انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/08

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

آنتی‌بادی‌های COVID-19 کجا ناپدید می‌شوند؟

سِرگِی لئونوف، دکترای علوم پزشکی، عضو کمیته شورای سیاست اجتماعی فدراسیون روسیه، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک توضیح داد که چرا زمانی که آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا در بیماران مبتلا شده به آن از بین می‌روند، جای نگرانی نیست.
تیتر بالای آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا در چند ماه اول بالا می‌مانند، البته نه در هر انسانی، و سپس کاهش می‌یابند. سرگئی لئونوف معتقد است که این حالت نرمال فیزیولوژیکی سیستم ایمنی بدن انسان است. این دکتر علوم پزشکی در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک گفت که تیتر آنتی‌بادی به خودی خود اهمیت چندانی ندارد به علت اینکه در بدن سلول‌های حافظه‌ای وجود دارند که نحوه تولید این آنتی‌بادی‌ها را به یاد می‌آورند.
سرگئی لونوف گفت: “به عنوان یک متخصص، و ایمونولوژیست در گذشته، می‌توانم بگویم که یک تیتر دفاعی آنتی‌بادی وجود دارد که بعید به نظر می‌رسد در آن عفونت پدیدار شود: اگر ویروس به سیستم بدن نفوذ کند، آنتی‌بادی‌ها آن را از بین می‌برند. اما آثاری از آنتی‌بادی در بدن بجای می‌ماند، یعنی غلظت کمی آنتی‌بادی در خون وجود دارد و به محض اینکه ویروس در بدن ظاهر شود، بدن فوراً این غلظت را افزایش می‌دهد و از پیشرفت بیماری جلوگیری می‌کند”.
به گفته وی، تیتر بالای ثابت آنتی‌بادی‌ها به سادگی برای همه عفونت‌ها ممکن نیست، به علت اینکه نه تنها از ویروسِ کرونا، بلکه هزاران آنتی‌بادی از ویروس‌ها و باکتری‌های مختلف وجود دارد، و اگر شما بخواهید به طور مداوم ایمنی بالایی برای همه بیماری‌ها حفظ کنید، در آن صورت سیستم ایمنی بدن این مسئله را به راحتی نمی‌تواند تحمل کند.

منبع:www.ria.ru

آژانس گردشگری تورپراگنوز: کریمه- 2021 در انتظار هجوم گردشگران

دست اندرکاران بازار گردشگری در حال جمع‌بندی نتایج سال گذشته و برنامه‌ریزی برای سال آینده هستند. انتظار می‌رود کریمه به‌طور قطع در بین سه مقصد تابستانی برتر قرار داشته باشد و حداقل 25% گردشگران از پیشنهادات تعطیلات در شبه‌جزیره استفاده کنند.
مدیرانِ تورِ سیستم ATOR پیش‌بینی می‌کنند که علاقه به تفریح در کریمه در سال 2021، 15-10% بیشتر از امسال خواهد بود. انتظار می‌رود که در فوریه شمار رزروها افزایش یابد. اگر وضعیت بسته شدن نسبی مرزها در فصل بعدی ادامه پیدا کند، ممکن است شاخص‌ها رشد کنند. تبلیغات اولیه رزرو تا ماه مارس ادامه خواهد یافت، تخفیف‌های هتل‌ها و استراحتگاه‌های کریمه به 10% خواهد رسید. “Vestnik ATOR” گزارش می‌دهد که از الان مشخص است که بیشترین تقاضاها برای ساحل جنوبی کریمه خواهند بود.
فصل فعال در کریمه از دهه سوم ماه می آغاز خواهد شد، حداکثر بارِ تفریحی از نیمه دوم ماه جولای تا پایان ماه اوت پیش‌بینی می‌شود. بسیاری از گردشگران، علیرغم افزایشِ جریانِ استفاده از وسایل نقلیه شخصی، باز هم حمل و نقل هوایی را انتخاب می‌کنند. کارشناسان خاطر نشان می‌کنند که امکان دسترسی مستقیم از بسیاری از مناطق روسیه به فرودگاه سیمفروپول وجود دارد.
خبری عالی و دلخواه برای گردشگران، سمبل کِریمه افتتاح شد. قلعه “آشیانه پرستو” یک بنای تاریخی معماری است که طی ده سال گذشته به دلیل مرمت بسته شده بود. اکنون کارهای مرمت به پایان رسیده و دوباره برای بازدید گردشگران باز شده است.
کریمه برای تعطیلات ژانویه نیز در انتظار گردشگران است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *