انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم کشور روسیه 1399/08/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

پیش‌بینی عملکرد ویروس کرونا در سال 2021

ماکسیم گولتیایف، محقق برجسته در آزمایشگاه بیماری‌های عفونی در دانشگاه دولتی پزشکی مسکو، می‌گوید نیازی به ترس از موج چهارم ویروس کرونا نیست. این دکترای علوم پزشکی اوضاع پیش رو با کووید-19 را پیش‌بینی کرد.
ماکسیم گولتیایف اینگونه پیش‌بینی می‌کند که به احتمال زیاد ویروس کرونا به طور فصلی ظاهر می‌شود و به ما بر می‌گردد. اما در سال آینده ما مسلح خواهیم بود و موج چهارم ویروس کرونا وجود نخواهد داشت.
ماکسیم گولتیایف گفت: “در دوره‌ای با تغییر وضعیت آب و هوا، ویروس تهاجمی‌تر و مسری‌تر خواهد بود و از این امر گریزی نیست. اما این ویروس از زندگی ما دور نیست، با گذر زمان ما با همدیگر سازگار می‌شویم و آسانتر آن را از سر می‌گذرانیم”.
این پزشک معتقد است که بروز ویروس کرونا وجود خواهد داشت، اما نه با این ارقام شگفت انگیز.
این پزشک بر این باور است که راه نجات ما انجام واکسیناسیون است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: “ما یک، دو یا ده واکسن نخواهیم داشت، نه تنها واکسن‌ها ما که واکسن‌های خارجی نیز هستند. که بسته به سن، سطح بیماری در بدن، وجود بیماری‌های مزمن در افراد، انتخاب می‌شوند. کسی که واکسیناسیون را انجام می‌دهد که در برابر این بیماری محافظت می‌شود، کسانی هم که انجام نمی‌دهند، این انتخاب آنهاست – مرگ یا زندگی. این به نظر بیرحمانه می‌آید، اما در حقیقت همین طور است. ما باید با این بیماری هولناک به آرامی رفتار کنیم. ما باید مسائل و مشکلات تبلیغات را در نظر بگیریم تا مردم را از واکسیناسیون نترسانند و آن را مفید معرفی کنند.
بر اساس گفته ماکسیم گولتیایف، واکسنی که در حال حاضر کشف شده، حداقل در چندین سال آینده می‌تواند بدن را محافظت کند، اما باگذشت زمان،ممکن است به روز رسانی و مدرنیته شود چرا که ویروس تمایل به جهش دارد.

منبع:www.ria.ru

تعلیق آزمایشات واکسن چینی در برزیل پس از وقوع حادثه

به گزارش Globo، آژانس برزیلی در امور نظارت و بهداشت Anvisa، آزمایشات واکسن Coronavac بر ضد ویروس کرونا را که توسط آزمایشگاه چینیِ Sinovas تولید شده است، به دلیل “حوادث جدی” به‌طور موقت، متوقف کرد. این مسئله همانطور که آژانس خاطر نشان کرد به دلیل “یک اثر سوء جدی” به وجود آمده است.
اطلاعات درباره عوارض جانبی این واکسن را، Anvisa از جانب یکی از شرکت کنندگان در آزمایشات در 29 اکتبر دریافت کرد، جزئیات این حادثه ارائه نشده است.
“حوادث جدی” را مرگ یا تهدید به مرگ یک بیمار، ناتوانی، بستری شدن در بیمارستان، انتقال عفونت از طریق از طریق دستگاه پزشکی یا یک حادثه مهم درمانگاهی و بالینی بر می شمرند.
این واکسن در حال حاضر در فاز سوم خود است و داوطلبانی که این واکسن به آنها تزریق شده است، تحت مراقبت هستند.
پیش از این، آزمایشات بالینی واکسن‌های کووید-19 ساخته شده توسط آزمایشگاه‌های انگلیس AstraZeneca و آمریکا Johnson& Johnson متوقف شده بود.
در روسیه تاکنون دو واکسن برای پیشگیری از کووید-19 به ثبت رسیده است، یکی از آنها “Sputnik V” که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا و با همکاری صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه ساخته شده است. وزارت بهداشت آن را در اواسط ماه اوت ثبت کرد.
دومین واکسن، EpiVacCorona است که توسط مرکز “وکتور” در ماه اکتبر به ثبت رسید. هر دو دارو اکنون تحت آزمایش‌های پس از ثبت را گذرانده‌اند.
واکسن سوم توسط مرکز تحقیقات و توسعه داروهای ایمونوبیولوژیک “چوماکف” آکادمی علوم روسیه در حال تولید است، در حال حاضر این واکسن در مرحله آزمایشات بالینی است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *