انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/22

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه (http://ria.ru/world/) می باشند.

یونان از 7 سپتامبر، مرزهای خود را به روی روس ها باز می کند

یونان از تاریخ 7 سپتامبر، مرزهای خود را به روی شهروندان روسیه باز میکند، در حالی که ورود برای 500 نفر در هفته، درصورت داشتن تست منفی کرونا و دارای بودن برگه ورود به هتل مجاز است، این مجوز طبق تصمیم دولت که به مدت دو هفته لازم الاجرا خواهد بود، اعلام شده است.
مصوبه “اعمال اقدامات کنترل محل های ورود، کنترل گزینشی آزمایشگاهی و محدودیت زمان برای اساکنان دائمی فدراسیون روسیه با هدف محدود کردن گسترش کروناویروس COVID-19” در مجله رسمی دولت منتشر شد.
از اول ژوئیه، تمام فرودگاه های یونان، پروازهای خارج از کشور را پذیرفتند، با این حال روسیه در لیست کشورهایی که ورود آنها مجاز است، قرار نگرفته بود.
این مصوبه از ساعت 00:01 (همزمان با مسکو) 7 سپتامبر تا ساعت 23:59 روز 21 سپتامبر، معتبر است.
در هفته حدود 500 شهروند روسی میتوانند، منحصرا با خطوط هوایی از طریق فرودگاه های آتن، سالونیک و هراکلین وارد یونان شوند.
روس ها باید به همراه خود، تست منفی کروناویروس آزمایشگاهی را که با روش ПЦР و کمتر از 72 ساعت قبل از پرواز به یونان توسط آزمایشگاه های معتبر انجام شده با گواهی به زبان انگلیسی که حاوی تمام اطلاعات مذکور باشد، به همراه داشته باشند.
در مصوبه گفته شده است: “شرکت های هواپیمایی موظف هستند این گواهی را قبل از سوار شدن مسافران در پرواز، بررسی کنند، و در صورت نداشتن این گواهی مانع از سوار شدن آنها به هواپیما شوند. در صورت نقض این تعهد، آنها موظف هستند، مسافران را با هزینه شخصی خود به کشور برگردانند”.
شهروندان همچنین باید فرم الکترونیکی PLF (فرم مکان یاب مسافر)، که در آن به اطلاعات تماس خود در یونان تا روز قبل از ورود به کشور، اشاره شده است را پر کنند.
در این سند آمده است: “آنها باید رسید رزرو هتل یا دیگر مدارک مرتبطی را که در آنها مکان موقت اقامت آنها در کشور مشخص شده است، را به همراه داشته باشند”.
در مصوبه گفته شده است:”به هنگام انجام آزمایش تصادفی کووید-19 تا صدور نتیجه آزمایش، نباید محل سکونت موقت خود را ترک کنید. جریمه اداری شخصی که این ممنوعیت را نقض کند به میزان پنج هزار یورو (439 هزار روبل) است”.
این تصمیم مشترک را وزرای دارایی، توسعه و سرمایه گذاری، حمایت از شهروندان، کار و رفاه اجتماعی، امور داخلی، تاسیسات زیربنایی و حمل و نقل یونان، تصویب کردند.

منبع خبر: https:// ria.ru

روسیه میخواهد مالیات بر دارایی برخی از خانواده ها را لغو کند

ایرینا والینتس، رئیس انجمن ملی خانه ومدرسه، پیشنهاد لغو مالیات بر دارایی تعدادی از خانواده ها را داد. پیشنهاد مربوطه برای بررسی به هیئت دولت ارسال شد.
ما در مورد لغو مالیات بر دارایی خانواده های بزرگ (سه فرزند یا بیشتر)، صحبت می کنیم تا زمانی که فرزند کوچک به سن بلوغ برسد.
نویسنده این ابتکار تاکید می کند که امروز تخفیف هایی را برای بسیاری ازخانواده ها هنگام پرداخت هزینه ملک که شامل کسر در مالیات میشود را در نظر گرفته ایم: مساحت 10 متر مربع برای یک اتاق، 20 متر مربع برای آپارتمان، 50 متر مربع برای خانه شخصی، مشمول مالیات نمی شوند.
والینتس پیشنهاد می کند که این مقررات جدید میتواند کمک اضافی به والدین باشد و موجب افزایش خانواده های بزرگ (چندفرزند یا دارای فرزندان بیشتر) شود.

منبع خبر: https://ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *