انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

گینتسبورگ درباره واکنش زنان و مردان به واکسن COVID-19 صحبت کرد

مدیر مرکز گامالِیا، الکساندر گینتسبورگ به ریانواستی گفت: چگونگی واکنش به واکسن کرونا در مردان و زنان یکسان است، اما به لحاظ آماری تنها اطلاعاتی قابل اعتماد است که بعد از انجام آزمایشات واکسن ثبت شده به دست می‌آیند.
گینتسبورگ در پاسخ به این سؤال که آیا تفاوتی در واکنش به واکسن در مردان و زنان وجود دارد گفت: ” من چنین چیزی را مشاهده نکرده‌ام، شاید زمانی که 40 هزار نفر را واکسینه کنیم، در آن صورت تفاوت معناداری به لحاظ آماری مشاهده کنیم، اما تاکنون موفق به مشاهده چنین تفاوتی نشده‌ایم”.

منبع:www.ria.ru

اظهارنظر سابیانین درباره ساده‌ترین گزینه در مبارزه با پاندمی در مسکو

سرگئی سابیانین، شهردار پایتخت در مصاحبه با کانال تلویزیونی “روسیه 1” خاطر نشان کرد که مقامات مسکو انتقال کارمندان شرکت‌ها را به شرایط کار از راه دور کنترل خواهند کرد.
وی گفت: “متأسفانه گزینه دیگری وجود ندارد. در حقیقت این ساده‌ترین گزینه در زمانی است که سازمان‌ها و شرکت‌ها تعطیل نمی‌شوند، هیچ یک از حوزه‌های اقتصادی تعطیل نخواهد شد”.
سابیانین خاطر نشان کرد که چند ماه دیگر واکسیناسیون گسترده بر ضد COVID-19 آغاز خواهد شد، اما “باید این ماجرا را بدون تلفات بگذرانیم”. شهردار افزود: ” یک خطر دائمی در پیرامون ما وجود دارد و آن این است که در کنار ما فردی قرار دارد که ممکن است حتی نداند که به کووید مبتلا است”.
ضمناً وی تأکید کرد که مقامات شهری برنامه‌های توسعه ازجمله، حمل‌ونقل، ساخت ترامواهای جدید، اتوبوس‌های برقی و واگن‌های مترو را متوقف نخواند کرد زیرا چنین برنامه‌هایی باید دایر باشند “برای امروز و برای فردا، ضمن ایجاد اقتصاد جدیدی در شهر”.
با توجه به افزایش ابتلا به COVID-19 در مسکو، مقامات پایتخت اقدامات محدود کننده‌ای را اتخاذ کرده‌اند: تعطیلات دو هفته‌ای مدارس، به افراد بالای 65 سال و کسانی که از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند توصیه می‌شود که در خانه بمانند. شرکت‌ها و سازمان‌های مسکو باید حداقل 30 درصد از کارمندان خود را به کار از راه دور منتقل کنند.

منبع:www.ria.ru

سخنان پوتین درباره چشم‌اندازهای مدرن سازی مجتمع کشت و صنعت

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که هنوز کارهای زیادی برای مدرن سازی و ارتقای کارایی مجتمع کشت و صنعت روسیه و همچنین برای تقویت رقابت محصولات کشاورزی داخلی در کشور و جهان باید انجام داد.
پوتین در پیام تبریک به کارکنان بخش کشاورزی و صنعت فرآوری گفت:”هنوز هم کارهای زیادی برای مدرن سازی و افزایش اثربخشی مجتمع کشت و صنعت و تقویت رقابت‌پذیری محصولات داخلی در روسیه و جهان باید انجام شود و می‌خواهم متذکر شوم کارهایی برای توسعه یکپارچه اراضی روستایی، زیرساخت‌های اجتماعی و آموزشی آن‌ها، ساخت مراکز درمانی و فرهنگی مدرن”.
وی به ضرورت ایجاد فضایی مناسب و راحت برای زندگی یک فرد و خانواده‌های دارای فرزند در روستاها اشاره کرد. رئیس‌جمهور افزود:”در مناطق روستایی و حومه‌ی ما، خانواده‌های بزرگ زیادی زندگی می‌کنند، و این شگفت‌انگیز است، این آینده است”.
بر اساس گفته وی، تولید محصولات دامی از جمله گوشت و شیر به طور قابل توجهی در کشور افزایش یافته است و نرخ رشد مناسبی برای کشت سبزیجات گلخانه‌ای به ثبت رسیده است.
پوتین تأکید کرد:”چنین دستاوردهایی بدون مهارت، انرژی و فداکاری بالای کارکنان این صنعت امکان‌پذیر نبودند. بدون آمادگی شما برای توسعه، فراگیری فن‌آوری‌های موجود و رویکردهای رو به پیشرفت کشاورزی. مطمئنم که موفقیت‌های و اتفاقات جدیدی در انتظار شماست”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *