انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/23

شرح شیوه کار مدارس در شرایط پاندمی توسط اداره فدرال در نظارت بر حقوق مصرف کننده و رفاه مردم

نمایندگان روسپاتربنادزور به “روزنامه روسیه” گفتند که چگونه مدارس در شرایط پاندمی عفونت کروناویروس بعد از سال 2020 عمل خواهند کرد.
ایرینا شیفکون، رئیس بخش نظارت بر بهداشت این اداره توضیح داد که شرایط خاص برای مؤسسات آموزشی تا زمان ثبات وضعیت اپیدمیولوژیک در کشور باقی خواهد ماند. وی تأکید کرد که قوانین و ضوابط بهداشتی تا اول ژانویه سال 2021 پابرجاست.
قوانین و ضوابط بهداشتی (СанПиН)، معتقد است که کودکان کلاس‌های مختلف در زمان استراحت نباید با دیگر کودکان ارتباط برقرار کنند، اما خروج آن‌ها از کلاس درس مانعی ندارد. ضمناً ضروری است که دانش آموزان در یک مکان، با یکدیگر تلاقی نداشته باشند. شیفکون توضیح داد که هر قدر کودکان بیمار با افراد دیگر در تماس کمتری باشند، به همان اندازه خطر ابتلای جمعی کاهش می‌یابد.
منبع: na.ria.ru

РАН: انگلیس تحریم‌های صادرات لوازم الکترونیکی فضایی به روسیه را دور زد

میخائیل ساچکوف، معاون مدیر انستیتوی نجوم آکادمی علوم روسیه به ریا نواستی گفت: روسیه و انگلیس، مسئله تحویل لوازم الکترونیکی تحریم شده برای تلسکوپ فضایی Spektr-UF را حل کردند.
این مشکلات در سال 2014 پدیدار شدند. شرکت انگلیسی E2V به علت استفاده از قطعات آمریکایی که تحت ضوابط ITAR – قوانین صادرات کالاها و خدمات مهم نظامی بود، نتوانست تجهیزات را به روسیه تحویل دهد.
وی خاطر نشان کرد که طبق قرارداد فعلی، تحویل کلیه تجهیزات باید تا سال 2022 خاتمه یابد.
منبع: na.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *