انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/15

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

چه کسانی از واکسیناسیون محروم هستند

ناتالیا شیندریایوا، پزشک ارشد کلینیک شهری شماره 2 دپارتمان پزشکی پایتخت در مصاحبه با ریانواستی گفت: افرادی که از عفونت‌های حاد تنفسی رنج می‌برند و اخیراً واکسن دیگری به آن‌ها تزریق شده است و افراد بالای 60 سال، از واکسیناسیونی که از روز شنبه در مسکو انجام خواهد شد، منع شده‌اند.
از ساعت 8 صبح روز 5 دسامبر، 70 مرکز واکسیناسیون در کلینیک‌های بزرگسالان در مسکو، افتتاح خواهد شد. کسانی که تمایل داشته باشند، با داروی “Sputnik V” واکسینه خواهند شد. مراکز واکسیناسیون، روزانه از ساعت 8 صبح تا 8 شب فعال خواهند بود.

واکسن کرونا در روسیه
واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه

شیندریایوا گفت: “هر بیماری، قبل از واکسیناسیون توسط پزشک معاینه می‌شود تا از وجود هر نوع بیماری در او مطمئن شوند، مانند کسانی که از بیماری‌های خاص رنج می‌برند، کسانی که در حال شیمی درمانی هستند یا بیمارانی که از علائم حاد بیماری تنفسی برخوردار باشند، از واکسیناسیون این افراد حتماً خودداری خواهد شد. به این اشخاص توصیه می‌شود که ابتدا بهبود یابند و سپس برای واکسیناسیون اقدام کنند”.
همان‌طور که این پزشک خاطر نشان کرد، حتی کسانی که در گروه اولویت برای واکسیناسیون قرار دارند مانند، پزشکان، مددکاران اجتماعی، معلمان، در صورت داشتن موارد منع ذکر شده، واکسینه نخواهند شد.
به گفته‌ی وی، اگر کسی اخیراً واکسنی را بر ضد عفونتی تزریق کرده باشد، باید دو تا چهار هفته صبر کند و سپس بعد از آن برای واکسیناسیون اقدام کند.
همان‌طور که در پورتال رسمیِ شهردار و دولت مسکو آمده است، از واکسیناسیون زنان باردار و شیرده نیز خودداری می‌شود.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه، روز پنج‌شنبه دستور واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا را از روز شنبه 5 دسامبر صادر کرد، که در درجه اول برای شهروندان در گروه خطر انجام می‌شود. از 4 دسامبر، ثبت نام الکترونیکیِ واکسیناسیونِ کارمندانِ مراکز آموزشی، مراقبت‌های پزشکی و همچنین کارمندان خدمات اجتماعیِ شهری آغاز شد.
پیش از این، سرگئی سابیانین، شهردار مسکو در وبلاگ شخصی خود گزارش داد که در پنج ساعت اولیه ثبت نام، پنج هزار نفر برای واکسیناسیون بر ضدِ کرونا ویروس ثبت نام کرده‌اند.

منبع:www.ria.ru

پیشنهاد سناتور: بعد از واکسیناسیون مرخصی بدهید

واکسن کرونا روسیهسرگئی لیانُف، عضو کمیته سیاستِ اجتماعیِ شورای فدراسیون روسیه، دکترای علوم پزشکی، در مصاحبه با رادیو Sputnik گفت، ممکن است روس‌ها بعد از واکسیناسیون به یک روز مرخصی در محل کار خود نیاز داشته باشند.
روس‌ها در حال آغاز واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا هستند. همان‌طور که سرگئی لیانف اشاره کرد، یک روز پس از واکسیناسیون ممکن است علائم ناخوشایندی در بدن افراد ظاهر شود، بنابراین منطقی است که به مردم فرصت در خانه ماندن را بدهند.
سرگئی لیانُف پیشنهاد می‌دهد :”می‌توانید روز اول بعد از واکسیناسیون به افراد مرخصی بدهید، چرا که در برخی موارد، علائمی همچون تب و خستگی به ثبت رسیده است. در برخی از افرادی که در تحقیقات واکسن، شرکت کرده بودند، این علائم مشاهده شده بود. به همین دلیل، منطقی است که یک روز مرخصی بعد از واکسیناسیون داده شود”.
بر اساس سخنان وی، این علائم و یا علائم دیگر، بیش از هر چیز بعد از تزریقِ اولین دوز واکسن شایع است، در مرحله دوم واکسیناسیون به ندرت مشاهده می‌شود.
سناتور سرگئی لیانف به رادیو Sputnik توضیح داد: “اما اگر اولین بار مشکلی وجود داشت، در آن صورت صلاح بر این است که یک روز مرخصی داده شود یا حتی برای دومین بار، به علت اینکه تکرار علائم ناخوشایند ممکن است”.

منبع:www.ria.ru

مقامات مسکو از تعیین زمان احتمالی لغو محدودیت‌های همه‌گیری خبر دادند

پیشگیری از کرونا
کرونا

ولادیمیر اِفیمُف، معاون شهردار مسکو گفت، مقامات مسکو امیدوار هستند که بخش عمده‌ای از محدودیت‌های فعلیِ ناشی از کرونا ویروس را تا اواسط سال آینده بردارند. اِفیمُف در پخش شبکه تلویزیونی “روسیه 24” گفت: “ما انتظار داریم که اقتصاد در یک جایی در اوسط سال به پویایی، احیا و روتینِ انجام خود برسد، زمانی که امیدواریم موفق به برداشتن اکثر محدودیت‌های فعلی شویم”.
او همچنین خاطر نشان کرد که مقامات پایتخت قصد ایجاد اقدامات اضافی برای مبارزه با COVID-19 در تعطیلات سال نو را ندارند.
کرونا ویروس در روسیه بیش از 2.37 میلیون نفر را مبتلا کرده است، نزدیک به یک چهارم کل مبتلایان در مسکو قرار دارند. بالغ بر 1.85 میلیون بیمار در روسیه بهبود یافتند. حدود 41.5 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. ظرف شبانه روز گذشته، بیش از 28 هزار نفر مبتلای جدید شناسایی شده‌اند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *