انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/08/28

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

یک کشور دیگر هم مرزهای خود را برای گردشگران خارجی باز می‌کند

به گزارش Travel and Leisur، شیلی قصد دارد از 23 نوامبر، پذیرش گردشگران خارجی را از سر بگیرد.شیلی
مهمانانی که به فرودگاه بین‌المللی سانتیاگو می‌رسند باید نتیجه تست منفی PCR کووید-19 را که در طول 72 ساعت قبل از پرواز گرفته شده است، ارائه دهند. همچنین آنها ملزم به پر کردن برگه‌ای درباره وضعیت سلامتی و رضایت نظارت پزشکی روزانه در طول دو هفته هستند.
گردشگران خارجی را قرنطینه نمی‌کنند، آن‌ها می‌توانند آزادانه در سراسر کشور سفر کنند. پیش‌بینی شده است که در صورت بروز نشانه‌های بیماری، بلافاصله به مقامات اطلاع دهند.
مسافران همچنین باید از مقررات منع رفت و آمد محلی و کشوری پیروی کنند، ماسک محافظ بزنند و برای محدودیت‌هایی که می‌توانند برنامه‌های سفر را تغییر دهند، آماده باشند.
تا به امروز در شیلی بیش از نیم میلیون مبتلا به COVID-19 و تقریباً 15 هزار مرگ به ثبت رسیده است. اوج ابتلا در ماه ژوئن اتفاق افتاد، زمانی که تعداد مبتلایان روزانه به شش هزار نفر افزایش می‌یافت. اکنون این رقم به دو هزار نفر در روز کاهش یافته است.

منبع:www.ria.ru

روسپاتربنادزور اجازه داد که در زمین‌های اسکیتِ مسکو، ماسک و دستکش استفاده نشود

طبق گزارش وب‌سایت این سازمان، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و رفاه افرادِ مسکو، دستورالعملی مبنی بر استفاده از ماسک و دستکش در زمین‌های یخی روباز، صادر نکرده است.ماسک و دستکش مقابله با کرونا
در خبر آمده است:”مطابق با توصیه‌های پزشکی این سازمان، پوشیدن ماسک و دستکش در تمام مدت حضور در مجموعه‌های ورزشی، به استثنای زمان تمرین، باید لحاظ شود. بر طبق دستورالعمل‌های فعلی شهردار مسکو، استفاده از ماسک و دستکش در فضای باز، خارج از مکان‌های عمومی لازم نیست. دفتر روسپاتربنادزور در مسکو، دستورالعمل‌های لازم برای پوشیدن ماسک و دستکش هنگام اسکیت در زمین‌های یخی روباز را صادر نکرده است”.
از سوی دیگر این سازمان تأکید کرده است که استفاده از ماسک و دستکش، هم توسط پرسنل، هم توسط تماشاچیان پاتیناژ، در رختکن، محل اجاره اسکیت، باجه‌های بلیط فروشی و سالن‌ها اجباری است.

منبع:www.ria.ru

 

راه پیش‌گیری از ویروس کرونا پیدا شد

پیشگیری از کرونااستفاده از دهانشویه می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به باکتری‌ها و ویروس‌های مختلف، از جمله ویروس کرونا کمک کند. روزنامه اِکسپرس می‌نویسد، دانشمندانی از دانشگاه کاردیف به چنین نتیجه‌ای رسیدند.
دانشمندان تائید می‌کنند که دهان‌شویه‌های حاوی کلرید ستیل پیریدینیوم می‌توانند میزان ماده ویروسی SARS-nCoV-2 را در دهان کاهش دهند. آنها در این ماده، اثر ویروس کشی پیدا کرده‌اند.
نویسندگان این تحقیق، اثرات دهان‌شویه را به مدت سه ماه مورد بررسی قرار دادند و توانستند دریابند که چگونه چنین مایعاتی می‌توانند به مبارزه با ویروس کمک کنند.
دانشمندان هشدار می‌دهند که برای بکار بردن هر نوع ماده مشابهی به منظور پیش‌گیری از کرونا ویروس، باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *