انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/29

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

صدور بیمه ی توان بخشی برای بیماران COVID-19 در روسیه

روس ها پس از ابتلا به کروناویروس در صورت نیاز به دوره توان بخشی می توانند خود را بیمه کنند. درباره صدور اولین بیمه در این زمینه، ریانواستی به سرویس خبری “Rosgosstrakh life” گزارش داد.
این بیمه شامل سه گزینه پوششی است که گرانترین آنها شامل نیاز به توانبخشی نه تنها پس از COVID-19، بلکه در صورت خونریزی مغزی یا آسیب دیدگی سر است.
در صورت مراجعه فرد بیمه شده، پزشک، درمان توانبخشی را بصورت جداگانه تجویز می کند. این درمان شامل، تمرینات فیزیوتراپی، ماساژ قفسه سینه، تحریک الکتریکی دیافراگم و سایر اقدامات است. همچنین جلسات روان درمانی نیز در دسترس است.

منبع:www.ria.ru

آژانس فدرال جهانگردی (روستوریسم)، خسارت این صنعت را 600 میلیارد روبل تخمین زد

زارینا داگوزاوا، رئیس روستوریسم در مصاحبه با RBC گفت ، بخش گردشگری داخلی در سال 2020، 600 میلیارد روبل به دلیل عدم حضور گردشگران خارجی ناشی از بیماری همه گیر، از دست داده است.
وی خاطر نشان کرد “در پایان سال گذشته، صادرات خدمات گردشگری 10،9 میلیارد دلار بود. با توجه به اینکه بخش های گردشگری بین المللی به دلیل اوضاع اپیدمیولوژیک در جهان، بسیار کند در حال احیا شدن هستند، اکنون پیش بینی می کنیم که 600 میلیارد روبل در جریان های ورودی گردشگری از بین خواهد رفت”.
سخنگوی آژانس توضیح داد که صدمات نهایی تا پایان سال محاسبه خواهد شد، مبلغ نهایی به سرعت بازشدن مرزها در آینده بستگی دارد.
وی همچنین افزود که در شرایط عادی، گردش مالی سالانه کل صنعت گردشگری 3.7 تریلیون روبل است.

منبع:www.ria.ru

قیمت روغن آفتابگردان در روسیه رکورد زد

قیمت روغن آفتابگردان طی این هفته با بروز رسانی قیمت قبلی 71 هزار روبل در هر تن به 74،175 هزار روبل در هر تن رسید. این مطلب در مرکز تحلیلی “ساوِکن” آورده شده است.
در این تحلیل ذکر شده است: “قیمت روغن آفتابگردان رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است، آفتابگردان مجددا در حال افزایش قیمت است. عامل اصلی این افزایش، جهش جدید قیمت های صادراتی روغن است”.

منبع:www.ria.ru

آنیشنکو احتمال ایجاد مصنوعی کروناویروس را ارزیابی کرد

پزشک ارشد سابق بهداشت، گِنادی آنیشِنکو، معاون دومای دولتی، فرضیه منشا مصنوعی ویروس کروناویروس جدید را مورد ارزیابی قرار داد.
به گفته وی، در سال 2013، دانشمندانی از چین و ایالات متحده آمریکا توانستند آن را بصورت آزمایشگاهی تولید کنند، اما پس از آن هیچ ویژگی جدیدی پیدا نکرد.
آنیشنکو در گفتگو با NSN گفت: “تنها اثبات شده است که این کار را نه تنها با کروناویروس، بلکه با هر هر نوع دیگری هم میتوان انجام داد. ویروس کرونا بر سد بین گونه ای غلبه کرد، از پستانداران کوچک و پرده بالان ها (Hymenoptera) به انسان روی آورد. در این گذر کمکی به او نشد، اوخودش به تنهایی این کار را انجام داد”.
پزشک ارشد سابق بهداشت خاطر نشان کرد که بشریت در حال ورود به “ششمین ساختار فناوری” است که در آن، به لطف تسلط بر دستاوردهای بیوتکنولوژی و بیولوژی مصنوعی، امکان ساخت “نه تنها یک ویروس مصنوعی، بلکه زندگی مصنوعی ” را نیز خواهند داشت.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *