انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/19

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

گینتسبورگ زمان خودداری از پوشیدن ماسک بعد از واکسیناسیون علیه کرونا ویروس را اعلام کرد

مدیر مرکز گامالِیا، آلکساندر گینتسبورگ به ریانواستی گفت، تنها زمانی می‌توانید از پوشیدن ماسک بعد از واکسیناسیون علیه کرونا ویروس امتناع کنید که سه هفته از زمانی که مرحله دوم واکسن را تزریق کرده‌اید، گذشته باشد و سطح آنتی‌بادی مشخص شده باشد.
وی توضیح داد:”ضروری است که دست کم تا 21 روز پس از واکسیناسیون صبر کنید و پس از آن باید مطمئن باشید که در گروه آزمایشی هستید و نه گروه دارونما، و توصیه می‌شود که سطح آنتی‌بادی را مشخص کنید و بعد از آن خودتان تصمیم بگیرید که ماسک بزنید یا نه. اگر سطح آنتی‌بادی بالا بود، در آن صورت می‌توانید نپوشید اما اگر سطح آن کافی نبود، در آن صورت بهتر است که ماسک بزنید”.

در ماه آگوست، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن علیه ویروس کرونا را برای پیشگیری از COVID-19 ثبت کرد که توسط مرکز تحقیقات الکتروشیمی و فناوری گامالِیا ساخته شده و به طور مشترک با صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه تولید شده است. این واکسن “Sputnik V” . واکسیناسیون شامل دو مرحله با فاصله سه هفته است.
آزمایشات بالینی پس از ثبت این ماده از هفتم سپتامبر در مسکو شروع شد، و در روز نهم پزشکان اولین گروه شرکت کنندگان را واکسینه کردند. در کل، 40 هزار نفر در آزمایشات شرکت کردند که ده هزار نفر از آن‌ها دارونما دریافت کردند، که این شیوه برای بررسی اثربخشی واکسن ضروری است.

منبع:www.ria.ru

مقررات آتش‌بس در ناگورنو-قره‌باغ لازم الاجرا شد

از ساعت 12 به وقت محلی، بر اساس توافقاتی که پس از مذاکرات مسکو به دست آمد، مقررات آتش‌بس در قره‌باغ کوهستانی لازم الاجرا شد.
در این مذاکره، وزرای خارجه ارمنستان، آذربایجان و سرگئی لاوروف، رئیس وزارت امور خارجه روسیه، شرکت داشتند. روند مذاکره تقریباً ده ساعت طول کشید. مذاکرات برگزار شده در زمینه قره‌باغ، طولانی‌ترین مذاکرات در 20 سال گذشته بود.
باکو و ایروان توافق کردند که درباره جزئیات مشخص آتش‌بس نیز توافق کنند. علاوه بر این، ارمنستان و آذربایجان ثبات فرآیند مذاکره را تائید کردند.
ضمناً وزارت دفاع جمهوری قره‌باغ (آرتساخ) گزارش داد که درگیری‌ها در خط مقدم قره‌باغ ادامه دارد. شدیدترین نبردها در سمت جنوب رخ داده است. علاوه بر آن، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع ارمنستان، شوشان استپانیان، اظهار داشت که آذربایجان پس از مذاکرات آتش‌بس مسکو، به طور فعالانه از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرده است.
رهبران روسیه، ایالات متحده و فرانسه، طرف‌های مخالف را به توقف درگیری و شروع مذاکرات بدون پیش شرط فراخواندند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *