انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/08/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

در مسکو، 74 بیمار در اثر کرونا ویروس جان خود را از دست دادند

ستاد عملیاتی گزارش داد که طی شبانه روز گذشته در مسکو، 74 بیمار مبتلا به ذات‌الریه با تست مثبت کرونا، جان خود را از دست دادند. بنابراین شمار کشته شدگان کووید-19 در پایتخت به 7289 نفر رسید.
ستاد عملیاتی صبح اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته در مسکو 5829 مورد جدید ابتلا به کووید-19 به ثبت رسیده است.

منبع:www.ria.ru

متخصص اپیدمیولوژی، اقدامات صحیح هنگام عطسه افراد بیمار را ذکر کرد

آنتونینا پلاسکیرِوا، معاون مدیر امور درمانگاهی مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی روسپاتربنادزور، به ریانواستی گفت، اگر در مکان عمومی فردی عطسه کرد، باید ابتدا دستکش‌ها را با ضدعفونی کننده پوست، ضدعفونی کنید، ماسک و دستکش را عوض کنید و صورت و بینی خود را بشویید.
وی خاطر نشان کرد که در مکان‌های عمومی، استفاده از ماسک و دستکش ضروری است زیرا خطر عفونت را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.
به گفته پلاسکیروا، در حال حاضر هیچ دارویی با کارایی مؤثر برای پیشگیری از COVID-19 وجود ندارد. “برای حفظ بدن در وضعیت سالم، شما باید یک سبک زندگی سالم داشته باشید – از اصول تغذیه متعادل پیروی کنید، ورزش کنید و عادت‌های بد را کنار بگذارید”.

منبع:www.ria.ru

پیش‌بینی اوج رقابت واکسن‌های COVID-19

دیمیتری کولیش، استاد مرکز کارآفرینی و نوآوری انستیتوی علم و فناوری اسکولکاوا “Skoltech” به ریانواستی گفت، مسابقه واکسن علیه ویروس کرونا SARS-CoV-2 در ژانویه 2021 به اوج خود می‌رسد.
کولیش گفت: “اگر صحبت درباره مسابقه است (به لحاظِ ساخت واکسن مؤثر بر علیه SARS-CoV-2)، در آن صورت اوج مسابقه در شروع ژانویه 2021 خواهد بود، زمانی که همه شروع به سنجش اثرات شدید جانبی واکسن می‌کنند.
به گفته وی، تا این زمان باید اولین گزارشات مرتبط با فاز سوم برخی از واکسن‌ها از جمله “SPUTNIK V” روسی هم منتشر شده باشد.
سپس به گفته وی، تا آن زمان باید اولین اطلاعات مرتبط با اثرات جانبی خطرناک و شدید احتمالی منتشر شده باشد. همانطور که این متخصص توضیح داد، داده‌های مرتبط با اثربخشی واکسن‌ها، بعداً در دسترس قرار خواهند گرفت، ورود به واکسیناسیون جمعی بعد از ارزیابی اثرات جانبی در ابتدای سال بعد آغاز خواهد شد.
کولیش همچنین خاطر نشان کرد که استفاده از حامل‌های آدنوویروس‌ها در واکسن‌ها برای تزریق دسته جمعی به اندازه کافی بررسی نشده است. بر اساس گفته وی، تحقیقات قبلی در مورد آدنوویروس‌ها به عنوان حامل‌ها، نشان می‌دهد که آنها در مقایسه با واکسن‌های نوترکیب”Recombinant vaccines” دارای عوارض شدیدتری هستند.

منبع:www.ria.ru

علت سیر شدید کرونا ویروس در مردان

ولادیمیر بالیبوک، پزشک متخصص ایمنی و آلرژی، به “Lente.ru” گفت: مردان به دلیل تأثیر هورمون‌های جنسی بر عملکرد سیستم ایمنی بدن، سیر سخت‌تری از ویروس کرونا را می‌گذرانند.
این متخصص تأکید کرد که هورمون‌های جنسی زنانه – استروژن‌ها – نفوذ آلبومین‌ها (پروتئین‌های) محافظ به درون سلول‌ها را تسهیل می‌کنند.
بالیبوک گفت: “حتی کمترین سطح پاسخ ایمنی با تولید آنتی‌بادی منجر به این مسئله می‌شود که در زنان این آنتی‌بادی‌ها راحت‌تر و سریعتر به درون سلول نفوذ می‌کنند و ویروس‌ها را در درون سلول از بین می‌برند”.
ضمناً بالیبوک این نکته را خاطر نشان کرد که زنان بیشتر از مردان در معرض بیماری‌های خود ایمنی هستند.
بیماری‌های خود ایمنی، گروهی از بیماری‌ها هستند که در آن بافت‌های بدن توسط سیستم ایمنی خود بدن از بین می‌روند.
بر اساس گفته وی، هورمون مردانه – تستوسترون – این ویژگی را ندارد. علاوه بر این، در مردان نشانه‌های بارزتری از تصلب شرایین (atherosclerosis)، (بیماری که عروق شریانی در سراسر بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد) وجود دارد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *