انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/07

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه www.ria.ru می‌باشند.

ژاپن درباره طرح‌های توسعه روابط با روسیه شرح داد

کاتسونوبو کاتو، دبیر کل کابینه وزرای ژاپن، در جلسه‌ای توجیهی در توکیو گفت، توکیو قصد دارد تا روابط خود را در زمینه‌های مختلف با روسیه گسترش دهد.
کاتو تأکید کرد: “ما به برقراری روابط با روسیه اهمیت می‌دهیم و هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نمی‌شود. با توجه به منافع کشوری، ما می‌خواهیم به طور کلی روابط ژاپن-روسیه را در گسترده‌ترین حوزه‌ها، از جمله سیاست، اقتصاد و فرهنگ گسترش دهیم”.
به گفته وی، توکیو قاطعانه به مسیر اصلی حل “مسئله اراضی” و عقد پیمان صلح با مسکو پایبند است. او همچنین یادآوری کرد که اکنون مقامات ژاپن در حال هماهنگی برای برگزاری مذاکرات تلفنی با روسای سران کشورهای مختلف از جمله روسیه هستند.
پیشتر در 25 سپتامبر تمایل نخست وزیر جدید ژاپن، یوشیهیده سوگا، برای گفتگو با ولادیمیر پوتین مشخص شد.

منبع: www.ria.ru

اظهار نظر پوتین در مورد اثربخشی صنعت اتمی روسیه در بستر COVID-19

در پیام تبریک رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، به مناسبت روز کارمندان صنعت اتمی فدراسیون روسیه، آمده است که صنعت اتمی کشور، بدون وقفه و با ظرفیت کامل در حال تأمین برق مصرف کنندگان، به ویژه در سال جاری و در شرایط مبارزه با عفونت کرونا ویروس است.
در این پیام تبریک که در برنامه کانال تلویزیونی “روسیه 24” پخش شد، ذکر شده است که”امروز، صنعت اتمی روسیه، مجموعه مؤسسات تخصصی، مؤسسات علمی-پژوهشی، دفاتر طراحی، دستاوردهای بزرگی را کسب می‌کنند که برای تمام کشور قابل توجه است. بیش از همه، رعایت دقیق بالاترین الزامات و استانداردهای ایمنی در توسعه تولیدات هسته‌ای.
در حال حاضر در روسیه 11 نیروگاه اتمی فعالیت می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به تنها نیروگاه حرارتی هسته‌ای شناور جهان اشاره کرد. در مجموع، 38 بخش انرژی هسته‌ای در روسیه با ظرفیت تعیین شده حدود 30،3 گیگاوات در حال فعالیت هستند. سهم برق تولید شده توسط نیروگاه‌های هسته‌ای در روسیه 19% است. در پایان سال 2019، نیروگاه‌های هسته‌ای در روسیه با تولید 208،8 میلیارد کیلووات ساعت برق، بالاترین سطح تولید را داشتند.

منبع: www.ria.ru

مناطقی که اکثر ساکنین آن سبک زندگی سالمی دارند

بر اساس نتایج مطالعه ریا نواستی، مناطق قفقاز شمالی و جنوب روسیه، برای چهارمین بار متوالی به لحاظ سبک زندگی سالم در صدر رتبه‌بندی قرار گرفتند و مناطق خاور دور در شمار مناطقی با بدترین سطح زندگی قرار گرفتند.
در میان شاخص‌های تعیین این رتبه‌بندی، میزان مصرف الکل و محصولات دخانیات، شیوع اعتیاد، ورزش و شرایط کار قرار دارند. منطقه قفقاز شمالی بالاترین رتبه را در میان دیگر مناطق کسب کرده است که دارای پایین‌ترین سطح مصرف دخانیات و فروش کم مشروبات الکلی می‌باشد. البته تنها در جمهوری داغستان، درصد زیادی به ورزش می‌پردازند که بر اساس همین شاخص این منطقه در شمار، برترین مناطق قرار گرفته است.
همان‌طور که کارشناسان بیان می‌کنند، به طور کلی برای مناطق جنوب روسیه – منطقه کراسنودار و جمهوری آدیغیه- تلاش مردم برای سبک زندگی سالم که شمار بالای اشتغال به ورزش مردم و مصرف کم دخانیات و کاهش میزان فروش مشروبات الکلی گواهی بر آن است، شاخص می‌باشد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *