انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/08/19

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

محبوب‌ترین مکان‌ها برای سفر در ماه نوامبر

به گزارش One Two Trip، بهترین مکان‌ها برای سفر در ماه نوامبر، مسکو، سن‌پترزبورگ، سوچی، کراسنادار، سیمفروپال، روستوف – نا – دُنو، مینرالنیه وُدی، نام گرفتند.
متخصصان این شرکت، اطلاعات رزرو را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که کاربران بیش از همه برای کدام شهرها برای سفر در آخرین ماه پاییز، بلیط تهیه می‌کنند.
مشخص شد که در طی سال متوسط هزینه سفر با هواپیما به یک سوم و تا حدود 3700 روبل کاهش یافت. مانند سال گذشته که دو پایتخت و سوچی بیشترین محبوبیت را کسب کردند. ضمناً تقاضا برای این دو افزایش یافت: پروازها به مسکو 15% ، به پترزبورگ یک سوم و تمایل به سفر به تفریحگاه دریای سیاه به میزان 2.5 برابر افزایش یافته است.
میانگین هزینه بلیط قطار در طی سال به میزان 100 روبل کاهش یافته است و حدود 2300 روبل شده است. در فهرست محبوب‌ترین مکان‌ها برای سفر همچنان به طور سنتی، دو شهر مسکو و سن‌پترزبورگ قرار دارند، ضمن اینکه سفر به مسکو کمتر شده است، اما سن‌پترزبورگ همچنان سطح تقاضاهای گذشته خود را حفظ کرده است. امسال در جایگاه سوم، شهر تیومن (Tymen-Тюмень)قرار دارد، جایی که سفر به آن نسبت به نوامبر سال گذشته دو برابر شده است. اما شهر نیژنی گوراد که سال گذشته جایگاه سوم را کسب کرده بود به رده پنجم سقوط کرد.
همچنین شهرهای یکاترینبورگ، کراسنادار، کازان، سوچی، نواسیبیرسک و روستوف-نا-دُنو در فهرست ده شهر برتر قرار دارند. شهرهای جنوبی علیرغم پایان فصل تعطیلات همچنان با بالاترین میزان تقاضا رو به رو هستند.

منبع:www.ria.ru

 

کشف علت دیگر روند شدید کرونا ویروس

به گزارش روزنامه Express، پزشکان انگلیسی دریافتند که کمبود ویتامین D می‌تواند عامل ایجاد سِیر شدیدتر بیماری COVID-19 شود.
گروهی از پزشکان، آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس را بررسی کردند و ارتباطی بین دوره سخت بیماری کووید-19 و منطقه جغرافیایی کشف کردند. مشخص شد در مناطقی که کمبود ویتامین D فصلی شایع است، موارد دوره سخت بیماری کووید-19 به ثبت رسیده است.
دکتر گَرِت دیویس مدعی است که:”کمبود ویتامین D عامل اصلی خطر ابتلا به کرونا ویروس شدید است.
ضمناً وی متذکر می‌شود که برای تحقیقات کامل به یک دوره یک‌ساله پژوهش نیاز است. شیوع کرونا ویروس کمتر از 365 روز پیش آغاز شده است.ویروس کرونا کوید 19
نویسنده این تحقیق بر اهمیت ویتامین D در ایمنی بدن تأکید کرده و مدعی است که این ویتامین می‌تواند بدن را از نفوذ ویروس کرونا محافظت کند.
وی توضیح داد:”این ویروس، خار پروتئینی روی سطح سلول به نام ACE2 را هدف قرار می‌دهد که بخشی از سیستم رنین-آنژیوتانسین (renin-angiotensin system) است.
دکتر دیویس خاطر نشان کرد که ویروس کرونا می‌تواند پروتئین ACE2 را تضعیف کرده و “طوفان سیتوکین” را به وجود آورد.
وی افزود:”این همان چیزی است که انسان‌ها را می‌کشد”.
دیویس تأکید کرد که میزان کافی ویتامین D می‌تواند به جلوگیری از التهاب کنترل نشده کمک کند.
پاندمی کرونا ویروس تقریباً تمام دنیا را فراگرفته است. در مجموع بیش از 50 میلیون نفر آلوده شده‌اند که از این تعداد بالغ بر 1.2 میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند. بیشترین موارد ابتلا در آمریکا، هند و برزیل به ثبت رسیده است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *