انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/08/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

پیش‌بینی روسپاتربنادزور در مورد کاهش فعالیت ویروس کرونا

واکسن کرونا روسیه

ناتالیا پشِنیچنایا، معاونِ مدیر در امور درمان بالینیِ مرکز تحقیقات اپیدمولوژی سازمان فدرال حمایت از مصرف‌کنندگان و رفاهِ افراد به ریانواستی گفت، کرونا ویروس حداقل به مدت یک سال و نیم دیگر می‌تواند فعال باشد. وی خاطر نشان کرد که نقاط بحرانی و پرخطر ناشی از COVID-19 به صورت دوره‌ای در کشورها و مناطق مختلف به وجود می‌آید.
پیشتر، پشنیچنایا به ریانواستی گفته بود که وضعیت شیوع COVID-19 در روسیه می‌تواند در فوریه تا مارس بدتر شود و انتظار می‌رود که کاهش شاخص‌ها، تنها در تابستان مشاهده شود.
این بیماری همه‌گیری تقریباً همه کشورها را تحت تأثیر قرار داده است، بیش از 42،7 میلیون نفر بیمار شدند، بیش از 1،1 میلیون نفر جان خود را از دست دادند.
در روسیه بیش از یک و نیم میلیون نفر آلوده شدند، حدود 1،15 میلیون نفر آن‌ها درمان شدند و بیش از 26 هزار نفر فوت کردند. ظرف شبانه روز گذشته، حدود 17،3 هزار مورد مبتلا شناسایی شده‌اند.

منبع:www.ria.ru

روسیه در حال تهیه برنامه‌ای به منظور کنترل و هدایت صدها ماهواره در مدار استماهواره های روسیه در مدار زمین

سرویس خبری ФПИ به ریانواستی گفت: بنیاد تحقیقات بلندمدت (ФПИ) با همراهی انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو، مرحله اولیه توسعه اولین نرم‌افزار روسی برای طراحی و کنترل سیستم‌های چند ماهواره‌ای را که مراحل آزمایش آن را گذرانده، به اتمام رسانده است.
سیستم‌های چند ماهواره‌ای که در وب‌سایت بنیاد ذکر شده‌اند، سیستم‌هایی متشکل از چند صد و گاهی هزاران واحد ماهواره‌ای هستند که هم به صورت دستگاه‌های کیهانی متفاوت و هم یک شکلِ نظامی و غیرنظامی می‌باشند و به دلیل قابلیت‌های گسترده، در برابر خرابی‌های منفرد مقاوم و مقرون به صرفه‌ترند.
قرار است نتایج این پروژه در سال 2022 جمع‌بندی شود. تا این زمان، این نرم‌افزار امکان طراحی سیستم‌های متشکل از چندین هزار دستگاه فضایی را فراهم می‌کند.
در حال حاضر، جهان در حال استقرار دو سیستم مداریِ متشکل از صدها ماهواره است – سیستم OneWeb و Starlink. روسیه همچنین قصد دارد سیستم خود را با بیش از 500 ماهواره ایجاد کند. این پروژه “کُره” (Сфера) نام‌گذاری شده است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *