انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/12

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

رونمایی از واکسن روسی “Sputnik V” در سازمان ملل متحد

واکسن کرونا روسیهفئودور استرژیژُفسکی، دبیر مطبوعاتیِ نماینده دائمیِ روسیه در سازمان ملل به ریانواستی گفت، نماینده دائمی روسیه در صحن سازمان ملل متحد و در حضور وزارت بهداشت، رونمایی از واکسن کروناویروسِ ” Sputnik” را انجام خواهد داد.
استرژیژُفسکی گفت:”در روز چهارشنبه، دوم دسامبر، مراسم رونمایی از واکسنِ روسیِ “Sputnik V” برگزار خواهد شد. در این مراسم، رئیس وزارت بهداشت روسیه، میخائیل موراشکو، نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد، واسیلی نیبنزیا، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، کیریل دمیتریِف، شرکت خواهند کرد”.
وی افزود که مراسم مجازی “Sputnik V”: در حاشیه اجلاس ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می‌شود. سخنگوی آژانس توضیح داد که در این جلسه اطلاعات بیشتری درباره داروی روسی ارائه خواهد شد.
وزارت بهداشت روسیه در پایان تابستان اولین واکسن در جهان برای پیشگیری از کووید-19 را که توسط مرکز تحقیقاتی گامالیا ساخته شده بود، را به ثبت رساند. از مزایای اصلی واکسن ساخته شده می‌توان به میزان اثربخشی و عدم وجود عواقب منفی طولانی‌مدت اشاره کرد.

منبع:www.ria.ru

سخنان کارشناسان درباره صرفه‌جویی در تور سن‌پترزبورگ

به گزارش ATOR، تورگردانان درباره چگونگی انجام سفر سال نو به سن‌پترزبورگ با اختصاص بودجه بیشتر صحبت کردند.
در زمستان امسال، هزینه اقامت در هتل‌های چهار و پنج ستاره در پایتخت شمالی به طور میانگین 20% نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
اقامت در سن‌پترزبورگ برای سال نو با تبلیغات برای بازپرداخت وجه نقد، سود بیشتری دارد. استفاده از مزایای بازگشت وجه نقد در 5 دسامبر به پایان می‌رسد. بسته به هزینه سفر، می‌تواند تا 20 هزار روبل به کارت “Мир” برگردد. با در نظر گرفتن تخفیف، گردشگران می‌توانند برای خود امکان اقامت در یک هتل لوکس را فراهم کنند.
بنابراین، می‌توان یک تور چهار روزه برای دو نفر با اقامت در یک هتل پنج ستاره را با قیمت 30 هزار روبل پیدا کرد.
توضیحات کارشناسان درباره مکان‌های انتخابی گردشگران برای استراحت در ماه دسامبر
به گزارش One Two Trip، مسیرهای مشخصی هستند که گردشگران روسی بیشتر از همه برای استراحت و تفریح در ماه دسامبر انتخاب می‌کنند.
متخصصان این شرکت توریستی، اطلاعات بلیط های رزرو شده‌ی کاربران را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند که بیشترین توجه‌ها معطوف به مسکو، سن‌پترزبورگ و سوچی است. همچنین کراسنودار، سیمفروپول، مینرالنیه وُدی و روستونف-نا-دون هم محبوب هستند.

منبع:www.ria.ru

توضیحات کارشناسان درباره مکان‌های انتخابی گردشگران برای استراحت در ماه دسامبر

سال 2021به گزارش One Two Trip، مسیرهای مشخصی هستند که گردشگران روسی بیشتر از همه برای استراحت و تفریح در ماه دسامبر انتخاب می‌کنند.
متخصصان این شرکت توریستی، اطلاعات بلیط های رزرو شده‌ی کاربران را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند که بیشترین توجه‌ها معطوف به مسکو، سن‌پترزبورگ و سوچی است. همچنین کراسنودار، سیمفروپول، مینرالنیه وُدی و روستونف-نا-دون هم محبوب هستند.

منبع:www.ria.ru

 

عکس‌برداری از یک پدیده نادر طبیعی در شبه جزیره کامچاتکا

به گزارش سرویس مطبوعاتی، نینا کیم، کارمند منطقه حفاظت شده کرانوتسکی، موفق به تهیه عکس از یک پدیده طبیعی عجیب – ابرهای رنگین کمانی – شد.
کارشناسان گفتند : “آیا تا به حال چنین معجزه‌ای را دیده‌اید؟ بعد از یک نوبت بارش برف در دریاچه کوریلسک در جنوب فدرال کامچاتکا، آرامشی پدید آمد و طبیعت خود را از جنبه‌های جدیدی به نمایش گذاشت. اگرچه اینجا هنگام بورانِ برف بسیار زیباست”.
در تصویر، ابرهای رنگی، در پس زمینه آن ماه و آتشفشان ایلینسکی نشان داده شده است.
این پدیده بصری نادر هنگامی رخ می‌دهد که قطرات آب یا بلورها در ابر، نور ماه یا خورشید را به شیوه خاصی می‌شکنند. سپس این پدیده با رنگ‌های کم‌رنگ و پاستیلی رنگ‌آمیزی می‌شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *