انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/08/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

اعلام تاریخ از سرگیری پروازهای ابوظبی به مسکو

به گزارش TourDom.ru، شرکت هواپیمایی ملی امارات متحده عربی، تاریخ ازسرگیری پروازها در مسیر ابوظبی-مسکو را به 17 دسامبر موکول کرده است.پرواز مسکو
در ابتدا قرار بود پروازها از پایتخت امارات به فرودگاه بین‌المللی دوموده دوو در 26 نوامبر آغاز شود. با این حال همانطور که در مرکز ارتباطات حمل و نقل هوایی گفته شد، این شرکت به دلیل شرایط پیچیده اپیدمیولوژیک مجوز پرواز از آژانس حمل و نقل هوایی فدرال را دریافت نکرده است.
در وب سایت، تنها رزرو بلیط فقط با تاریخ پرواز بعد از 17 سپتامبر در دسترس است. هزینه آنها از 074 55 روبل رفت و برگشت شروع می‌شود.
مطابق با برنامه این شرکت، تعداد دفعات پرواز چهار بار در هفته اعلام شده است: سه‌شنبه‌ها، پنج‌شنبه‌ها، شنبه‌ها و یک‌شنبه‌ها. تا قبل از آن، این شرکت پروازهای خود را دو بار در هفته اعلام کرده بود. در حقیقت این تعداد پرواز را ستاد عملیاتی در ماه اکتبر تصویب کرده بود.

منبع:www.ria.ru

 

دانشمندان توانسته‌اند ماده مؤثری برای مبارزه با ویروس کرونا به دست آورند

مجله Science نوشت، متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ در ایالات متحده امریکا توانستند قطعات قوی آنتی‌بادی ویروس کرونا را از بدن لاماها جدا کنند.
اساس این کار بر تحقیق عکس‌العمل لاما به تزریق پروتئین “خارشکل” ویروس SARS-CoV-2 بنانهاده شده است. دانشمندان دریافتند که بعد از گذشت دو ماه از ورود ویروس به بدن لاما، سیستم ایمنی بدن آن، شروع به تولید “نانو بادی‌های” بالغی بر علیه SARA-CoV-2 می‌کند.کرونا
در ادامه دانشمندان نانوذراتی را شناسایی کردند که در مقابله با SARS-CoV-2 بسیار قوی‌تر عمل می‌کنند. آنها مؤثرتر از سایر آنتی‌بادی‌های لاما هستند.
آنتی‌بادی‌های لاما که “نانو بادی” نامیده می‌شوند، به طور قابل توجهی کوچک‌تر از آنتی‌بادی‌های انسانی هستند و در خنثی سازی ویروس کرونا بهتر عمل می‌کنند. علاوه بر این، آنها عملکرد با ثباتی دارند. در آینده می‌توان از آنها برای ایجاد داروهایی برای درمان COVID-19 استفاده کرد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *