انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

سخنان روسپاتربنادزور در مورد جهش ژن‌های ویروس کرونا

در وب سایت روسپاتربنادزور آمده است، که تغییر ژن‌های ویروس کرونا در روسیه جزئی است، هر ماه به طور منظم 150 ژن تجزیه و تحلیل می‌شود.
در حال حاضر در روسیه 1215 ژن کامل ایزوله شده از ویروس کرونا که در زمان‌های مختلفی از لحظه شناسایی این پاتوژن در سراسر کشور، تفکیک شدند، مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.
روسپاتربنادزور خاطر نشان کرد، “مطالعه تنوع ژنتیکی ویروس کرونا باعث کنترل سریع عامل بیماری‌زا و آمادگی برای انجام اقدامات لازم فوری در صورت پیدایش نوع خطرناک‌تری از ویروس می‌شود”.
تمام نمونه‌های گرفته شده از بیمارانِ COVID-19 به مرکز مرجع نظارت بر عفونت‌های ویروس کرونا در موسسه مالیِ فدرالِ علوم مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی و بیوتکنولوژی ایالتی “وکتور” فرستاده می‌شوند، که سابقه زیادی در مطالعه‌ی تغییرپذیری ژنتیکی ویروس‌ها دارد.
روز چهارشنبه، آنا پاپووا، رئیس روسپاتربنادزور اعلام کرد که ویروس کرونایی که در روسیه در حال گردش است، از جهشی که آن را خطرناک‌تر کند، برخوردار نیست.
ویروس کرونا بیش از 2.1 میلیون نفر را در روسیه مبتلا کرده است که از این تعداد بالغ بر 1.6 میلیون نفر بهبود یافته‌اند. 37 هزار نفر قربانی COVID-19 شده‌اند. طی شبانه روز گذشته 24.3 هزار مبتلای جدید به کروناویروس، شناسایی شده است.

منبع:www.ria.ru

هواپیمایی روسیه مجوز پرواز به دو کشور را برای شرکت هواپیمایی صادر کرد

به گزارش ATOR، مجوزهای جدید پروازهای منظم در وب سایت هواپیمایی روسیه منتشر شده است.
این سازمان، مجوز پرواز برای سفر به کشورهای کوبا و عمان را صادر کرد.
طبق متن این دستورالعمل، شرکت هواپیمایی روسیه، حق انجام دو پرواز در هفته به فرودگاه “کایو کوکو ” و “سانتا کلارا” را دارد. در حال حاضر هواپیماها تنها به کایو کوکو پرواز می‌کنند.
در حقیقت، مجوز صادر شده به این معنا نیست که این شرکت حمل و نقلی می‌تواند شروع به کار کند. بلکه برای این امر، همچنین باید توافق مقامات هوایی روسیه و کوبا را دریافت کند.
علاوه بر این، این شرکت هواپیمایی اجازه پروازهای منظم به عمان را دریافت کرده است. دو پرواز در هفته از مسکو به فرودگاه صحار و همچنین چهار پرواز از مسکو به فرودگاه صلاله انجام می‌شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *