انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/28

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

سابیانین استراتژی بهینه در مبارزه با کرونا ویروس را اعلام کرد

سرگئی سابیانین، شهردار مسکو در وبلاگ شخصی خود گفت، مناسب‌ترین استراتژی در مبارزه با کووید-19 یافتن راهی میانه بین بسته شدن شهر و کنار گذاشتن کامل اقدامات محدود کننده است.
“به بخش‌های اصلی اقتصاد دست نزنید، مردم را از کار محروم نکنید، اما در عین حال شیوه قطع زنجیره گسترش کرونا ویروس را پیدا کنید”.
اوضاع در پایتخت همچنان پیچیده است، ظرف 24 ساعت گذشته، 4610 مورد جدید در شهر شناسایی شد (روز قبل 4648 بود)، 1654 نفر بهبود پیدا کردند و 52 نفر فوت کرده‌اند.
ضمناً شمار آزمایشات برای صد هزار نفر در مسکو، یکی از بالاترین آمارها در جهان و روسیه است. یک و نیم تا دو برابر بیشتر از لندن یا برلین. به موازات تست PCR، تشخیص کووید-19 از طریق سیستم ELISA در حال انجام است، حدود آن‌ها 35 هزار نفر در روز است. تشخیص CT از 1300 تا 1500 نفر است.
سابیانین گفت: “بر اساس تجربه مسکو، تعداد شهروندانی که دارای آنتی‌بادی هستند، هشت برابر بیشتر از آن است که بر اساس PCR شناسایی شده است. بسیاری از آن‌ها بدون علامت بودند و برای کمک‌های پزشکی مراجعه نکردند”.
به گفته وی، از نظر تعداد مبتلایان به کووید-19، پایتخت در میان مناطق در جایگاه اول قرار دارد. اما به لحاظ تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان و ذات‌الریه حاد به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در جایگاه 40-30 قرار دارد.

منبع:www.ria.ru

ایام تعطیل و جشن‌ها در سال 2021

ایام تعطیل و جشن‌ها در سال 2021

نخست وزیر، میخائیل میشوستین، مصوبه جابه‌جایی روزهای تعطیل در سال 2021 را امضا کرد. تقویم تولید شده جدید شامل: تعطیلات ده روزه سال نو، تعطیلات سه روزه به مناسبت روز مدافع میهن، روز بین‌المللی زن، جشن بهار و روز کارگر، روز پیروزی و روز روسیه؛ تعطیلات چهار روزه مرتبط با روز وحدت ملی و همچنین یک روز تعطیل در 31 دسامبر.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *