انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/17

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

سازندگان “Sputnik V” پیشنهاد نامزدی جایزه نوبل را دادند

دانشمندان مرکز اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالِیا روسیه که اولین واکسن جهان بر ضد COVID-19 را تولید کردند، طبق نظر کمیته دومای دولتی باید در سال 2021 نامزد دریافت جایزه نوبل شوند.
همانطور که نایب رئیس کمیته، لئونید آگول، در مصاحبه با ریانواستی خاطر نشان کرد، صحبت درباره یک کشف علمی است که به سختی میتوان آن را ارزش گذاری کرد، چرا که این کشف به نفع تمام بشریت است. وی یادآوری کرد که عفونت جدید کروناویروس، پاندمی با چنان مقیاسی بوجود آورده که بشریت صد سال پیش با چنین چیزی برخورد داشته است، زمانی که “آنفولانزای اسپانیایی” را پشت سر گذاشت.
یکی از اعضای کمیته دوما، باریس مِندلیویچ، نیز اظهار عقیده کرد که سازندگان اولین واکسن، شایسته نامزدی برای دریافت این جایزه هستند.
وی به ریانواستی گفت:”کروناویروس جدید طی مدت زمان طی شده، جان بیش از یک میلیون نفر را گرفته است. تاکنون نظرات مختلفی درباره آن ارائه شده است. و در این شرایط به نظر من، واکسن کووید-19، در حقیقت یک بُرد جهانی است. اگر تاثیر آن اثبات شود، میتواند زندگی انسان ها را نجات دهد و از سلامتی میلیون ها نفر در برابر عواقب ناخواسته در سراسر جهان محافظت کند. من معتقدم که سازندگان واکسن شایسته دریافت حداقل نامزدی جایزه نوبل هستند”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *