انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/16

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

ترامپ اجازه داد تا تمام اطلاعات مرتبط با “روابط ” خود با روسیه را علنی کنند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده اظهار داشت که دستور داده است تا تمام اسناد و مدارکی را که مرتبط با روابط او با روسیه هستند، از حالت سرّی خارج کنند.
همچنین وی تصمیم گرفت اطلاعات مربوط به مکاتبات وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا، هیلاری کلینتون را که از طریق یک سرور شخصی نگهداری می‌کرده است، فاش کند.
ترامپ در توییتر خود نوشت:”من دستور دادم تا تمام اسناد مرتبط با بزرگ‌ترین جنایت سیاسی در تاریخ آمریکا، (مرتبط با) فریب روسیه، همین‌طور اسناد مرتبط با رسوایی ایمیل هیلاری کلینتون، بدون هیچ‌گونه اصلاحی به طور کامل فاش شوند “.
رهبر آمریکا در یک نشریه جداگانه یادآور شد که مدت‌ها پیش تمام اطلاعات مربوط به “ساخت و پاخت با روسیه ” را علنی کرده بوده است.
رئیس دولت افزود:”متأسفانه مردم کشور ما، به کندی عمل می‌کنند، به ویژه که باید در نظر بگیرند که این واقعه می‌تواند بزرگ‌ترین جنایت سیاسی در تاریخ کشور ما باشد. اقدام کنید!”.
مقامات ایالات متحده آمریکا، روسیه را به مداخله در انتخابات سال 2016 متهم کردند، مسکو این اتهام را رد می‌کند. بر اساس گزارش تائید نشده در مورد “روابط ” رئیس‌جمهوری فعلی با روسیه، آژانس‌های اطلاعاتی امریکا کارکنان ترامپ را رصد کرده‌اند. متعاقباً، “پرونده روسیه ” توسط دادستان ویژه، رابرت مولر، مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت که وی هیچ مدرکی دال بر “تبانی ” پیدا نکرد.

منبع:www.ria.ru

نماینده دائمی در OPCW (سازمان منع سلاح‌های شیمیایی) به اتهامات مطرح شده علیه روسیه در مورد ناوالنی پاسخ داد

الکساندر شولگین، نماینده دائمی روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت که مسکو در رابطه با اوضاع پیرامون الکسی ناوالنی هیچ توجیهی ندارد. روز قبل، سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اظهار داشت که در بدن ناوالنی ماده‌ای پیدا شده است که از نظر مشخصات ظاهری شبیه “نوویچک “، اما در فهرست مواد شیمیایی ممنوع موجود نیست. دولت آلمان متذکر شد که این ماده مسمومیت توسط روس‌ها را تائید می‌کند.
وزارت خارجه روسیه پاسخ داد که داستان پیرامون ناوالنی طبق سناریوی توطئه از پیش برنامه‌ریزی شده جریان پیدا کرد.
شولگین در 95-اُمین نشست شورای اجرایی OPCW گفت: ” روسیه موظف به ادای دین به هیچ‌کس نیست: نه آلمان، نه دیگر کشورهایی که قاطعانه و بدون اثبات، ادعا می‌کنند که روسیه در “مسمومیت ” ناوالنی مقصر است. ما موظف به ارائه استدلال در برابر آن‌ها نیستیم و نیز قصد نداریم کاری انجام دهیم “.

منبع:www.ria.ru

تبریک لوکاشنکو به مناسبت تولد پوتین

روز چهارشنبه، سرویس مطبوعاتی رئیس جمهور اعلام کرد که رئیس جمهور بلاروس، آلکساندر لوکاشنکو به مناسبت تبریک تولد همکار روسی خود، ولادیمیر پوتین، خاطر نشان کرد که وی را به عنوان دوست قابل اعتماد مینسک و حامی همیشگی توسعه فرآیند هم‌گرایی کشورهای متحد، بسیار ارزشمند می‌داند.
در گزارش سرویس خبری آمده است: “رئیس جمهور بلاروس، آلکساندر لوکاشنکو، به مناسبت تولد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به وی تبریک گفته است “.

منبع:www.ria.ru

پوتین 68 سالگی خود را جشن می‌گیرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز چهارشنبه 68 سالگی خود را جشن می‌گیرد.
همان‌طور که روز قبل دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی وی اعلام کرد، رئیس دولت نیمه اول روز چهارشنبه را به دستور کار روز داخلی و مکالمات تلفنی بین‌المللی اختصاص خواهد داد و باقی روز را، طبق سنت، در کنار دوستان، خانواده و نزدیکان سپری خواهد کرد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *