انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/08/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

پیش‌بینی افزایش بهای محصولات در سال جدید برای روس‌ها

کارشناسان به روزنامه “عصر مسکو” درباره اینکه کدام محصولات غذایی در آینده نزدیک افزایش خواهند یافت، گزارشی ارائه دادند.
بنابراین، به عقیده مدیر اتحادیه صنفی تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان مواد غذایی “Rusprodsoyuz”، دیمیتری وستریکُف، قیمت ماکارونی افزایش خواهد یافت زیرا بخش اعظمی از بهای آن به افزایش قیمت گندم مواد غذایی مرتبط است.
این کارشناس همچنین در مورد افزایش قیمت گیاهان مورد استفاده برای خوراک دام صحبت کرد: گندم درجه پنج، جو و ذرت علوفه‌ای. این مسئله به نوبه خود، به دلیل افزایش هزینه‌های تولید منجر به گران شدن قیمت گوشت و شیر خواهد شد.
مؤسس شبکه‌های فروشگاه‌های ماهی و شیلات، آلکسی رودکو نیز افزایش بهای ماهی و محصولات آبزی را پیش‌بینی می‌کند. وی گفت:”80 درصد صیدها، میگو و ماهی، با کیفیت بالا از خاور دور به آسیا فرستاده می‌شوند.”. این می‌تواند بازار روسیه را اشباع کند.

منبع:www.ria.ru

اسامی مناطق با سریع‌ترین رشد ابتلا به کرونا ویروس

آغاسی تاوادیان، کارشناس آمار و مدل‌سازی مرکز تحقیقات اقتصادی به ریانواستی گفت، افزایش پویای ابتلا به کووید-19 در تمام مناطق روسیه، در منطقه “سبز” که اپیدمی در آن فروکش کرده بود (حتی یک منطقه هم باقی نمانده است)، ثبت شده است.
این متخصص توضیح داد که نقشه مناطق روسیه به لحاظ شیوع COVHD-19، بر اساس آمار رسمی ایجاد شده است. این مناطق بسته به شدت شیوع ویروس به چهار گروه “سبز”، جایی که شاخص شیوع 1-0.9 (پایدار)، “زرد روشن” 1.1 -1 (رضایت بخش)، “قرمز روشن” 1.2-1.1 (نامطلوب)، “قرمز تیره” 1.4-1.2 (شدید)، تقسیم می‌شوند.
تاوادیان توضیح داد:”به طور کلی شرایط روسیه از ماه سپتامبر بدتر شد؛ و این باعث شد تا رنگ جدید “قرمز تیره” به نقشه اضافه شود. این رنگ بیانگر مناطقی با شدیدترین شرایط و وضعیت است، شیوع بیماری در این مکان‌ها با رشد سریع‌تری دارد. در این گروه: بوریاتیا، چوکاتکا، جمهوری آلتای، منطقه نوواسیبیرسک، ماری اِل، سواستاپول، منطقه نوگوراد، منطقه خودمختار ننتس، قرار دارند.
مناطق تاتارستان، سن پترزبورگ، ولادیمیر، مناطق تولا و یاراسلاو، کامچاتکا و تعدادی مناطق دیگر در شرایط نامطلوب به لحاظ توسعه ویروس کرونا قرار دارند.
ناحیه “زرد روشن” (مطلوب)، شامل مسکو و مناطق اطراف مسکو می‌شود.
این کارشناس خاطر نشان کرد که چهار منطقه در وضعیت پایدار هستند: منطقه لنینگراد، اینگوشتیا، چچن و منطقه کراسنودار.

اوج بیماری
تاویادین همچنین پیش‌بینی کرد که اپیدمی COVID-19 در روسیه می‌تواند با تعداد 20 هزار مورد در روز به وضعیت پیک خود برسد، یعنی دو برابر شاخص اوج در بهار. طبق محاسبات وی، پیک بیماری در ماه نوامبر خواهد بود.کرونا در روسیه
پیشتر متخصصان آزمایشگاه علمی مدل‌سازی سیستم‌های اقتصادی-اجتماعی انجمن تحقیقات علمی دانشگاه اقتصاد روسیه РЭУ به نام پلخانُف به ریانواستی گفته بودند که دوره اوج ابتلا به کووید-19 در روسیه، در روزهای اول ماه نوامبر کاهش خواهد یافت.
آنها افزودند که کاهش سرعت رشد بیماری زمانی رخ خواهد داد که “نسبت تعداد مبتلایان به شمار تست‌های انجام شده تغییری نکرده باشد”.
آزمایشگاه اضافه کرد:”یعنی می‌تواند در میزان مطلق رشد کند، اما اگر سرعت ابتلا برابر با افزایش رشد تست‌ها باشد، در آن صورت پیک فرارسیده است”.

ماه‌های پیش روی بسیار سخت
چند ماه آینده به دلیل وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا، برای تمام جهان فوق‌العاده سخت خواهد شد. این اظهارات روز جمعه توسط مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، تدروس ادهانوم گِبرِیسوس، بیان شد.
مدیر اصلی سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد که در بسیاری از دولت‌ها، افزایش شدید میزان ابتلا به کرونا ویروس تثبیت شده است. به گفته وی، چنین شیوعی در آینده می‌تواند ذخایر و منابع سیستم سازمان بهداشت را از بین ببرد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *