انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/23

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

برای اولین بار شناسایی 14 هزار بیمار مبتلا به COVID-19 ظرف شبانه روز گذشته در روسیه

طی شبانه روز گذشته، 231 14 مورد ابتلای COVID-19 در روسیه شناسایی شد، بدین ترتیب این افزایش روزانه رکورد جدیدی است. ستاد عملیاتی مبارزه با این بیماری به خبرنگاران گفت که 239 نفر در یک روز جان خود را از دست دادند و 7920 نفر از بیمارستان‌ها مرخص شدند.
موارد جدید در 84 منطقه ثبت شده است، تنها در چوکاتکا افزایش وجود ندارد. ضمناً یک چهارم افراد آلوده (3585 نفر) هیچ علامتی ندارند.
بیشتر مبتلایان با تعداد 4573 نفر در مسکو (روز قبل این تعداد 4618 نفر بود). در سن‌پترزبورگ 602 نفر ثبت شده است، در منطقه روستوف 280 نفر، در نیژنی نوگوراد 277 نفر، در وارُنژ 216 نفر، در سِوُردلُفسک 211 نفر، در منطقه خودمختار خانتی-مانسیسک 188 نفر و در منطقه کراسنویارسک و آرخانگِلسک 195 نفر گزارش شده است.
حداقل شاخص‌ها طی شبانه روز گذشته در چچن و ناحیه خودگردان ننتس، هر کدام 5 مورد ثبت شده است. نرخ رشد روزانه کل کشور در سطح 1, 1 درصد باقی مانده است.

منبع:www.ria.ru

دانش آموزان گروه 11-6 ساله مدارس مسکو به آموزش از راه دور فرستاده می‌شوند

سرگئی سابیانین، شهردار مسکو گفت که از 19 اکتبر دانش آموزان دبستان به مدرسه بازخواهند گشت، و دانش آموزان بزرگ‌تر در دو هفته آینده به آموزش از راه دور منتقل می‌شوند.
وی در وبلاگ خود افزود:”کارت‌های حمل و نقل برای دانش آموزان 5-1 ساله مسدود خواهند شد. رفت و آمد رایگان دانش آموزان دبیرستانی همانند سابق به حالت تعلیق درآمده است”.
به مؤسسات آموزشی غیرانتفاعی هم توصیه شده است که به آموزش از راه دور بپردازند. تا اول ماه نوامبر “به منظور کاهش تعداد تماس‌ها”، محافل و شعبات دولتی کار نخواهند کرد.
علاوه بر این، در برخی از کلاس‌ها شکل جدیدی از تدریس وارد شده است – مشاور، راهنما یا معلم خصوصی: برای برگزاری دروس در مدارس، موقتاً دانش آموزان و فارغ‌التحصیلان آموزشی دانشگاهی دعوت خواهند شد و آموزگاران باتجربه روند کار را از خانه کنترل خواهند کرد.
پیش از این، مقامات شهری تعطیلات پاییزی مدارس را تمدید کرده بودند. به گفته سابیانین، این اقدامات کارساز است. “طی روزهای اخیر، نسبت کودکان در میان مبتلایان از 19% به 11% کاهش یافته است”.
به غیر از این اقدامات، در مسکو مقررات پوشیدن ماسک و دستکش اعمال می‌شود، کارفرمایان 30% از کارمندان خود را به کار از راه دور منتقل کرده‌اند و به افراد سالمند و کسانی که از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند، توصیه شده است که خانه را مگر در مواقع ضروری ترک نکنند.

منبع:www.ria.ru

لاوروف شرایط ثبات در وضعیت قره‌باغ را ذکر کرد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت، حل‌وفصل سیاسی در قره‌باغ، باید با اجرای توافق‌نامه‌های موجود هم راستا باشد.
وی در مصاحبه با روزنامه نگاران روسی گفت:”پیشنهاداتی که نمایندگان مشترک، مورد مطالعه و بررسی قرار دادند و بررسی آن‌ها همچنان ادامه دارد، بر روی میز مذاکرات باقی مانده‌اند. محتوای آن‌ها مشخص است. این یک مرحله آزادسازی تدریجی مناطق اطراف قره‌باغ، در صورت رعایت ضمانت‌های امنیتی قره‌باغ است و اطمینان از اینکه قبل از مشخص شدن وضعیت نهایی قره‌باغ، از یک ارتباط مطمئن بین قره‌باغ و ارمنستان استفاده می‌شود.
وزیر ابراز امیدواری کرد که حوادث غم‌انگیز چند وقت اخیر باید به فعال شدن روند سیاسی کمک کند.
از سال 1988، درگیری‌ها در منطقه ادامه دارد، زمانی که منطقه خودمختار ناگور-قره‌باغ درباره جدایی خود از جمهوری سوسیالیستی جمهوری آذربایجان خبر داد. در نتیجه‌ی رویارویی‌های نظامی در سال‌های 1994-1992، باکو کنترل خود بر روی منطقه و هفت منطقه مجاور آن را از دست داد.
از سال 1992، مذاکراتی در زمینه حل و فصل صلح‌آمیز در چهارچوب گروه مینسک، سازمان امنیت و همکاری اروپا به رهبری روسیه، ایالات متحده آمریکا و فرانسه به جریان افتاده است. آذربایجان اصرار دارد که تمامیت ارضی خود را حفظ کند، ارمنستان هم از منافع جمهوری به رسمیت شناخته نشده دفاع می‌کند.
صبح روز 27 سپتامبر، اوضاع در خط تماس تیره و تار شد. باکو و ایروان یکدیگر را مسئول این امر می‌دانند. هر دو طرف تشکیل بسیج عمومی و منطقه‌ای دادند. در میان کشته‌شدگان، قربانیان غیرنظامی هم وجود دارد.
این اوضاع زمانی که ترکیه مجدانه آذربایجان را حمایت می‌کند (عضو ناتو) وخیم‌تر می‌شود. ارمنستان نیز به نوبه خود عضو سازمان قرارداد امنیت مشترک (ОДБК) است.
در تاریخ 9 اکتبر، مذاکرات بین وزرای امور خارجه ارمنستان و آذربایجان بیش از ده ساعت به طول انجامید. طرفین در مورد آتش‌بس، تبادل زندانیان و اجساد کشته‌شدگان توافق کردند، اما درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
روز پنج‌شنبه حومه پایتخت قره‌باغ، استپاناکِرت، زیر آتش سنگین قرار گرفت.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *