انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/12

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه www.ria.ru می‌باشند.

آلمان خواستار جلوگیری از “عصر یخبندان” در روابط با روسیه شد

ولفگانگ کوبیکی، معاون رئیس بوندستاگ، پارلمان مرکزی آلمان، به ریانواستی گفت که روابط روسیه و آلمان نباید به دلیل شرایط پیرامون وبلاگ نویس، آلکسی ناوالنی به سمت “عصر یخبندان” سوق پیدا کند.
وی تأکید کرد که “روسیه یک شریک مهم در خانه مشترک اروپا است و باقی خواهد ماند”.
این عضو پارلمان تصریح کرد “اروپا با روسیه تنها صلح پایدار خواهد داشت و نه در مقابل آن”.
حادثه آلکسی ناوالنی
آلکسی ناوالنی، مؤسس بنیاد مبارزه با فساد و رشوه‌خواری، 20 آگوست پس از آن که در پرواز به مسکو دچار بیماری شد، در اُمسک بستری شدند. پزشکان یک اختلال متابولیک را تشخیص دادند که باعث کاهش شدید سطح قند خون شده بود. علت این امر هنوز مشخص نشده است، اما در خون و ادرار ناوالنی هیچ سمی یافت نشده است.
سپس وی به آلمان منتقل شد، مقامات پس از چند روز اعلام کردند که روس‌ها با ماده‌ای از گروه مواد نظامی “ناویچُک” او را مسموم کرده‌اند. مسکو درخواستی را مبنی بر ارائه اطلاعات دقیق‌تری در مورد نتایج تجزیه و تحلیل به این آزمایشگاه در برلین فرستاد، با این حال پاسخی دریافت نکرد.

منبع:www.ria.ru

سازمان فدرال حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و رفاه افراد گفت که مصونیت از COVID-19 کاهش می‌یابد.

ناتالیا پشینیچنایا، معاون مدیر موسسه مرکزی علمی-تحقیقاتی اپیدمیولوژی روسپاترِبنادزُر در امور کارهای درمانگاهی-تحقیقاتی به ریانواستی گفت: هیپوترمی ایمنی بدن در برابر عفونت را تضعیف می‌کند، به همین دلیل در دوره افزایش میزان ابتلا به covid-19، مهم است که گرم بمانید و بدنتان دچار هیپوترمی (سرمای شدید) نشود.
وی گفت: “در حال حاضر وظیفه ما رعایت تمام اقدامات پیشگیرانه‌ای که توسط سازمان فدرال حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و رفاه افراد توصیه شده است، می‌باشد. ضروری است مقررات ماسک، بهداشت دست و فاصله اجتماعی را رعایت و سعی کنید که بدنتان بیش از حد سرد نشود”.
این متخصص عملکرد جدید کرونا ویروس را یادآور شد و خاطر نشان کرد که پیش‌بینی در مورد رشد و کاهش میزان ابتلا به بیماری بسیار دشوار خواهد بود.
پیش از این، وزیر بهداشت روسیه، میخائیل موراشنکو، گفته بود که رفتار و عملکرد مردم در مبارزه با کرونا ویروس اساساً بسیار حائز اهمیت خواهد بود. مردم باید با “اقدامات اندکی” از جمله، ماسک زدن، شستن بیشتر دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی از خود محافظت کنند.
ظرف 24 ساعت گذشته در روسیه 9412 ابتلای جدید به کرونا ویروس شناسایی شدند که از این تعداد2704 نفر در پایتخت هستند.

منبع:www.ria.ru

اظهارنظر ارمنستان درباره ورود نیروهای جدید آذربایجانی در نبرد قره‌باغ

آرتسرون هوانیسیان، نماینده وزارت دفاع ارمنستان اظهار داشت که ارتش آذربایجان، نیروهای جدیدی را به منطقه ناگورنو قره‌باغ اعزام کرده است.
هوانیسیان در فیس بوک نوشت:”نبردهای شدیدی در نیمه شب رخ داد”.
دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع ارمنستان، شوشان استپانیان، تصریح کرد که نبرد در جهت‌های شمالی و جنوبی خط تماس رخ داده است. وی در فیس بوک گزارش داد: “دشمن نیروهای زیادی را در این جناح‌ها متمرکز کرده است و به تهاجم پرداخته است. نیروهای ارمنی از پیشروی یگان‌های دشمن جلوگیری کردند و خسارات زیادی را به آن‌ها وارد کردند”.
متقابلاً آرائیک هاروتیونیان، رئیس جمهوری به رسمیت نشناخته‌ی ناگورنو-قره‌باغ، اظهار داشت که به همراه یگان‌های ویژه به خط مقدم می‌رود.
هاروتیونیان در فیس‌بوک نوشت:”نبردهای سنگینی با شدت‌های مختلف در تمام طول خط تماس در جریان است. شهرها، از جمله پایتخت استپاناکِرت، در معرض آتش قرار دارند، ملت و میهن در معرض تهدید هستند… بنابراین من همراه با نیروهای ویژه به خط مقدم می‌روم زیرا بودن در خط مقدم بسیار مفیدتر از بودن در پُشت جبهه است”.
هفته گذشته اوضاع در جمهوری به رسمیت نشناخته‌ی ناگورنو-قره‌باغ بحرانی شد. باکو و ایروان یکدیگر را به تشدید مناقشات متهم می‌کنند. در ارمنستان حکومت نظامی و بسیج عمومی برقرار شد. مردان از سن 18 تا 55 ساله ممنوع‌الخروج شدند. در آذربایجان مقررات منع عبور و مرور و بسیج منطقه‌ای اعلام کردند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *