انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/07/30

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

فدراسیون اتحادیه‌های صنفی مستقل روسیه (ФНПР) درباره دورنمای کاهش هفته کاری در روسیه صحبت کرد

آلِگ ساکالُف، دبیر فدراسیون اتحادیه‌های صنفی مستقل روسیه به ریا نواستی گفت، اکنون مذاکره‌ای در مورد امکان تبدیل روسیه به هفته کاری چهار روزه انجام نشده است، اجرای این ایده به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد.
با این حال وی به این سؤال که آیا طرح موضوع تبدیل هفته کاری به چهار روز، در چهارچوب کمیسیون سه جانبه روسیه (РТК) است، را پاسخ داد.
ساکالُف تأکید کرد: “نه، این موضوع اکنون در جریان نیست، تنها یک طرح و مذاکره است. پس از آن که مِدوِدِف ابتکار تازه‌ای ارائه کرد، نوعی انگیزه خاص در طرح ایجاد شد، چرخه خاصی از بحث‌ها در وزارت کار شکل گرفت، در واقع حتی در زمان وزیر سابق و در РТК”.
بر اساس گفته‌ی وی، موضع کلی ایجاد شده در جریان مذاکرات این بود که “در بلند مدت لازم است که به سمت کاهش طول هفته کاری حرکت کنیم”.
ساکالُف تصریح کرد که بیشتر از هر چیز، اولین گام ایجاد هفته کاری چهار روزه نیست، بلکه کاهش ساعت کاری از چهل ساعت به میزان کمتر است. وی همچنین افزود که این دورنما به توسعه اوضاع اقتصادی بستگی دارد.

منبع:www.ria.ru

هشدار روس‌ها درباره تضعیف عامل محافظت در برابر COVID-19

ریانواستی به سرویس خبری روسپاتربنادزور گفت، دفاع بدن در برابر عفونت‌ها از جمله COVID-19 ممکن است موقتاً به دلیل هیپوترمی مرتبط با کاهش ناگهانی دما، کاهش یابد.
در این پیام آمده است: “روسپاترِبنادزور یادآوری می‌کند که هیپوترمیِ مرتبط با کاهش شدید دما در دوره پاییز و زمستان، می‌تواند موقتاً نیروهای دفاعی بدن در برابر عفونت‌های تنفسی از جمله نسبت به کووید-19 را کاهش دهد”.

واکسن کرونا
COVID19

به همین دلیل، این سازمان تأکید کرد که در حال حاضر مسئله مهم نظارت بر میزان دما در اماکن، توجه به قابلیت کارایی و عملکرد سیستم‌های گرمایشی و بهره‌وری از تجهیزات گرمایشی است.
سرویس خبری متذکر شد که با توجه به اصول مکان‌های بازی بچه‌های خردسال، میانی و گروه‌های بزرگتر قبل از دبستان، دما باید بین 21 تا 23 درجه سانتیگراد، در مهدکودک‌های شبانه روزی 20-19 درجه، در کلاس‌های مدرسه 18 تا 24 درجه سانتیگراد، در بخش‌های مؤسسات پزشکی 20 تا 26 درجه، در اتاق‌های بازی و تفریحِ سازمان‌های مراقبت از کودکان بی‌سرپرست حداقل 20 درجه، در اتاق‌های نشیمنِ سازمان‌های خدمات اجتماعی برای افراد مسن و افراد معلول بین 20 تا 22 درجه سانتیگراد باشد.

منبع:www.ria.ru

آغاز بارش برف در برخی از مناطق روسیه

آب و هوای روسیه
میدان سرخ

رامان ویلفاند، مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی به ریانواستی گفت: در برخی از مناطق روسیه برف شروع به باریدن کرده است.
ویلفاند گفت:”در حال حاضر، در منطقه آرخانسک بارش برف سنگینی همراه با یخبندان انتظار می‌رود. این یک بارش سنگین خواهد بود. در منطقه آمور، انتظار برف و باران در دمای زیر صفر می‌رود. بارش دیگر سنگین برف در جنوب شرقی یاکوتا است، جایی که زمین از برف پوشیده شده است و همچنان در حال باریدن است و حداقل 15-10 سانتیمتر افزایش یافته است”.

سخنگوی این سازمان افزود: بارش برف و برف مرطوب نیز در منطقه مورمانسک مشاهده می‌شود. وی همچنین خاطر نشان کرد که در منطقه پایتخت بارید چندان مسئله جدی نبود، تأثیر بر روی روال عادی زندگی مردم و شرایط شهری ندارد و بیشتر جنبه احساسی دارد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *