انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/01

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه www.ria.ru می‌باشند.

اظهارنظر وزارت حوادث غیرمترقبه در مورد اثرات زلزله در حومه‌ی بایکال

لرزش‌های زمین‌لرزه‌ای که در نیمه‌شب 22 سپتامبر در استان ایرکوتسک رخ داد، در سراسر جمهوری بوریاتیا احساس شد و در شهر اسلودیانکا واقع در نزدیکی مرکز زمین‌لرزه در پریانگاریا، برق‌ها قطع شدند.
پیشتر، وزارت حوادث غیرمترقبه از زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5،9 ریشتر در نزدیکی دریاچه بایکال خبر داده بود. کانون زمین‌لرزه در منطقه اسلودیانکا بود و لرزه‌ها در 12 منطقه احساس شدند. بعد از گذشت 15 دقیقه از زمین‌لرزه، پس‌لرزه‌ای به بزرگی 2تا 3 ریشتر رخ داد. همان‌طور که در بخش اصلی وزارت حوادث غیرمترقبه بوریاتیا گفته شد، در نتیجه این زمین‌لرزه در جمهوری، خسارات جانی و مالی رخ نداده است و تأسیسات زیرساختی زندگی در شرایط عادی خود کار می‌کنند.

منبع: www.ria.ru

وزارت بهداشت فدراسیون روسیه، آزمایش یک واکسن دیگر علیه کرونا ویروس را مجاز دانست

به گزارش سرویس مطبوعاتی این وزارتخانه، وزارت بهداشت روسیه مجوز آزمایشات بالینی واکسن کرونا ویروس را که توسط مرکز چوماکف ساخته شده، صادر کرد.
این وزارتخانه خاطرنشان کرد که بیش از سه هزار داوطلب در آزمایشات دارویی شرکت خواهند کرد که با مطالبات سازمان بهداشت جهانی مطابقت می‌کند.
آزمایشات بالینی واکسن به زودی در شهرهای کیروف، سن پترزبورگ و نواسیبیرسک آغاز خواهد شد. داوطلبان پس از واکسیناسیون، به مدت 16 روز در بیمارستان قرنطینه خواهند شد.

منبع: www.ria.ru

ایالات‌متحده آمریکا تحریم‌ها علیه وزارت دفاع ایران را اعلام کرد.البته نه فقط وزارت دفاع

به گزارش ریانواستی، وزیر خارجه ایالات‌متحده، مایک پمپئو اعلام کرد که آمریکا اقدامات محدودکننده‌ای را علیه ایران، اعمال خواهد کرد.
این دیپلمات گفت که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، فرمانی را امضا کردن که بر طبق آن، واشنگتن اعمال تحریم‌های یک‌جانبه علیه تهران و تحریم‌های تسلیحاتی قبلی را، مجدداً از سر می‌گیرد.
پمپئو گفت: “امروز من اولین گام را مطابق با این مصوبه برمی‌دارم و وزارت دفاع ایران و واحدهای لجستیک نیروهای مسلح (ایران) را تحریم می‌کنم”.
همچنین این محدودیت‌ها به پنج دانشمند ایرانی که در توسعه برنامه هسته‌ای ایران مشارکت داشته‌اند نیز مرتبط خواهد بود.
علاوه بر این، نیکلاس مادورا، رئیس‌جمهور کنونی ونزوئلا، که به همکاری خود با جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد، نیز تحت محدودیت‌های واشنگتن قرار می‌گیرد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *