انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/27

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

آذربایجان، ارمنستان را به نقض فاحش مقررات آتش‌بس متهم کرد

وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که نیروهای نظامی ارمنستان، مقررات آتش‌بس جدید را پس از شلیک توپخانه به مواضع آذربایجان در خط تماس در قره‌باغ، به شدت نقض کردند.
پیشتر سرویس خبری وزارت دفاع ارمنستان، شوشان استپانیان درباره نقض مقررات آتش‌بس از جانب آذربایجان گفتگو کرده بود.
وزارت دفاع آذربایجان گفت: ” علیرغم اطلاعیه در خصوص آتش‌بس جدید در نیمه شب 18 اکتبر، نیروهای ارمنی، یکبار دیگر توافق را نقض کردند. نیمه شب، دشمن به حوالی شهر جبرئیل و همچنین روستاهای آزاد شده در رودخانه آراز، خمپاره و بمب شلیک کرد. در میان نفرات، تلفاتی وجود ندارد. اقدامات متقابلی نیز توسط یگان‌های ما انجام شده است. نیروها اقدامات متناسبی را در کل جبهه به میزان سودمند در ارتفاعات و مواضع مهم، انجام می‌دهند.

منبع:www.ria.ru

در چین برای اولین بار، ویروس زنده کووید-19 بر روی بسته‌بندی ماهی‌های یخ زده پیدا شد

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین، برای اولین بار در جهان ویروس زنده COVID-19 را روی بسته‌بندی مواد غذایی دریایی منجمد شده شناسایی کردند.
کارشناسان ویروس زنده را از نمونه‌های مثبتی که روی بسته‌بندی ماهی منجمد وارداتی در جریان تحقیقات اپیدمیولوژیک در مورد علل شیوع کرونا ویروس در چینگ دائو گرفته شده است، شناسایی کرده‌اند.
در وب‌سایت این مرکز آمده است:”این اولین بار در جهان است که موردی از نمونه مثبت ویروس زنده کووید-19 بر روی بسته‌بندی محصولات منجمد گرفته شده است، علاوه بر این، تأکید کرد که تماس با ویروس زنده روی بسته‌بندی می‌تواند منجر به ابتلا شود”.
این سازمان توضیح داد که به این ترتیب برای اولین بار در خارج از آزمایشگاه به اثبات رسید که تحت شرایط خاصی هنگام حمل‌ونقل محصولات منجمد، ویروس SARS-CoV-2 می‌تواند برای مدت طولانی روی بسته‌بندی زنده بماند.
در شرایط مشخص، تماس حفاظت نشده با سطح محصولات حاوی ویروس زنده می‌تواند به ابتلا منجر شود. گروه خطر کارگرانی هستند که با محصولات منجمد در تماس هستند.

منبع:www.ria.ru

برداشت محصول رکوردها را شکست: چگونه این رکورد بر روی قیمت‌ها در فروشگاه‌ها تأثیر خواهد گذاشت

وزارت کشاورزی، برداشت بی‌سابقه غلات را در امسال پیش‌بینی کرده است. همان‌طور که این سازمان اطمینان می‌دهد، این مقدار هم برای بازار داخلی و هم برای صادرات کافی است. ریانواستی بررسی کرد که آیا قیمت خرده‌فروشی محصولات به این علت کاهش می‌یابد.
در ابعاد وسیع بکارید
بر اساس اطلاعات وزارت کشاورزی و زراعت، در حال حاضر 126،6 میلیون تن غلات از 92 درصد اراضی برداشت کرده‌اند. دیمیتری پاتروشف، رئیس سازمان گفت:”ما انتظار داریم که حداقل 82 میلیون تن گندم برداشت کنیم که 7،5 میلیون تن بیشتر از سال گذشته است”.
سبزیجات هم بیشتر از حد معمول خواهد بود. 14 میلیون تن، که 12،5 تن از آن‌ها متعلق به گلخانه‌ها هستند. برداشت محصول در مناطقی که آب‌وهوای مساعدی دارند با سرعت بیشتری پیش می‌رود. ابراهیم رمضانُف، استاد گروه اصلی سیاست تجارت در دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه متذکر می‌شود که :”ضمناً با کمترین هَرز رفت و حفظ کیفیت محصولات”.
کشاورزان برای سال آینده آماده می‌شوند. کِشت پاییزه در 34 منطقه به پایان رسیده است. وزیر کشاورزی تأکید می‌کند:”بیش از چهار میلیون تن بذر وجود دارد که کاملاً نیازها را پوشش می‌دهد”.
این اداره اطمینان می‌دهد که برای صادرات نیز باقی خواهد ماند. مارک گایخمان، اقتصاددان ارشد مرکز اطلاعات و تحلیل “TeleTrade” نیز گفت که هیچ تردیدی در این باره وجود ندارد. وی خاطر نشان می‌کند که اراضی زیر کشت امسال افزایش یافته است.
پیشتر آژانس بلومبِرگ، پس از نظرسنجی از تحلیلگران برجسته بازار غلات جهان، پیش‌بینی کرد که روسیه می‌تواند دومین برداشت بزرگ غلات در کل تاریخ را داشته باشد.
با این حال، قیمت‌های خرده‌فروشی مواد غذایی همیشه به پُرحاصلی وابسته نیستند.
در ماه سپتامبر، پرتال تخصصی “Sovekon” خاطر نشان کرد که گندم روسی به علت تقاضای زیاد از جانب مصرف کنندگانی مانند ترکیه، افزایش قیمت پیدا کرد. کارشناسان خاطر نشان کردند که “قیمت‌ها به پیشنهادات دیگر پیمان‌کاران نزدیک می‌شوند و بازار با یک سری مناقصه‌های بزرگ پشتیبانی می‌شود”.
برداشت محصول قیمت‌ها را کاهش نمی‌دهد
عوامل مختلفی تورم را تسریع می‌کنند. پیش از هر چیز، تضعیف روبل. در نتیجه، بهای مواد اولیه وارداتی، تجهیزات و قطعات یدکی استفاده شده توسط کشاورزان روسی افزایش یافته است.
افزایش تعرفه‌های برق در تابستان نیز قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. سوخت گران شده است. به طور متوسط از اواخر سال گذشته، هزینه بنزین AI-92 به میزان 2،1 درصد افزایش یافته است، AI-95 به میزان 2،4 درصد، AI-98 دو درصد و سوخت دیزل 0.5درصد.
علاوه بر این، محصول قبل از رسیدن به قفسه‌های فروشگاه، مسیری طولانی را طی می‌کند. ماریا دالگُوا، استادیار گروه دارایی و قیمت‌ها در دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه توضیح می‌دهد:”این مسیر، حمل و نقل مکرر محصولات، انبار و نگهداری، بسته‌بندی، هزینه‌های واسطه‌های عمده‌فروشی و شبکه‌های خرده‌فروشی را شامل می‌شود”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *