انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/04

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

به روس‌ها توضیح داده شد که چگونه هنگام دادن تست از انجام اشتباه بپرهیزند

خبرگزاری Rbc.ru، پس از گفتگو با چند ویروس شناس، اعلام کرد که چه قوانینی باید برای کاهش ریسک نتایج اشتباه تست کرونا ویروس رعایت شود، بنابراین بیماران نباید قبل از نمونه‌برداری توسط مواد بیولوژیکی چیزی بنوشند، سیگار بکشند، دندان‌های خود را مسواک بزنند و بینی خود را خیس کنند.
پزشک برجسته، تاتیانا روماننکو، توجه را به این نکته جلب کرد که قبل از آزمایش نباید غذا بخورید و دهان خود را با محلول ضدعفونی کننده بشوئید.
این متخصص خاطر نشان کرد: “اگر ضمن عدم رعایت قوانین بخواهیم از بینی نمونه بگیریم: آن را به صورت کم عمق به بینی بیمار تزریق می‌کنیم، یا به‌طور مثال بیمار قبلاً بینی خود را شستشو داده است و تست ما بدون دریافت اطلاعاتی خواهد بود “.
رئیس گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه دوستی ملل RUDN، گالینا کاژِونیکوا، گفت که سایر اقدامات اشتباه بیمار نیز می‌تواند منجر به نتیجه اشتباه آزمایش تست عفونت کرونا ویروس شود.
وی گفت:”به مدت سه ساعت فرد نباید نه سیگار بکشد، نه چیزی بنوشد و نه دندان‌هایش را مسواک کند”.
دکتر علوم زیست شاختی، استاد دانشگاه دولتی مسکو، آلکسی آگرانُفسکی افزود که کیفیت تهیه نمونه‌ها خود می‌تواند بر نتایج تست تأثیر بگذارد.

منبع:www.ria.ru

در روسیه برای اولین بار بیش از 25 هزار مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شد

ستاد عملیاتی اعلام کرد که شمار مبتلایان COVID-19 برای اولین بار روسیه به بیش از 25 هزار نفر در روز رسیده است – 173 25 نفر.
روز قبل این تعداد 581 24 نفر بود، سرعت رشد در سطح 1.2 درصد ثابت مانده است.
تقریباً یک چهارم آن‌ها هیچ علامتی ندارند، بیشتر بیماران جدید در مسکو (6866 نفر، روز قبل 6575 نفر بوده است)، سن‌پترزبورگ (2926)، و در حومه مسکو (971) نفر هستند. کمترین تعداد مبتلایان در استان خودمختار یهودیه (31 نفر) ، در چوکاتکا (9)، و در ناحیه خودمختار ننتس (5 نفر) گزارش شده است.
361 نفر فوت کرده‌اند و 16 هزار نفر بهبود یافته‌اند.
شمار کلی مبتلایان به 502 114 2 نفر رسیده است که از این تعداد 540 36 نفر جان خود را از دست داده‌اند و 445 611 1 نفر بهبود یافته‌اند.
در سراسر دنیا، بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از سازمان جهانی بهداشت، 57.9 میلیون نفر آلوده هستند که 1.4 میلیون نفر جان باخته‌اند. بیشترین میزان مبتلایان در آمریکا، هندوستان، برزیل، فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین و کلمبیا گزارش شده است.

منبع:www.ria.ru

بابای سرما به دیدن کسی در زمان اپیدمی خواهد رفت

به‌صورت آنلاین یا زنده؟ زینائیدا مور، مؤسس همایش پدران سرما و دختران برفی ، به رادیو اسپوتنیک گفت: چه کسی و چگونه سال نو را به کودکان تبریک می‌گوید.
زینائیدا مور می‌گوید: پدران سرما به دلیل شرایط سنی در گروه پر خطر ابتلا به COVID-19 قرار دارند، اما به دلیل اینکه والدین نمی‌خواهند فرزندان خود را از جشن محروم کنند. به هر حال به نزد کودکان در خانه‌ها می‌آیند.
زینائیدا در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک گفت: “مردم طبعاً بابای سرما را دعوت خواهند کرد البته نه آنقدر زیاد، اما به هر حال تمایل دارند که بابای سرما به نزد کودکان بیاید. این دیدار بیشتر در خیابان خواهد بود. اگر قرار باشد در خانه‌ای این دیدار صورت گیرد باید در شرایطی باشد که ساکنان خانه و بابای سرما بیمار نباشند و یا آن را پشت سر گذاشته باشند. بابای سرما به هیچ‌گونه ماسکی نیاز ندارد. او با ماسک کلاً به شخصیتی دیگر تبدیل می‌شود . او باید سالم باشد و کودکان می‌توانند ماسک بزنند. همه چیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. هیچ کس کودکان خود را کاملاً از جشن محروم نخواهد کرد”.
بر اساس گفته وی، بابای سرما به طور آنلاین به تبریک جمعی کودکان نخواهد پرداخت.
زینائیدا گفت: “ما از تبریک آنلاین منصرف شدیم، بابای سرما نمی‌تواند نقش خود را بدون در آغوش کشیدن کودکان، صحبت کردن با آنها و دیدن واکنش آنها ایفا کند. این حس بیگانه‌ای است که پدربزرگ‌ها در جایی پیامی را ضبط کنند و بفرستند، ارتباط آنلاین نمی‌تواند جای ارتباط واقعی را بگیرد”.
این مؤسس می‌گوید، امسال خواسته‌های کودکان کمی متفاوت از سال‌های گذشته است.
زینائیدا مور می‌گوید:”اگر کودکان در جریان خبرهای مرتبط با کرونا ویروس بوده باشند، برای بابای سرما آرزوی سلامتی می‌کنند تا او برای سال جدید به نزد آنها بیاید، همچنین برای خانواده و نزدیکانشان نیز آرزوی سلامتی می‌کنند”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *