انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/06/31

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه www.ria.ru می‌باشند.

از سر گیری ارتباطات هوایی روسیه با سه کشور

روسیه از روز دوشنبه پروازهای خود به قزاقستان (نور-سلطان)، قرقیزستان (بیشکِک) و بلاروس (مینسک) را که به دلیل پاندمی کروناویروس متوقف شده بودند، از سر گرفت.
تصمیم‌گیری در این باره بر اساس نتایج جلسه ستاد عملیات روسیه در امور پیش‌گیری از ورود و گسترش عفونت جدید کروناویروس تحت رهبری تاتیانا گُلیکاوا، معاون رئیس جمهور، تعیین شد.
دولت پیشتر دستور مربوطه را منتشر کرده بود. بر اساس این سند، به شهروندان کشورهای مذکور که پروانه اقامت دارند، اجازه داده می‌شود که از طریق مراکز بازرسی هوایی به روسیه وارد شوند. روس‌ها نیز به نوبه خود می‌توانند آزادانه به هر یک از این کشورها پرواز کنند. شرکت‌های هواپیمایی داخلی هنوز هم رسماً شروع پروازها به این کشورها را اعلام نکرده‌اند. با این حال، طبق اطلاعات پیوست”Aeroflot”، بلیط پروازهای خروجی از مسکو به بیشکِک در 23 سپتامبر، به نور-سلطان در 27 سپتامبر، به مینسک در 26 سپتامبر است.
همچنین سرویس خبری دولت گزارش داد که نخست وزیر، میخائیل میشوستین حکمی را به منظور از سرگیری مواصلات هوایی بین‌المللی با مصر، امارات متحده عربی و مالدیو امضا کرده است. پروازها به قاهره از 9 سپتامبر، به ماله 10 سپتامبر و به امارات از 11 سپتامبر آغاز شدند. علاوه بر این، روسیه از 27 سپتامبر پروازهای خود به کره‌ی جنوبی را از سر می‌گیرد.
منبع: www.ria.ru

محبوب‌ترین مقصد تعطیلات در میان روس‌ها در فصل زمستان

بنا بر گزارش AROT، کارشناسان امارات متحده عربی را محبوب‌ترین مقصد گردشگران روسی برای تعطیلات زمستانی نامیده‌اند.
فعالان بازار توجه شایانی را به تورهای امارات نشان می‌دهند و تقاضاهای پایداری را در ماه‌های آینده پیش‌بینی می‌کنند.
مدیر کل شرکت‌های گردشگری ، دیمیتری آروتیونوف، می‌گوید گردشگران روسی به محض ورود به روسیه باید در تست COVID-19 شرکت کنند. “نتایج این تست در عرض پنج-شش ساعت آماده می‌شوند. در این زمان، گردشگران می‌توانند که به هتل‌ها بروند و به راحتی در آن‌ها اقامت کنند”.
بیشتر رزروها تاکنون برای تاریخ‌های آینده انجام شده است. این کارشناس می‌گوید: “عوامل بازدارنده مانند شایعاتی درباره “موج‌های جدید” کرونا ویروس، وجود دارند. اما کسانی هستند که هزینه سفرهای ماه نوامبر و دسامبر را پرداخت می‌کنند. به ویژه که تبلیغات و پیشنهادات ویژه از جانب هتل‌ها ارزش تورها را در تاریخ‌های اوج، بالاتر می‌برد.
آرتور مرادیان، مدیر کل یکی از گردانندگان تور گفت:”ما محاسبه کردیم که حدود یک سوم گردشگرانی که تعطیلات آن‌ها به تعویق افتاده است، قصد دارند که در تاریخ‌های آینده به آنجا سفر کنند”.
تنها یک ظرفیت کوچک حمل و نقل می‌تواند مانع تقاضا شود. در حال حاضر بین روسیه و امارات متحده عربی تنها چهار پرواز در هفته انجام می‌شود: دو پرواز از شرکت هواپیمایی روسیه و دو پرواز از امارات. مجریان تور انتظار دارند که تعداد پروازها افزایش یابد.
فعالان بازار انتظار دارند که در فصل زمستان، امارات به مقصد اصلی ساحلی تبدیل شود. اگرچه، تحت شرایطی که تحولات مثبتی در آسیا اتفاق نیفتد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *