انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/16

سابیانین زمان واکسیناسیون عمومی کروناویروس را اعلام کرد

سرگئی سابیانین، شهردار مسکو، در گفتگوی زنده با کانال یک تلویزیونی گفت: واکسیناسیون عمومی کروناویروس در پایتخت، در پایان سال جاری آغاز خواهد شد.
شهردار اظهار داشت: “واکسیناسیون عمومی به طور قطعی و اساسی در پایان سال جاری و آغاز سال بعد صورت خواهد گرفت”.
وی شرح داد که تا این زمان، تولید صنعتی واکسن در دست اجرا بوده است. شهردار متذکر شد که در سال جاری، واکسیناسیون شهروندان روس را از گروهای پرخطر آغاز خواهند کرد.
در ماه گذشته، روسیه برای اولین بار در جهان واکسن ضد کووید-19 “اسپوتنیک 5” را به ثبت رساند. این واکسن توسط مرکز گاملیا با همکاری مشترک، بنیاد سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه ساخته شد.
در جریان آزمایش، واکسن در صد درصد شرکت‌کنندگان، ایمنی هومورال و سلولی پایدار ایجاد کرده و آزمایش‌ها موجب بروز هیچ‌گونه عوارض جانبی جدی در آن‌ها نشد.
ضمناً، سطح آنتی‌بادی‌های خنثی کننده در داوطلبان واکسینه شده به میزان 1،4 تا 1،5 برابر بیشتر از سطح آنتی‌بادی در انسان‌هایی بود که به COVID-19 مبتلا بودند.

منبع : www.ria.ru

 

ارزیابی سابیانین از خبر مربوط به موج دوم کروناویروس در روسیه

سرگئی سابیانین، شهردار مسکو در کانال تلویزیونی “روسیه 24” گفت: موج دومی از کروناویروس وجود ندارد، موج اول کروناویروس در مناطق مختلف روسیه ادامه یافته است.
“امروز درباره موج دوم اپیدمی صحبت می‌کنند، در واقع این موج دوم نیست، این عبور موج اول توسط مناطق مختلف است. برخی از مناطق مانند مسکو در اصل این شرایط را پشت سر گذاشته‌اند. ویروس از بین نرفته است، بلکه آن اهمیت حداکثری خود را پشت سر گذاشته است. مناطق دیگر تازه به این شرایط نزدیک شدند و یک سوم مناطق در مرکز همه‌گیری قرار دارند.
وی توضیح داد که به علت “زمان متفاوت عبور” اپیدمی از مناطق مختلف، به دست آوردن زمان دقیق ” از طریق مناطق یا گاهی اوقات از طریق شهرها و شهرداری‌ها” از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
ظرف شبانه روز گذشته 5205 مورد ابتلای جدید به کروناویروس SARS-CoV-2 در 84 منطقه از روسیه به ثبت رسید. برای سومین هفته متوالی، میزان افزایش روزانه 0،5 درصد است.
پیشتر ولادیمیر پوتین گفته بود که عملکرد روسای مناطق با اختیارات ویژه در مبارزه با اپیدمی را مثبت ارزیابی می‌کند. رئیس‌جمهور تأکید کرد که باوجود “شرایط متفاوت زندگی و نقش اقتصاد” مقامات در تمامی مناطق نمی‌توانند به یک شکل عمل کنند.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *