انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

معرفی مرکز نوآوری اسکولکوو روسیه

بنیاد اسکلکوو موسسه غیرانتفاعی است که مسئول راه‌اندازی مرکز نواوری اسکولکوو (Skolkovo Innovation Center) می‌باشد. مرکز نوآوری اسکلکوو در نوامبر سال 2009 جهت توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته با سرمایه‌گذاری دولتی فدراسیون روسیه راه‌اندازی شد.
مرکز نوآوری اسکولکوو فضای مناسب جهت استقرار مراکز تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ، مرکز رشد شرکتهای نوپای روسی و یا بین‌المللی است.

مرکز نوآوری اسکولکوو به منظور تسهیل ورود به بازار روسیه فضای کار اشتراکی را به صورت رایگان در اختیار استارتاپ‌ها و به شرکت‌های کوچک و متوسط از دیگر کشورها قرار می دهد. این مرکز نوآوری به منظور تسهیلگری و توانمندسازی این شرکت ها، یک پکیج حمایتی جهت آشنایی با بازار محلی، خدمات مشاوره‌ و فعالیت‌های فرهنگی به منظور آشنایی با فرهنگ محلی منطقه را فراهم نموده است و تمرکز آن بر روی شرکت‌های حوزه انرژی، بیوپزشکی، صنعتی و فناوری اطلاعات می‌باشد.

دولت روسیه سرمایه‌گذاری 3 میلیارد دلاری در میان مدت (3 سال) دراسکولکوو انجام داده و برنامه‌ریزی و زمینه سازی برای جذب حداقل 3 میلیارد دلار از منابع خصوصی و شرکت های بین‌المللی انجام شده است.
از جمله شرکت‌های چند ملیتی بزرگ: زیمنس، GEو شعبه‌ای از مراکز R & D خود را در Skolkovo بنا نموده اند.

این مرکز در خارج از روسیه به عنوان رقیب سیلیکون ولی (SiliconValley) شناخته می‌شود. روسیه حداقل 40 هزار نیروی متخصص در سیلیکون ولی داشته و مهاجرت میانگین 300 هزار نفر را درسالهای اخیر تجربه کرده، که امید دارد با این پروژه این ارقام کاهش چشمگیری یابد و در ادامه مهاجرت معکوس نیز به روسیه نیز انجام پذیرد.

برای  دریافت کامل این مقاله اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *