انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/15

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه (www.ria.ru) می باشند.

5205 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در روسیه شناسایی شد

ستاد عملیاتی مبارزه با شیوع کرونا گزارش داد: ظرف شبانه روز گذشته 5205 مورد ابتلای جدید به COVID-19 در روسیه به ثبت رسید.
حدود یک چهارم از مبتلایان هیچ علائمی ندارند.
موارد جدید بیماری در 84 منطقه ثبت شده اند. بیش از همه در مسکو (671)، سن پتربورگ (185) و اطراف مسکو (168). کمترین میزان موارد ابتلای جدید در منطقه خودمختار یهودی با تعداد هشت، چچن –شش و چوکاتکا دو نفر به ثبت رسیده است. در ناحیه خودگردان ننتس هیچ افزایشی مشاهده نشده است.
110 نفر جان خود را از دست داده اند (طی کل دوره اپیدمی، 759 17 نفر). 5379 بیمار بهبود یافته اند (در کل 126 838 نفر). در کشور 310 020 1 نفر به کرونا ویروس SARS CoV-2 مبتلا شده اند. نرخ رشد 0،5 درصد است.
منبع: www.ria.ru

**********

قوانین ورود روس ها به مصر، امارات متحده عربی و مالدیو مشخص شد

انجمن مدیران تور روسیه (АТОР) قوانین ورود روس ها به مصر، مالدیو و امارات را منتشر کرد.
شرط اصلی برای گردشگران، به همراه داشتن آزمایش منفی کروناویروس است. بنابراین، برای کشورهای مصر و مالدیو ضروری است که آزمایش حدااکثر 72 ساعت قبل از ورود به کشور باشد، و امارات متحده عربی حداکثر 96 ساعت قبل انجام شده باشد. ضمنا مدت زمان از زمان و تاریخ دریافت ماده بیولوژیکی در آزمایشگاه و نه از تاریخ دریافت گواهی، محاسبه می شود.
در انجمن تورگردانندگان روسیه تاکید شد که برای کسانی که به قاهره پرواز میکنند، گواهی باید به زبان انگلیسی و عربی و در فرم الکترونیکی و کاغذی باشد و برای گردشگران به مقصد دبی، به زبان انگلیسی و حتما بصورت چاپ شده باشد.

علاوه بر آن، علیرغم داشتن گواهی با جواب منفی تست که در روسیه دریافت شده است، بعد از پرواز به امارات متحده عربی، روس ها باید یک تست PCR دیگر COVID-19 را بدهند. در مالدیو، تنها درصورت مشاهده علائم عفونت حاد ویروسی تنفسی (ОРВИ)، یک آزمایش اضافی با هزینه حدودا 100 دلار مورد نیاز است.
در هر سه کشور، برای مسافران به منظور پوشش درمان در برابر COVID-19 بیمه توریستی نیاز است. شرکت هواپیمایی Emirates، ارائه بیمه بین المللی با پوشش درمانی کروناویروس را در هزینه بلیط گنجانده است.
روسیه پروازهای بین المللی خود با مصر، امارات متحده عربی و مالدیو را بر اساس تقابل دوجانبه از 3 سپتامبر از سر گرفت. این شرکت های هواپیمایی می توانند هفته ای دو پرواز به به مقصد دوبی و مالدیو، و سه پرواز در هفته به قاهره انجام دهند.
منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *