انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/26

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

در روسیه دارویی در حال ساخت است که تکثیر ویروس کرونا را متوقف می‌کند

راخیم خاییتاف، رئیس ارشد آلرژی-ایمونولوژی وزارت بهداشت و آکادمی علوم روسیه اعلام کرد که در روسیه دارویی بر ضد COVID-19 در حال تولید است که به طور هدفمند از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می‌کند، در حال حاضر این دارو در مرحله آزمایش بالینی است.
خایتف که سخنانش توسط سرویس خبری وزارت بهداشت منتشر شد گفت: “در حال حاضر، داروی خاصی برای عفونت ویروس کرونا وجود ندارد که بتواند به طور هدفمند تکثیر ویروس را متوقف کند. ما در حال تولید دارویی هستیم که دقیقاً ژن‌های مسئول تکثیر را هدف قرار دهند، اما هنوز در مرحله پیش بالینی است.
در اوایل روز جمعه، مدیرعامل سازمان جهانی بهداشت، تدروس ادهانوم گِبرِیسوس از دگزامتازون به عنوان تنها ماده درمانی مؤثر بر کووید-19 در بیماران با ابتلای شدید به ویروس، نام برد.
در روسیه، همچنین داروهای ضد COVID-19 از جمله “Avifavir”، “Areplivar”، “Ilsir” و “Favipiravir” ثبت شده‌اند.
علاوه بر این، وزارت بهداشت روسیه در ماه اوت، برای اولین بار در جهان واکسنی برای پیشگیری از COVID-19 ثبت کرد که توسط مرکز تحقیقات الکتروشیمی گامالِیا ساخته شده است. این واکسن “Sputnik V” نام گرفت. روز چهارشنبه، واکسن ملی دیگری با نام “EpiVacCorona” ثبت شد که در مرکز علمی “وکتور” سازمان فدرال حمایت از حقوق مصرف کننده و افراد، ساخته شد.
به طور جداگانه، مرکز علمی تحقیقات و توسعه داروهای ایمونولوژی به نام چوماکُوا (مرکز چوماکُوا) گفت که قصد دارد که در ماه اکتبر، آزمایشات بالینی واکسن خود علیه COVID-19 جدید را آغاز کند.

منبع:www.ria.ru

یک زیست شناس توضیح داد که چرا آزمایش‌های PCR، وجود COVID-19 را تشخیص نمی‌دهند

آنچا بارانوف، استاد دانشکده رشته زیست شناسی دانشگاه جورج میسون، به ریا نواستی گفت: همه‌گیری طولانی مدت با وجود آزمایش PCR منفی کووید-19، می‌تواند این گونه توضیح داده شود که ویروس از مجرای بینی و حلق1 وارد ریه‌ها شده است.
دانشمند گفت:”این (آزمایش PCR)، بسیار دقیق است، اما این تصور وجود دارد که اکنون این ویروس بسیار سریع‌تر از گذشته در ریه‌ها پایین می‌رود. شاید این مسئله با جهش‌های جدید ویروس کرونا مرتبط باشد، یا شاید ما تست‌ها را “دیرتر” می‌گیریم. به جای اینکه فرد با اولین سرفه آزمایش بدهد، دو سه روزی را در قرنطینه منتظر می‌ماند و ناگهان این کار را انجام می‌دهد. ضمناً گلو همیشه در حال شسته شدن است و بینی هم هر چیزی را در خود وارد می‌کند… این فرد از بیماری نجات نخواهد یافت، تنها ویروس کرونا از ناحیه بینی و حلق خارج شده است”.
وی توضیح داد که اگر دیگر ویروسی در نازوفارنکس فرد نباشد، آزمایش PCR که برای انجام آن اسمیرهایی2 از نازوفارنکس گرفته می‌شود، نمی‌تواند وجود آن را تشخیص دهد. بنابراین، شرایطی به وجود می‌آید که زمانی که ویروس در ریه‌ها وجود داشته باشد، جواب آزمایش منفی می‌شود.
بارانوا گفت:”اگر سخت تلاش کنید، ممکن است حضور کرونا ویروس را تشخیص دهید، راه‌های دیگری هم برای آنالیز وجود دارند برای مثال، شستشوی برونکو آلوئولار (لاواژ برونکو آلوئولار)3 وجود دارد، اما این تشخیص به اصطلاح ملایم، یک آزمایش بسیار ناخوشایند است. در طی این روش فرد احساسی را تجربه می‌کند که گویی در حال خفگی، غرق شدن و مرگ است”.
به گفته وی، گزینه دومی هم وجود دارد، تجزیه و تحلیل مدفوع، که در طی آن تکنسین‌های آزمایشگاه DNA را جدا می‌کنند. این کارشناس خاطر نشان کرد، اما در این مورد، عملکرد دشوار است و با مقیاس فعلی ویروس کرونا، آزمایشگاه‌های تشخیصی به سختی می‌توانند با تجزیه و تحلیل‌های ساده کنار بیایند.
وی همچنین فرضیه دیگری مطرح کرد که چرا پنومونی فرد می‌تواند سه هفته به طول بیانجامد و آزمایش PCR آن منفی باشد.
بارانوا بیان کرد: “فرض کنیم که فردی در ماه آوریل-ژوئن بیماری بدون علامت یا بسیار خفیف گرفته است. در بدن او آنتی‌بادی‌هایی تولید شده است که تعداد آن‌ها زیاد نیست و برای غلبه بر بیماری کافی نیستند، اما وجود دارند. هنگامی که در ماه سپتامبر فرد دوباره به ویروس مبتلا می‌شود، آنتی‌بادی‌ها شروع به مبارزه با ویروس در جهات مختلف می‌کنند، نه خیلی دور از محل ورود عفونت، در دستگاه تنفسی فوقانی که در آنجا می‌توانند بر ویروس غلبه کنند و آن را از بین ببرند. اما این تعداد آنتی‌بادی‌ها به سادگی برای کل سیستم کافی نیستند”.
این زیست شناس تصریح کرد که نبرد بدن با ویروس در ریه‌ها ادامه خواهد یافت، اما باز هم تشخیص ویروس در آنجا ممکن نیست.
بارنوا گفت: “زمانی که نبرد در ریه‌ها اتفاق می‌افتد، تنها این ویروس‌ها نیستند که کشته می‌شوند، سلول‌های ما هم آسیب می‌بینند. آسیب به آن‌ها تنها به گسترش همه‌گیری کمک می‌کند. این پاسخ ایمنی برای اینکه نتیجه تست منفی باشد، کافی است، اما برای رهایی از بیماری کافی نیست. همه‌گیری می‌تواند ویروسی، باکتریایی یا با ماهیت دیگری باشد. ما باید این موضوع را کشف کنیم”.

منبع:www.ria.ru


[1] نازوفارنکس، حفره‌ای در جمجمه که حفره دهان و بینی را به هم متصل می‌کند.

[2] اسمیر نوعی روش معاینه است که در آن ماده مورد آزمایش از سطح غشای مخاطی گرفته می‌شود. هدف شناسایی بیماری‌های التهابی است.

[3] در تشخیص و تفکیک عفونت‌های ریوی مجهول در بیماران بدحال انجام می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *