انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

اولین ماهنامه داخلی انجمن دوستی ایران و روسیه منتشر شد

اولین ماهنامه داخلی انجمن دوستی ایران و روسیه با موضوع علم و فناوری در روسیه به صورت الکترونیکی منتشر شد.

مدیرمسئول ماهنامه در مقدمه این شماره و در بیان ضرورت انتشار ماهنامه چنین آورده است:

مردم در همه دنیا آرزو دارند که فناوری‌های جدید برای آن‌ها پیام‌آور زندگی سالم‌تر، آزادی‌های اجتماعی بیشتر، افزایش دانش و بهبود معیشت و در نهایت توسعه پایدار باشد. پرواضح است که تفاوت فناوری در قرن 21 باعث افزایش فاصله توسعه‌یافتگی بین کشورها می‌شود. بنابراین، در چنین فضایی تأکید بر اتخاذ سیاست‌گذاری‌های متناسب در حوزه علم و فناوری از اهمیتی ویژه برخوردار است. حقیقت آن است که سیاست‌گذاری

آخرین اخبار علم و فناوری در روسیه
ماهنامه انجمن دوستی ایران و روسیه

مناسب یکی از ارکان اصلی برای حرکت به سمت اقتصادی پویا و دانش‌بنیان می‌باشد. کشورهای توسعه‌یافته و پیشرو در حوزه فناوری مانند روسیه با به‌کارگیری سیاست‌های مناسب در پی حفظ جایگاه خود بوده و کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه‌یافته در صدد جبران عقب‌ماندگی‌های خود می‌باشند.
در دنیای امروز، درک صحیح از وضعیت علم و فناوری سایر کشورها و نحوه رشد و همپایی آنها، می‌تواند راهنمایی خوب برای سیاست‌گذاران عرصه علم و فناوری باشد. داشتن درکی صحیح از توانمندی فناوری خود و سایر کشورهای دنیا همچون بستری می‌ماند که در تمامی مراحل سیاست‌گذاری و توسعه فناوری باید همراه سیاست‌گذاران و مجریان توسعه علم و فناوری کشورها باشد. بنابراین، برای ارزیابی توانمندی صنعتی و فناوری یک کشور، ارزیابی مقایسه‌ای لازم است، زیرا سنجش زیر شاخص‌ها بر پایه علت و معلولی نمی‌تواند ایده‌ای از سطح توانمندی کشورها ارائه دهد. همچنین برای بسیاری از زیرشاخص‌ها، هیچ مقیاسی برای ارزیابی وجود ندارد. آیا رشد استخدام، صادرات و فناوری کافی هستند؟ آیا شرکت‌های بومی به اندازه کافی نوآور است؟ و یا کارگران به اندازه کافی آموزش دیده‌اند؟ آیا زیرساخت‌های صنعتی با رشد اقتصادی هماهنگ است؟
در همین راستا، سیاست‌های کلی علم و فناوری که در راستای توسعه و تداوم حرکت پرشتاب علمی کشور و با تدبیر و روشنگری مقام معظم رهبری و نظر متخصصین مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین گشته است، نویدبخش آینده‌ای روشن، برای جامعه علمی ایران اسلامی بوده و موجب انگیزه‌ای مضاعف برای جامعه دانشگاهی کشور، اعم از مدیران، مسئولان، پژوهشگران، دانشجویان و همه ذی‌نفعان حوزه آموزش عالی است. بر همین اساس، چشم‌انداز، مأموریت، اهداف و وظایف تعریف شده در اساسنامه انجمن دوستی ایران و روسیه، با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، در حوزه علم و فناوری هم‌پوشانی کامل دارد.
بدین منظور کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه در نظر دارد با انتشار ماهنامه داخلی در بستر فضای مجازی، آخرین اخبار و تازه های علم، فناوری و نوآوری کشور روسیه را معرفی نماید تا دریچه ای جهت شناخت و آشنایی با سیاست¬ها، عملکردها، تدابیر و استراتژی های به کار گرفته شده در روسیه جهت دست یابی به علم نافع و ثروت آفرین ایجاد نماید. باشد که انجمن دوستی ایران و روسیه سهمی هر چند اندک در اقتدار و سرافرازی میهن عزیزمان داشته باشد. انشاا…

برای دریافت نسخه کامل ماهنامه اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *