انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/08/25

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

به ساکنان مرکز روسیه اروپایی درباره سرمای شدید هشدار داده شد

رامان ویلفاند، مدیر مرکز علمی آب و هواشناسی، به ریانواستی گفت، آنتی سیکلون و هوای بدون ابر، منجر به خنک شدن در مرکز روسیه اروپایی خواهد شد، هفته آینده دمای هوا از منفی 1 تا منفی 6 درجه و در بعضی نقاط تا منفی 10 درجه پیش بینی شده است. ویلفند گفت: ” در مرکز روسیه اروپایی دمای هوا نرمال خواهد بود اما پویاست….. هنگام صبح امکان مه صبحگاهی ضدسیکلونیک وجود خواهد داشت. در دوشنبه شب دمای هوا منفی خواهد شد (امکان دارد تا منفی ده درجه) و هنگام روز نزدیک به صفر خواهد شد. سه شنبه و چهارشنبه، سردترین روزها خواهند بود. در سه شنبه و چهارشنبه شب، دمای هوا به منفی پنج درجه و حتی منفی 7 درجه و در مناطقی تا منفی 10 درجه خواهد رسید”.
وی خاطر نشان کرد که دمای هوا در مناطق کم ارتفاع به پایین‌ترین حد خود خواهد رسید. در هفته آینده انتظار افزایش قابل توجهی در دماسنج‌ها نمی‌رود.
ویلفند گفت: “دمای هوا هنگام شب در روزهای هفته از منفی 1 درجه تا منفی 6 درجه، و در روز از منفی 2 تا 2 درجه متغیر خواهد بود. چنین تغییر دمایی به نرمال نزدیک است”.
این دانشمند توضیح داد که سردی سطح زمین” به علت آنتی سیکلون اتفاق می‌افتد، زمانی که نه ابری در آسمان خواهد بود و نه برفی بر روی زمین.

منبع:www.ria.ru

تهدیدهای پنهان کرونا ویروس

مارینا شستاکوا، مدیر انستیتوی دیابت در مرکز تحقیقات علمیِ غدد درون‌ریز، تهدیدهای عفونت کرونا ویروس را بر شمرد.
این متخصص خاطر نشان کرد که ویروس کرونا تأثیر منفی بر روی لوزالمعده دارد، به همین دلیل کسانی که به COVID-19 مبتلا می‌شوند خطر ابتلا به دیابت در آنها افزایش می‌یابد.
شستاکوا در مصاحبه با Kp.ru گفت: “گیرنده‌های ویروس SARS-CoV-2 در سلول‌های بتای لوزالمعده یافت می‌شوند و این بدان معنی است که این یک مسیر مستقیم برای پیشرفت دیابت نوع اول است. دیابتی که قند بالا در خون را به دنبال دارد و این از نظر خطرات یک دوره شدید عفونت کرونا ویروس، بیماری خطرناکی است”.
این متخصص غدد درون‌ریز، دیگر تهدیدِ پنهانِ کرونا ویروس را چاقی به دلیل کاهش تحرک در دوره بیماری همه‌گیر می‌داند.
این پزشک هشدار داد: “افزایش وزن بدن، تغذیه مفصّل، تحرک کم – راه مستقیم برای دستیابی به دیابت نوع 2 است”.
با این حال، طبق گفته پزشک، این بدان معنا نیست که افراد لاغر و ضعیف راحت‌تر بیماری COVID-19 را تحمل می‌کنند.
وی اظهار داشت: “هم فرد نحیف و لاغر و هم فرد زیاد از حد چاق، در معرض خطر بالای ابتلا به دوره شدید عفونت کرونا ویروس نسبت به افراد دارای وزن نرمال هستند”.
شستاکوا همچنین گفت که کرونا ویروس به طور فعال به بدن فردی که دارای قند خون بالاست نفوذ می‌کند. علاوه بر آن، استرس در بیمار مبتلا به کووید-19 منجر به هایپر گلیسمی می‌شود، کسانی که مبتلا به دیابت نیستند.
شستاکوا تأکید کرد: “غالباً، بعد از اینکه فرد از کووید بهبود پیدا کرد، این افزایش قند خون نیز از بین می‌رود. اما اینجا این خطر وجود دارد که بعد از چندین ماه، امکان ابتلای این فرد به دیابت وجود دارد”.
ظرف شبانه روز گذشته در روسیه، برای اولین بار بیش از 22 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شدند، تعداد کلی مبتلایان در کشور روسیه به 253 903 1 نفر رسید.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *