انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

سازمان فدرال حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه افراد:

راه یافتن به نرخ ابتلای ثابت کرونا ویروس حداکثر ظرف 20 روز دیگر اتفاق می‌افتد

ناتالیا پشینیچنایا، معاون مدیر پژوهشگاه مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی روسپاترِبنادزور به ریا نواستی گفت، روسیه ممکن است طی 10 تا 20 روز آینده به یک میزان ثابتی از ابتلا به COVID-19 برسد.
سخنگوی آژانس گفت: “این اتفاق ممکن است در طی 20-10 روز آینده اتفاق بیفتد، زیرا اقدامات محدود کننده بسیاری از پایان سپتامبر و آغاز اکتبر به اجرا درآمده است”.
وی توضیح داد که روس‌ها در رعایت اقدامات پیشگیرانه منظم‌تر و آگاه‌تر شده‌اند. علاوه بر این،پشینیچنایا خاطر نشان کرد که بخشی از جمعیت شاغل به حالت کار از راه دور منتقل شده‌اند و دانش آموزان به تعطیلات اضافی فرستاده شده‌اند.
به گفته پشینیچنایا، این اقدامات باید سرعت افزایش موارد جدید را کاهش دهد، اما نتیجه یک مرتبه چشمگیر نخواهد بود. زیرا COVIDS-19 دارای یک دوره فعالیت طولانی است. وی متذکر شد که حداقل باید یک و نیم دوره از آغاز ابتلا به عفونت بگذرد تا انتظار ورود به دوره ثابت کرونا را داشته باشیم.
ظرف شبانه روز گذشته در روسیه 13،634 مورد ابتلا به کرونا ویروس شناسایی شده است که این تعداد بیش از اوج ابتلا در ماه می است.
در مجموع، از ابتدای اپیدمی شمار افراد آلوده به ویروس کرونا به 718 298 1 نفر رسیده است. 22 597 نفر کشته شدند و بیش از یک میلیون نفر بهبود یافته‌اند.

منبع:www.ria.ru

پیش‌بینی بی‌نظمی آب و هوا در سراسر کشور برای روس‌ها

رامان ویلفاند، مدیر مرکز آب و هواشناسی روسیه به ریا نواستی گفت: دهه دوم اکتبر در سراسر سرزمین روسیه به طور غیرطبیعی گرم خواهد بود.
سخنگوی آژانس توضیح داد:”این ناهنجاری‌ها در همه جا برقرار خواهد بود و شرایط اقلیمی گرم‌تر خواهد شد.
وی همچنین یادآور شد که این بی‌نظمی‌ها – انحراف از قاعده است که در مناطق مختلف روسیه متفاوت است.
بخصوص، ویلفاند افزود که آب‌وهوای یاکوتیا دست از شگفتی بر نمی‌دارد. در شمال منطقه، علائم روزانه هواشناسی به بالای صفر درجه می‌رسد که چنین دمایی در این موقع سال بسیار نادر است. دما هشت تا ده درجه از حد نرمال فراتر می‌رود.
پیشتر مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی در مصاحبه با تلویزیون روسیه گفته بود که در روزهای نزدیک در مسکو به “به آگوست باز می‌گردد”. بنابراین در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هوا ممکن است تا 19 درجه گرم شود، اما در آخر هفته توده‌های هوا از جنوب به شما تغییر جهت می‌دهند و احتمال تغییر آب و هوا وجود دارد.

منبع:www.ria.ru

ظروف زیست محیطی چوبی منطقه وُلاگدا، اروپا را تسخیر کرد

طبق گزارش وب سایت دولت منطقه وُلاگدا(Вологда)، شرکت ولاگدا در زمینه تولید ظروف زیست محیطی چوبی یک بار مصرف وارد عرصه بین‌المللی شد.
این شرکت کار تولید ظروف سازگار با محیط زیست را از سال 2017 آغاز کرد. در این مدت یک تکنولوژی پیچیده خاص ایجاد شد که با کمک آن محصولات منحصر به فردی از ترکیب آب، درخت توس یا سپیدار، بدون افزودن هیچ گونه ماده شیمیایی ساخته می‌شوند که هر دسته از آن‌ها نسبت به سری قبل جدید و غیرتکراری است.
در سال 2020، مرکز حمایت صادرات منطقه وُلاگدا، تبلیغات این شرکت را در عرصه بین‌المللی بر عهده گرفت. این مرکز محصولات مطلوب زیست محیطی را در سایت مناقصه آلمان، جایی که شرکت‌های روسی امکان حضور در خریدهای رسمی را دارند، قرار داد و پس از آنکه قرارداد با شرکای خارجی منعقد شد، اولین بخش از ظروف زیست محیطی به ارزش 20 هزار یورو به آلمان فرستاده شد. خیلی زود نمایندگان فرانسوی علاقه‌مندی خود را به عرضه محصولات زیست محیطی ابراز کردند.
علاوه بر آن، لازم به ذکر است که عرضه این محصولات در سطح بین‌المللی با ممنوعیت فروش محصولات پلاستیکی یکبار مصرف در توسط پارلمان اروپا تسهیل شد، بنابراین چشم‌اندازهای بسیار خوبی برای شروع فعالیت‌های صادراتی شرکت‌های فعال وُلاگدا ایجاد شده است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *