انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/08/12

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

آغاز هفته کاری چهار روزه در روسیه

هفته کاری کوتاه شده در روسیه به مناسبت بزرگداشت روز وحدت ملی در 4 نوامبر آغاز می‌شود.امسال، جشن در روز چهارشنبه است که روز غیر کاری خواهد بود و روز کاری سه‌شنبه 3 نوامبر، یک ساعت کاهش خواهد یافت به دلیل اینکه یک روز کاری قبل از تعطیلات است. 31 دسامبر سال 2020، علیرغم پیشنهادات زیادی برای تبدیل این روز به یک روز تعطیل، هنوز هم یک روز کاری باقی‌مانده است. طبق دستور امضا شده توسط نخست وزیر، میخائیل میشوستین، 31 دسامبر در سال 2021 روز غیر کاری خواهد بود.
طبق این مصوبه، روزهای تعطیل در سال جدید، از 1 تا 10-ام ژانویه خواهد بود. در سال آینده، روس‌ها شش دوره تعطیلات دیگر نیز خواهند داشت: چهار روز تعطیل از 4 تا 7-ام نوامبر، همچنین 3 روز در فوریه (23-21)، مارس (8-6)، مِی (10-8، 3-1) و ژوئن (14-12).

منبع:www.ria.ru

آغاز کاهش آزمایشی قیمت بلیط مترو در مسکو

کاهش آزمایشی بهای بلیط مترو تا 50% از روز دوشنبه در دو خط متروی مسکو آغاز می‌شود. همان‌طور که سرگئی سابیانین، شهردار مسکو، قبلاً اعلام کرده بود تخفیف برای مسافرانی که در روزهای کاری از لحظه آغازین تا 7.15 و از 8.45 تا 9.15 وارد هر ایستگاهی از خطوط Tagansko-Krasnopresnenskaya و Nekrasovskaya می‌شوند، اعمال می‌شود.
این اولین طرح آزمایشی از این قبیل در روسیه است. این طرح تا 2 ژوئن سال 2021 ادامه خواهد داشت. هدف از این آزمایش، کاهش بار حمل‌ونقل در ساعت اوج رفت‌وآمد و فراهم کردن امکان رعایت بهتر فاصله اجتماعی در مترو است.
همانطور که در وب‌سایت حمل‌ونقل مسکو گزارش شده است، خط Tagansko-Krasnopresnenskaya از این جهت که بیشترین مراجعه کننده را بخصوص در ساعات صبح دارد، برای این طرح آزمایشی انتخاب شده است. خط Nekrasovskaya نیز در این طرح حضور دارد، زیرا در بخش جنوبی همین وضعیت خط Tagansko-Krasnopresnenskaya را دارد.
در روزهای کاری، تخفیف حدود 22 روبل در نظر گرفته شده است. همچنین سفر با مترو برای کسانی که از حمل‌ونقل عمومی شهری استفاده می‌کنند، ارزان‌تر خواهد بود. پرداخت از طریق کارت بانکی به جای 44 روبل، 22 روبل خواهد بود و برای دارندگان کارت “MIR” کرایه 10 روبل دیگر نیز ارزان‌تر است.
ضمناً این کاهش قیمت شامل بلیط های کاغذی “تک سفره” و بلیط های سفر تخفیفی نمی‌شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *