انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه www.ria.ru می‌باشند.

از سرگیری ارتباطات هوایی روسیه با کره جنوبی

روسیه از روز یکشنبه پروازهایی را که به دلیل پاندمی کووید-19 به سئول (کره جنوبی) ناتمام مانده بود از سر می‌گیرد.
این تصمیم در پی جلسه ستاد عملیاتی روسیه به منظور جلوگیری از ورود و شیوع عفونت جدید کرونا ویروس تحت رهبری تاتیانا گالیکووا، معاون نخست وزیر اتخاذ شده است. دولت دستور مربوطه را تائید کرده است.
شرکت هواپیمایی روسی “آئروفلوت” گزارش داد که یک بار در هفته، چهارشنبه‌ها به پایتخت کره جنوبی (پرواز SU0250 مسکو-سئول) پرواز خواهد کرد. پرواز SU0251 برگشت سئول-مسکو شنبه‌ها انجام خواهد شد. بدین ترتیب، با در نظر گرفتن این برنامه، اولین پرواز این شرکت هواپیمایی از مسکو به سئول، اول اکتبر انجام می‌شود و برگشت آن در 3 اکتبر خواهد بود.
“آئروفلوت” اضافه کرد که بر اساس اقدامات ازسرگیری ارتباطات هوایی بین‌المللی، ممکن است تعداد دفعات پروازها تغییر کند.
روسیه ازسرگیری ارتباطات هوایی خود با دیگر کشورها را به تدریج آغاز کرد. در حال حاضر مجاز است که به برخی از شهرها در ترکیه، انگلیس، تانزانیا، سوئیس، مصر، امارات متحده عربی، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان و مالدیو پرواز کند.

منبع: www.ria.ru

دانشمندان از “ترفند” اصلی کرونا ویروس نام بردند
شِین کروتی، ویروس‌شناس آمریکایی به آژانس بلومبرگ گفت، تأخیر در واکنش بدن به تهاجم عفونت، ممکن است “ترفند” اصلی کرونا ویروس باشد.
این (ترفند) عبارت از این است که در طی مدت زمان قابل توجهی از واکنش ایمنی اولیه بدن جلوگیری می‌کند، به ویژه، از واکنش زودهنگام اینترفرون نوع 1 نیز جلوگیری می‌کند.
پیش‌تر محققان به ارتباط کووید-19 با نارسایی و کمبود اینترفرون ها توجه کرده بودند: برای مثال، گزارش شد که فقدان آن ممکن است یک عامل تعیین کننده باشد که منجر به دوره سخت بیماری می‌شود.
بنا بر اطلاعات دانشمندان آمریکایی که در نشریه Science منتشر شده است، استفاده از اینترفرون های مصنوعی که پیشتر نیز در درمان بیماری‌های دیگر به‌کاربرده شده‌اند، می‌تواند در مبارزه با کرونا ویروس مؤثر باشند.
الکساندر هویشن، رئیس گروه فن‌آوری‌های ژنومیک و ایمونو-ژنومیک مرکز پزشکی دانشگاه رادباود در نیمیخن نیز درباره این تحقیق توضیح داد. وی خاطر نشان کرد که استفاده از اینترفرون تنها در مرحله اولیه بیماری به مبارزه با کووید-19کمک می‌کند. همان‌طور که وی تأکید کرد در سایر موارد، روند عفونت و بهبودی بیماری بستگی به زمان دارد.

منبع: www.ria.ru

انبارهای پر: اعتراف ایالات متحده آمریکا به سلطه روسیه بر بازار جهانی گندم
تا 20 سال گذشته، روسیه وارد کننده گندم بود، اما حالا خود صادر کننده تراز اول است. ایالات متحده اذعان داشت: این یک شکست واقعی است.
دلایل اصلی این توسعه: محصول باکیفیت و مرغوب، توانایی کنترل قیمت‌ها و تولید با تکنولوژی پیشرفته برشمرده شده است. در بازار جهانی، روسیه مدت‌هاست که اروپا و آمریکا را به عقب رانده است و بعید به نظر می‌رسد که رقبا بتوانند به جایگاه قبلی خود بازگردند.
گندم، ماده اصلی صادرات غلات روسیه است. از سال 2018 ما رقیب اصلی، آمریکا را کنار زدیم. اما مشکلات آمریکایی‌ها از سال 2016 زمانی که سهم تولیدات آن‌ها در بازارهای جهانی به پایین‌ترین سطح ده سال گذشته کاهش یافت، آغاز شد. وزارت کشاورزی ایالات متحده امریکا محاسبه کرد که 22% از منابع جهانی غلات به روسیه، 14% به اتحادیه اروپا و تنها 13% به آمریکا اختصاص دارد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *