انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت  خبری کشور روسیه (www.ria.ru) می‌باشند.

 
شفاف‌سازی وزارت بهداشت در خصوص اطلاعات شبکه بهداشت در ارتباط با مرگ‌ومیر ناشی از COVID -19

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت، گزارش‌های مرتبط با شناسایی موارد مبهم آمار مرگ‌ومیر ناشی از کووید-19 را تفسیر کرد.
پیش از این، “بولتن پزشکی” با استناد به رئیس ا ، آلا ولادیمیرونا سامُیلوا، گزارش داده بود که به دلیل اختلاف‌نظر به هنگام ثبت مرگ بیماران، در آمار نهایی ابهام به وجود آمده است.
سرویس خبری وزارت بهداشت به نقل از موراشنکو گفت: “داده‌های اعلام شده توسط رئیس اداره فدرال در امور نظارت بر بهداشت عمومی، آلا سامُیلوا، در مورد کدگذاری علت مرگ بر اساس تجزیه‌وتحلیل داده‌های آماری در کشور نیست، بلکه در جریان بازرسی از سازمان‌های پزشکی خصوصی به دست آمده است. انجام چنین تحلیلی در صلاحیت وزارت بهداشت روسیه و اداره فدرال آمار دولتی است”.
رئیس سازمان اضافه کرد که وظیفه اداره فدرال در امور نظارت بر بهداشت عمومی این است که دستورالعمل‌های مربوط به تخلفات را صادر کند یا در صورت بروز چنین تخلفاتی بر رفع آن‌ها نظارت کند.
موراشنکو تأکید کرد که در روسیه، ثبت موارد مرگ‌ومیر و تعیین علل مرگ، کاملاً مطابق با مقررات و ضوابط طبقه‌بندی آمار بین‌المللی بیماری‌ها، انجام می‌شوند.
وزیر تأکید کرد : “همان‌طور که تجربیات اندوخته شده و تجزیه‌وتحلیل موارد مرگ‌ومیر در دوره شیوع اپیدمی نشان می‌دهد، افزایش آمار مرگ در میان مردم در طول دوره پاندمی کووید-19، به طور مستقیم با عفونت کروناویروس و همچنین با عدم جبران بیماری‌های دیگری که در بدن بیمار وجود داشته است، در ارتباط است، جایی که کووید-19 در روند تشدید آن بیماری نقش دارد؛ مانند دیابت، بیماری‌های سسیستم گردش خون، بیماری‌های انکولوژیک”.
وی افزود که تعیین علت مرگ، می‌تواند مدت زمان طولانی وقت صرف کند، پس از آن داده‌های آماری مشخص می‌شوند.
منبع: www.ria.ru

برگزاری فستیوال ورزشی “Para-Crimea 2020” در کریمه

منبع: www.ria.ru

خشکسالی جدی است. امکان افزایش شدید بهای روغن آفتابگردان در روسیه

برداشت کم آفتابگردان، فدراسیون روسیه را تهدید می‌کند، به همین دلیل، قیمت محصولات و فراورده‌های حاصل از آن، ممکن است جهش یابد.
تحلیلگران اذعان می‌کنند که امسال، برداشت 11،8 میلیون تن دانه‌های روغنی پیش بینی شده است که در مقایسه با سال گذشته 23% کاهش یافته است. به عقیده کارشناسان، خشکسالی بهار و تابستان موجب این امر شده است.
طبق پیش‌بینی‌های ” СовЭкон” این میزان، پایین‌ترین میزان برداشت از سال 2017 است که 10،5 تن بذر روغن برداشت شد. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که کاهش برداشت در جنوب روسیه و قفقاز شمالی حدود 3،3 میلیون تن است که در مقایسه با سال گذشته 3/1 کاهش یافته است. این کاهش در دیگر مناطق روسیه مشاهده خواهد شد.

منبع: riaosputnik.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *