انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه www.ria.ru می‌باشند.

کاهش قابل توجه مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس توسط ویتامین D

دانشمندان آمریکایی دریافتند که در بیماران COVID-19ای که سطح ویتامین Dخون آنها نرمال است، شمار موارد ابتلای شدید و مرگ و میر آنها به طور قابل توجهی کمتر از کسانی است که کمبود این ویتامین را در خون دارند. نتایج تحقیق در مجله PLOS ONE منتشر شده است.
دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون چگونگی تأثیر سطح ویتامین D در خون بر شدت بیماری و میزان مرگ و میر ناشی از COVID-19 را آنالیز کردند.
محققان نمونه‌های خون 235 بیمار را هنگام بستری شدن در بیمارستان گرفتند و مقدار 25-هیدروکسی ویتامین D در سرم را که نشانگر سطح ویتامین D می‌باشد، اندازه‌گیری کردند.
در مقایسه‌ای که بین بیماران دارای میزان مطلوب ویتامین D و برخوردار از فقر این ویتامین، انجام شد، مشخص شد که در بیماران COVID-19 که ویتامین D کافی دارند، خطر تأثیرات نامطلوب بالینی – سیر وخامت بیماری و مرگ – به میزان قابل توجهی کمتر است.
منبع: www.ria.ru

چین به علت کرونا ویروس، به کشتی‌های حاوی محصولات روسی اجازه عبور نداد.

وب‌سایت اداره اصلی گمرک روسیه گزارش می‌دهد که مقامات گمرکی چین به دلیل یافتن ویروس کرونا در نمونه‌های محصولات و بسته‌بندی‌های تهیه شده از روسیه، پذیرش اظهارنامه وارداتی دو کشتی را به مدت چهار هفته به حالت تعلق درآوردند.
در اظهارنامه این اداره آمده است:”گروه مدیریتی استان شاندونگ در امور پیشگیری و مبارزه با اپیدمی و در زمینه امور کنترل و فعالیت اقتصادی مطلع شده است که آزمایش نوکلئیک اسید برای نمونه‌های گرفته شده از سطوح بسته‌بندی و محصولات وارداتی آبزی از روسیه، مثبت شده است”.
تصریح شده است که مقامات گمرکی در سراسر روسیه از روز شنبه، پذیرش اظهارنامه وارداتی کشتی ماهیگیری Vladimir Starzhinsky LLC ROLIZ و کشتی حمل و نقلی Crystal Africa را به حالت تعلیق در می‌آورند. بعد از انقضای این زمان، از سرگیری انجام این اسناد در این اداره تصمیم‌گیری خواهد شد.
منبع: www.ria.ru

شینزو آبه گفت که این امر از انعقاد پیمان صلح با روسیه جلوگیری کرد

شینزو آبه، نخست وزیر پیشین ژاپن در مصاحبه با روزنامه “نیهون کیزای” گفت: ژاپن و روسیه به عقد پیمان صلح در پاییز 2018 بسیار نزدیک بودند، اما افزایش مقابله و رویارویی واشنگتن و مسکو از انجام این امر جلوگیری کرد.
بنابر گفته وی، وجود مشکلات در روابط آمریکا و روسیه، یکی از عوامل تأثیرگذار بر دستیابی به این توافق بود. نخست وزیر سابق معتقد است که به ویژه، اتحاد روسیه با کِریمه بر این شرایط بحرانی تأثیر گذاشت.
منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *