انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/14

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

اسامی شهرهای روسیه با بالاترین دستمزد

طبق تحقیقات ریانواستی، حقوق ساکنان سه شهر روسیه به طور متوسط، به بیش از 90 هزار روبل در ماه افزایش یافته است. بیشترین دستمزد در پایتخت و شمال کشور دریافت می‌شود، و کمترین حقوق در منطقه قفقاز شمالی است، ضمناً بالاترین حقوق به مسکویی‌ها تعلق دارد، و کمترین حقوق را ساکنان شهر «شاختی» دریافت می‌کنند.
دستمزد در شهرهای بزرگ
حقوق-شاخص کلیدی بازار کار و منبع اصلی درآمد برای بیشتر ساکنین روسیه است. ضمناً میزان دستمزدها از رشته‌ای به رشته‌ی دیگر (صنعتی به صنعت دیگر) و از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است.
تفاوت در میزان دستمزدها در میان افراد فدراسیون اغلب توسط ساختارهای اقتصادی در مناطق مختلف و همچنین میزان بهای کالاها و خدمات تعیین می‌شود.
شهرهای بزرگ که مراکز جذب نیروی کار هستند، در میزان پرداخت دستمزد و نسبت حقوق به هزینه کالاها و خدمات تفاوت چشمگیری دارند.
برای ارزیابی شرایط در این حوزه، کارشناسان ریانواستی نسبت متوسط دستمزد در 100 شهر بزرگ روسیه و هزینه یک بسته استاندارد مصرفی را محاسبه کردند. بر اساس این اطلاعات، رتبه‌بندی شهرها به لحاظ میزان دستمزد تعیین شد.
چگونه رتبه‌بندی محاسبه شد
شیوه تحقیق و بررسی مبتنی بر تحلیل دقیق آمار شهرداری است. متوسط حقوق در شهرها (پس از کسر مالیات بر درآمد شخصی) بر اساس آمار شهرداری Rosstat (سرویس آمار ایالتی فدرال) در طی ژانویه تا ژوئن سالِ 2020 مؤسسات بزرگ و متوسط محاسبه شده است. بسته استاندارد مصرفی برای فردی که در آپارتمان خود با مساحت 28 متر مربع ساکن است، در نظر گرفته شده است. این بسته شامل 109 کالا و خدمات است. ازجمله: مواد غذایی، لباس، کالاهای صنعتی، مبلمان، تجهیزات الکترونیکی، هزینه‌های حمل و نقل و تفریح، و همچنین خدمات شهری، مخابرات، خدمات حقوقی و مالی. میانگین قیمت‌ها در شهرها بر اساس آمار سرویس ایالتی فدرال گرفته شده اند.
شهرهایی که بالاترین میزان دستمزد را دارند
در نیمه اول سال 2020 بالاترین دستمزد در مسکو نشان داده می‌شد. متوسط حقوق خالص (حقوق سازمان‌های بزرگ و متوسط) در پایتخت در طول ژانویه تا ژوئن سال جاری بالغ بر 103، 1 هزار روبل بود که معادل چهار بسته استاندارد کالا و خدمات است.
در رتبه‌بندی فعلی، رتبه دوم بر اساس حقوق دریافتی به شهر « ساخالینسکـ جنوبی» تعلق دارد که در آن متوسط دستمزد، ماهانه 97،4 هزار روبل (معادل 3،81 بسته استاندارد کالا و خدمات) است. رتبه سوم به یک شهر شمالی – سالیخارد با دستمزد ماهانه 94،9 هزار روبل یا 62، 3 بسته استاندارد کالا و خدمات، اختصاص یافته است.
مکان‌های چهارم و پنجم به شهرهای سورگوت و خانتی-مانسییسک تعلق دارد. در سورگوت متوسط حقوق در ژانویه – ژوئن سال 2020 بالغ بر 77 هزار روبل (معادل 24، 3 بسته استاندارد کالا و خدمات)، و در خانتی-مانسییسک 75، 4 هزار روبل (معادل 18، 3 بسته) بوده است.
بنابراین، از 5 شهر با حقوق بالا، چهار شهر به مناطق شمالی اختصاص دارد، جایی که استخراج اصلی هیدروکربن‌ها در شرایط سخت اقلیمی متمرکز شده است. تولید سودآور نفت و گاز به شرکت‌ها این اجازه را می‌دهد که به کارمندان خود دستمزد بالایی پرداخت کنند، از جمله به عنوان دستمزدی به خاطر سختی آب و هوا و دوربودن ” این مناطق مسکونی از تمدن “.
منبع:www.ria.ru

به نقل از وال استریت ژورنال: ترامپ نتایج اولیه تست COVHD-19 را مخفی کرد

وال استریت ژورنال با استناد به منابع نوشت: رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا، دونالد ترامپ، درباره اولین نتیجه مثبت تست کووید-19 گزارشی ارائه نکرد.
رهبر آمریکایی پنج‌شنبه گذشته پس از بیمار شدن مشاور وی هوپ هیکس، درباره آزمایش کرونا ویروس در فاکس نیوز صحبت کرد.
این نشریه خاطر نشان می‌کند که ترامپ نتیجه مثبت تست اِکسپرس کووید-19 را قبل از پخش این برنامه دریافت کرده است. طبق قوانین برای کارمندان کاخ سفید، بررسی دوم دقیق‌تر ویروس کرونا، به هنگام تشخیص ابتلا، با تست اکسپرس انجام می‌شود.
رئیس‌جمهور تصمیم گرفت که اطلاعات مربوط به چِک آپ اولیه را فاش نکند و به جای آن تنها گزارش داد که هیکس به کرونا مبتلا شده است. همچنین همان‌طور که نشریه تائید می‌کند، ترامپ از یکی از مشاوران درخواست کرده است که نتایج تست را فاش نکند. رهبر وقت آمریکا گفت: “به کسی نگویید”.
منبع:www.ria.ru

ناوشکن بریتانیایی وارد پهنه‌ی دریای سیاه شد

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه اعلام کرد که ناوشکن Dragon نیروی دریایی بریتانیا وارد آب‌های دریای سیاه شد.
در اواسط سپتامبر، ارتش روسیه خاطر نشان کرد که کشتی‌های ناتو مدت زمان بیشتری نسبت به سال 2019 در دریای سیاه مستقر خواهند شد. رئیس سازمان عملیاتی اصلی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، معاون اول رئیس ستاد کل، سرگئی رودسکوی، گزارش داد که تعداد ورودها همچنان بالاست و طول مدت اقامت به 33 درصد افزایش یافته است.
همچنین به گفته وی، حدود 40 درصد این کشتی‌ها به سلاح‌های دقیق دور بُرد مجهز هستند. به عنوان نمونه ناوشکن آمریکایی “فرانکلین روزولت” که قادر به حمل حدود 90 موشک کروز “تاماهاک” است.
به گفته وی، ناتو نه تنها بر شدت نیروهای دریایی در دریای سیاه افزوده است، بلکه بر هواپیمایی استراتژیک و تجهیزات شناسایی هوایی و دریایی نیز افزوده است.
منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *