انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

میشوستین به دلیل COVID، قوانین پرداخت کمکِ مالی به تورگردانان را تغییر داد

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه تغییراتی را در قوانین اعطای یارانه به تورگردانان به منظور جبران هزینه‌های مرتبط با شرایط بیماری همه‌گیر COVID-19، اعمال کرد.
دستور مربوطه در وب‌سایت هیئت دولت منتشر شد. در این سند ذکر شده است که صنعت گردشگری در شمارِ صنایع خسارت دیده به علت پاندمی ویروس کروناست، به همین دلیل دولت تصمیم به حمایت از آن گرفته است. 3.5 میلیون روبل برای این منظور، اختصاص داده شده است.
این یارانه‌ها، برای جبران بخشی از هزینه‌های بلیط های غیرقابل استرداد و جبران هزینه‌های حمل و نقل گردشگران از کشورهایی با وضعیت اپیدمیولوژیکی نامطلوب در نظر گرفته شده است. با این حال، همه متصدیان این امر، قبلاً نمی‌توانستند که از این مساعده‌ها استفاده کنند.
در این سند آمده است که “قوانین ارائه حمایت دولتی دربردارنده این شرط است که این یارانه تنها به آن دسته از حاضران در این صنعت اعطا شود که ظرف دو هفته پس از اجرای رسمی محدودیت‌ها در کشور میزبان، گردشگران را از آنجا خارج کند. اما تورگردانان، طبق توصیه‌های روسپاتربنادزور، زودتر اقدام به بازگشت روس‌ها از تفریحگاه‌های خارجی کردند. برای اینکه بتوانند یارانه دریافت کنند، تصمیم بر این شد که قوانین اعطای حمایت دولتی تنظیم شود”.
بر اساس این مصوبه، اکنون هزینه‌های خروج گردشگران در طی دوره 24 ژانویه تا 30 مارس، بدون اشاره به تاریخ اجرای رسمی محدودیت‌ها در آن کشور، به تورگردانان پرداخت می‌شود.
پیش از این، رادیو اسپوتنیک گزارش داده بود که بیش از 30 روس، هنگام تعطیلات در کوبا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

منبع:www.ria.ru

ظرف شبانه روز گذشته در مسکو، 5064 بیمار کروناویروس، بهبود یافتند

ستاد عملیاتی در امور نظارت و کنترل بر وضعیت کروناویروس گزارش داد که در مسکو، 5064 بیمار دیگر مبتلا به کرونا، بهبود یافتند، که شمار کلی آنها از 410 هزار نفر فراتر رفت.

منبع:www.ria.ru

خطرناک‌ترین پیامدهای ویروس کرونا

به گزارش Lenta.ru، آلکسِی آگرانُفسکی، ویروس‌شناس و استاد دانشگاه دولتی لاماناسوف مسکو، توضیح داد که خطرناک‌ترین عواقب عفونت کروناویروس با آسیب ریه‌ها در ارتباط است و بهبود آنها ممکن است زمان‌بر باشد.
این دانشمند افزود:”اگر آسیب قابل توجهی به ریه‌ها وارد شود، به این معنی است که تنگی نفس نسبتاً طولانی و سایر اثرات ناخوشایند، هیپوکسی (کمبود اکسیژن) اتفاق خواهد افتاد”.
ضمناً آلکسِی آگرانُفسکی معتقد است که اثرات ویروس کرونا بر روی سیستم تنفسی به احتمال زیاد برگشت‌پذیر است.
این متخصص تأکید کرد که در مورد اخبار مربوط به آسیب ویروس به بافت‌های عصبی و سایر اندام‌ها، نیازمند تائید و تحقیق بیشتری است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *