن دست ها، حفظ فاصله اجتماعی مهم است.
وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: همچنین لازم است که نحوه رعایت اقدامات بهداشت شخصی کودکان کنترل شود، برای مثال: بر روی شستن دست ها و استفاده از مواد ضدعفونی کننده نظارت شود. علاوه بر این، والدین باید نشانه های کووید-19 را بدانند و در صورت لزوم، دائما با پزشک معالج در تماس باشند.
سرویس مطبوعاتی تصریح کرد :”مدرسه نه تنها در معرض خطر بیماری های عفونی است، بلکه به اصطلاح اینگونه گفته می شود که اختلالات سلامتی “مشروط به مدرسه” است، که رشد آن در سالهای اخیر مشاهده شده است. به این اختلالات، بیمارهای چشم، اسکلتی-عضلانی و بافت های ملتحمه، سیستم غدد درون ریز مرتبط می باشند. خطرات اصلی ایجاد این بیماری ها با فرآیند آموزش مرتبط است: عدم تحرک جسمی، تغذیه نامناسب، فشار بیش از حد بر روی سیستم بینایی، وابستگی به ابزارهای الکترونیکی و موارد مشابه آن”.
وزارت بهداشت بیان کرد: برای پیش گیری از اختلالات “مشروط به حضور در مدسه”، ضروری است که برنامه کار و استراحت کودکان را به طور صحیح و اصولی سازماندهی کرد و همچنین به طور منظم، تمریناتی برای چشم و بدن صورت گیرد.

منبع خبر: https:// ria.ru

بنابر گفته رسانه های جمعی: شینزو آبه قصد دارد تلفنی با پوتین صحبت کند

متن خبر: شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن قصد دارد در روز دوشنبه تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه فدراتیو صحبت کند. خبرگزای کیودو در ارتباط با قصد رئیس دولت ژاپن برای استعفا به علت بیماری خبرداد.
آبه پس از اینکه تصمیم گرفت، شخصا قصد خود از کناره گیری از پست نخست وزیری را برای رهبران خارجی توضیح دهد ، همچنین تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا صحبت کرد.
کیودو گزارش می دهد: “امکان مکالمه تلفنی در طی روز 31 آگوست و صحبت با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه، در حال بررسی است”.
آبه هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی تایید کرد که تصمیم به استعفا گرفته است. بر اساس گفته نخست وزیر، در مدت زمان هشت سالی که وی پست نخست وزیری ژاپن را در اختیار داشت، “وی موفق شد که بر بیماری چیره شود” (این سیاستمدار به کولیت زخمی یا اولستراتیو مبتلا است)، اما “در ماه ژوئن کشف شد که بیماری دوباره برگشته است”. این بیماری برای اولین بار در سال 2007، دلیل استعفای وی یک سال پس از انتخاب وی به عنوان نخست وزیر بود. با این وجود، پس از تثبیت وضعیت اش، وی دوباره در سال 2012 نخست وزیر شد. مدت زمان تصدی این پست توسط وی از 2799 روز فراتر رفت و طولانی ترین خدمت مستمر در این پست درمیان سیاستمداران ژاپنی شد.

منبع خبر: https://ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *