انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/17

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

عملکرد دو سطح محافظ در برابر ویروس کرونا

ویروس کرونا بعد از نفوذ به داخل بدن انسان با دو سطح محافظتی روبرو می‌شود: سطح دفاعی طبیعی و مصنوعی. چگونگی عملکرد این دو سطح توسط آندری تسوِتکُف، دکترای علوم پزشکی، دانشیار گروه میکروب‌شناسی، ویروس‌شناسی و ایمنی‌شناسی دانشگاه پزشکی یاراسلاو، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک شرح داد.
بدن دارای مصونیت ذاتی است، یعنی می‌تواند در برابر ویروس‌ها و عفونت‌های مختلف مقاومت ایجاد کند. برای ایجاد یک سطح دفاعی مصنوعی می‌توان از واکسیناسیون استفاده کرد. تسوِتکُف توضیح داد که وجود هر دو سطح دفاعی برای محافظت بدن در برابر ویروسِ کرونا مهم است.

منبع:www.ria.ru

پیشنهاد شیوه‌ای بی‌خطر برای برگزاری جشن سال نو توسط روسپاتربنادزور

سال 2021سازمان فدرال حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و رفاه افراد توصیه کرد که بهترین راه برای برگزاری جشن سال نو و میلاد مسیح این است که همراه با خانواده به خانه‌های ییلاقی خود بروید.
این سازمان خاطر نشان کرد که عوامل ایجاد کننده آنفولانزا و عفونت‌های حاد ویروسی تنفسی، عمدتاً توسط قطرات معلق در هوا منتقل می‌شوند، به همین دلیل افراد باید تعطیلات سال نو را در خانه و در کنار خانواده و در صورت امکان در هوای تازه سپری کنند.
بنابراین روسپاتربنادزور توصیه می‌کند که از حضور در هر رویدادی که در مکان‌های بسته برگزار می‌شود، خودداری کنید.
در ادامه بیان کرد که شما نباید به مهمانی بروید و یا اقوام و دوستان خود را به خانه دعوت کنید، زیرا این امر احتمال ابتلا را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.
حتماً هنگام مراجعه به اقوام و دوستان، در مراکز خرید و سایر مکان‌هایی که امکان انتقال عفونت وجود دارد، از ماسک استفاده کنید. از سفر به خارج از کشور خودداری کنید.
پیشتر رادیو اسپوتنیک گزارش داده بود که صدها نفر در هندوستان به یک بیماری ناشناخته مبتلا شده‌اند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *