انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/11

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

مایاکُفسکی در رأس رتبه‌بندی توجه برانگیزترین ظاهر در میان نویسندگان روسی قرار گرفت

نویسنده روسی

به گزارش ریانواستی در دفتر خبریِ سرویس کتاب MyBook، شاعر ولادیمیر مایاکُفسکی توجه برانگیزترین نویسنده روسیه شد، همچنین در میان سه نفر برتر، سرگئی یِسِنین و آنتون چخوف قرار دارند.
در خبر آماده است: “اکثر نظردهندگان خاطر نشان کردند که به عقیده آن‌ها به یاد ماندنی‌ترین چهره ولادیمیر مایاکفسکی بوده است. کت و شلوارهای سه تیکه، پیراهن‌های زرد و کت‌های نخودی، “به روزترین شاعر انقلاب” که 25% آرا را به خود اختصاص داد”.
در جایگاه دوم این رده‌بندی کلی نویسندگان محبوب گذشته و امروز، سرگئی یِسِنین قرار دارد، سبک “روستایی” او، مورد پسند 20% از پاسخ دهنگان قرار گرفت. در جایگاه سوم با 19%آرا، آنتُن چخوف قرار دارد. “تصویر او همیشه با لوازم جانبی مانند کراوات‌های پاپیونی، عینک پَنسی و عصا همراه است”.

منبع:www.ria.ru

 

تقریباً 40% روس‌ها در دوره پاندمی از پرداخت پول نقد خودداری کردند

آلکساندر وِدیاخین، معاون اول رئیس هیئت مدیره Sberbank، گفت که تقریباً 40% از روس‌ها در زمان همه‌گیری، به طور کامل به پرداخت‌های غیر نقدی روی آورده‌اند.
“ریانواستی”به نقل از وی در روز دوشنبه 30 نوامبر، می‌گوید: “تعداد مشتریانی که از کارت بانکی استفاده می‌کنند، اما در طول یک ماه از خودپردازها برداشت نمی‌کنند به طور مداوم در حال افزایش است. اکنون این آمار 39% است که پنج درصد بالاتر از قبل از دوران پاندِمی است”.
ودیاخین همچنین خاطر نشان کرد که روسیه یکی از رهبران جهانی در زمینه فناوری‌های مالی و سرعت رشد پرداخت‌های غیر نقدی است. همان‌طور که در حال حاضر حدود 85% مشتریان بانک از کارت نه تنها برای برداشت وجه نقدی بلکه همچنین برای انتقال غیر نقدی پول و پرداخت کالا و خدمات استفاده می‌کنند.
به گفته وی، از اول اکتبر، مبلغ نقدینگی در دست شهروندان و در صندوق‌های شرکت‌های روس در طول سال با رکورد 28.3% افزایش یافته است. اوسادچی خاطر نشان کرد که چنین چیزی از سال 2012 اتفاق نیفتاده بود.

منبع:www.ria.ru

نماینده سازمان جهانی بهداشت : سال نو را در خانه جشن بگیرید

به روس‌ها توصیه می‌شود که سال نو را به دلیل پاندمی در خانه جشن بگیرند. در این باره مِلینا ووینُویچ، نماینده سازمان جهانی بهداشت در روسیه، در مصاحبه با خبرگزاری TACC صحبت کرد.
وی خاطر نشان کرد که شرکت در کنسرت و سایر برنامه‌های تفریحی تنها در صورت حفظ فاصله لازم بین مردم، مجاز است. ووینُویچ گفت:”بنابراین همه باید مسئولیت‌پذیر باشند در این زمینه، اما من باز هم اکیداً توصیه می‌کنم که ببینید چگونه می‌توانیم این سال را (جشن سال نو) در خانه سپری کنیم. ما حتی فراموش کردیم که شاید این‌گونه بتوانیم زمان بیشتری را با هم سپری کنیم”.

منبع:www.ria.ru

 

رؤسای استان‌های روسیه خواستار اعلام 31 دسامبر به عنوان یک روز تعطیل هستند

سال 2021سلطان خامزایف یکی از اعضای مجلس و رئیس “Трезвой России”، از رؤسای استان‌ها خواست تا شخصاً 31 دسامبر را به عنوان روز تعطیل اعلام کنند، زیرا این نظر توسط بیش از 85% شهروندان پشتیبانی می‌شود. نسخه‌ای از این نامه که خطاب به فرمانداران شهرهاست در اختیار ریانواستی قرار دارد.
پیش از این، دومای دولتی در یک جلسه عمومی، لایحه مشابه حزب لیبرال دموکرات را رد کرد.
در این بیانیه آمده است که “برای بیش از شش سال است که ما این طرح “31 دسامبر – روز تعطیل” را پیش برده‌ایم. طبق نظرسنجی‌های جامعه‌شناختی سالانه، سهم حمایت از این طرح، بیش از 85% کل شهروندان است”.
همان‌طور که خامزایف در نامه‌ای به استانداران یادآور شد، در سال گذشته بیش از 15 منطقه از این طرح حمایت کردند که در میان آن‌ها می‌توان به کریمه، ناحیه کراسنوادر، استاوروپول، و همچنین پنزا، اریول، ماگادان اشاره کرد.
وی تأکید کرد:” در 31 دسامبر، روس‌ها باید در خانه در کنار خانواده‌های خود باشند و همراه با هم برای سال نو آماده شوند، به اقوام و دوستان خود تبریک بگویند. معتقدم که تعطیلِ رسمیِ روز 31 دسامبر، حال و هوای عید به این روز می‌دهد و مردم شادتر و خوشحال‌تر خواهند بود. طرح “31 دسامبر- روز تعطیل” مجدانه توسط نمایندگان جوامع متخصص، سناتورها، نمایندگان مجلس و عموم مردم مورد حمایت قرار می‌گیرد”.
در ماه اکتبر، میخائیل میشوستین، نخست وزیر فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن 31 دسامبر سال آینده، 2021، تعطیل خواهد بود. آخرین روز امسال، روز کارگر محسوب می‌شود.

منبع:www.ria.ru

دانشمندان علت عدم موفقیت در توقف پاندمی COVID-19 را یافتند

کرونا در روسیهگروهی از دانشمندانِ ترکیه، علت عدم توقف پاندمی کرونا ویروس را بیان کردند. آن‌ها نتایج تحقیقات خود را در مجله Infection منتشر کردند.
متخصصان دریافتند که تعداد ویروس‌های SARA-CoV-2 در بدن بیماران بدون علامت بیشتر از بیماران با علائم است. به گفته آن‌ها، این ویژگی ویروس، اساساً آن را از سایر پاتوژن ها (عوامل بیماری‌زا)، متمایز می‌کند و بیان کننده این مسئله است که چرا تلاش بسیاری از دولت‌ها به منظور مهار گسترش عفونت به نتیجه نرسیده است.
نویسندگان این تحقیق، میزان بارِ ویروس را در شش بیمار متفاوت ارزیابی کردند که از نظر سن و شدت بیماری با هم متفاوت بودند. آن‌ها امیدوار بودند که ارتباط بین دوره بیماری و بارِ ویروس کووید-19 را کشف کنند.
دانشمندان از شرکت‌کنندگان در این تحقیق، از طریق بینی، نازوفارنکس، حفره دهان و راست روده نمونه گرفتند و همچنین از تجزیه و تحلیل نمونه بزاق، ادرار و خونِ 60 بیمار مبتلا استفاده کردند. یک چهارم آن‌ها هیچ علامتی نداشتند. در کل، دانشمندان 360 نمونه را تجزیه و تحلیل کردند.
در نتیجه مشخص شد که بیماران بدون علامت دارای بارِ ویروسیِ بیشتری نسبت به علامت‌دار ها هستند.
دانشمندان خاطر نشان کردند که این مسئله باید مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد. زیرا میزان بالاترِ ویروس در بیماران بدون علامت ممکن است تنها نشانگرِ “قله کوه یخ” مشکلات مرتبط با شیوع کووید-19 باشد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *