انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/08/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

اولین داوطلبان بالای 60 سال، واکسن “Sputnik V” را دریافت کردند

اولین گروه از داوطلبان سالخورده، دوز واکسن کرونا ویروس “Sputnik V” را دریافت کردند. نیکیتا لاماکین، محقق ارشد درمانگاه مرکزی بیمارستان، درباره جریان پیشرفت آزمایشات بالینی دارو در مصاحبه‌ای با روزنامه “ایزویستیا” صحبت کرد.
تاکنون برای انجام آزمایش‌ها، 28 نفر از افراد بالای 60 سال بستری شده‌اند. قبل از این کار، تمام داوطلبان مورد معاینه پزشکی قرار گرفتند. بیماران سرطانی، بیمارانی که در طی یک سال دچار حمله حاد قلبی یا سکته مغزی شده‌اند، بیماران با واکنش‌های آلرژیک، مجاز به انجام آزمایش نبودند. اما افراد مبتلا به دیابت و سایر بیماری‌های سیستمیک در برنامه مراقبت و نظارت قرار گرفتند.کرونا
اولین گروه از شرکت‌کنندگان، در 28 اکتبر واکسن دریافت کردند. در کل، 110 نفر برای آزمایش دارو در نظر گرفته شده‌اند.
همان‌طور که ذکر شده است، تزریق دارد در داوطلبان، عوارض جانبی ایجاد نکرد.
لاماکین گزارش داد:”در گروه سنی جوان، که قبلاً مورد آزمایش قرار گرفتند، در بیشتر موارد در 29-24 ساعت اولیه پس از تزریقِ اولین دوز واکسن، نشانه‌های پیش آنفولانزا و افزایش تب مشاهده شد. در هیچ یک از شرکت‌کنندگان دارای گروه سنی بالاتر حاضر در تحقیقات که در 28 اکتبر واکسن را دریافت کردند، این واکنش‌ها مشاهده نشد”.
این پزشک توضیح داد که در افراد گروه سنی بالاتر، سیستم ایمنی بدن”کمی سرکوب شده است” و در مقابل محرک‌ها واکنش شدیدی نشان نمی‌دهد.
مدیر تحقیقات گفت:”دست کم در اولین گروه بیماران، هیچ‌گونه نشانه‌ای متوجه نشدیم. نه واکنش پوستی، نه افزایش تب، نه پیش زمینه آنفولانزا”.
بنا به گفته لاماکین، به دلایل ایمنی، شرکت‌کنندگان در این تحقیقات، دوبار در بیمارستان بستری می‌شوند، اولین بار برای شش روز و سپس آن‌ها از بیمارستان ترخیص می‌شوند و بعد از دو هفته دوباره به مدت سه روز به منظور تزریق دوز دوم واکسن در بیمارستان بستری می‌شوند. در طول شش ماه، این بیماران مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
وزارت بهداشت روسیه در ماه آگوست، اولین واکسن جهان برای پیشگیری از کووید-19 را که توسط مرکز تحقیقات گامالیا ساخته شده، به ثبت رساند. نام این واکسن “Sputnhk V” است. این دارو شامل دو مرحله دارو به فاصله سه هفته است.

منبع:www.ria.ru

اتحادیه صنعت توریست روسیه پیشنهاد داد که برای کسب‌وکار جهانگردی، تعطیلات مالیاتی قرار دهند

آندره ایگناتیف، رئیس اتحادیه صنعت توریست روسیه (РТС)، در گفتگو با روزنامه نگاران در چهارچوب فینال مسابقه “استاد مهمان‌نوازی” گفت: “کسب وکار گردشگری که به دلیل محدودیت‌های “کرونا ویروس”، به متضررترین صنعت اقتصادی فدراسیون روسیه مبدل گشته است، برای بازسازی و احیا، لازم دارد که در سال آینده شامل تعطیلات مالیاتی یا حتی معافیت کامل از مالیات شود.
وی ابراز عقیده کرد که اقدامات حمایتی دولت که در ماه آوریل وضع شدند، ضروری است که در حالی که این صنعت به عنوان متضررترین شناخته شده است، ادامه پیدا کنند. رئیس اتحادیه صنعت توریست روسیه خاطر نشان کرد:”من معتقد هستم که ضروری است در سال 2021، تعطیلات مالیاتی برای نمایندگان این صنعت فراهم شود، حتی ممکن است نیاز باشد که برای نیمه اول سال آینده به طور کلی از معافیت مالیاتی برخوردار باشند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *